Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: Ania W »

Ja na poród to uważam, że najlepsze duże prześcieradła, poszewki na kołdrę - żeby był duży kawałek materiału, który się nie ściąga. Pod spód mogą być podkłady.
A jeżeli chodzi o drybedy to najwyżej zamów jeden i zobacz czy się sprawdzi - jak będzie ok, domówisz np. większy czy mniejszy....Myślę, że nawet psy "osobistych" psach się nie zmarnuje. U mnie obydwa ( jeden duży, drugi mniejszy) przydają się od trzech lat ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: weszynoska »

Ja na poród używam wszystkiego co da się wywalić, czyli np. frotowe poszwy ze szmateksu ( piorę po zakupie i potem wywalam) pod spód zawsze sprawdzały mi się kartony, jest izolacja i jak suka drze pazurami to nie rozwala tak szybko. Po porodzie na pierwsze 2 tygodnie tak samo....karton pod spód i miękkie poszwy, albo cienkie kołderki, potem w miare jak maluchy ruchliwsze, to podkłady seni......teraz przy chartach bardzo mi się przydawały...ale charty to inna bajka ;)

jak zaczynają chodzić to na podłoge obok kojca kłade tak samo..kartony ( izolacja ) i na wierzch rozścielam albo prześcieradła, gazety, podkłady...i tak kilka razy dziennie ;)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: agag »

Ja na samo dno jako izolacje polecam pinke pod panele, taka kupowana na metry w markecie budowlanym- tanie, nie przepuszcza wilgoci i chlodu. Na to koldry, przescieradla, reczniki- co tam dorwalam w lumpeksie.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: miszakai »

W temacie porodu z kolei przydały mi się krótkie ale rzetelne artykuły

http://www.vetopedia.pl/article162-1-po ... _suki.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.e-lecznica.pl/artykul/porod- ... zny-u-psow" onclick="window.open(this.href);return false;


I też...Nie każdy taki sam, wiadomo, oczywistość ale jednak warto być przygotowanym na niespodzianki. Mi Cyga zafundowała teraz dość długie przerwy między szczeniakami i to mnie trochę stresowało. Miałam w pogotowiu tel. do dyżurującego chirurga ale jednak nie wiem jak tu transportować sukę jak np. 2 maluchy są już na świecie :roll: Jak to zrobić?
Po 3,5h ruszyła akcja a dałam Cydze 4h:).
Tym razem też zdecydowałam przystrzyc Cydze sierść pod ogonem. Po pierwsze - mało szczeniąt i błyskawicznie, niemal już, skończyła się czyścić a po drugie ja jej ani razu ne myłam. Wetka przejechała strzyżarką raz, cichutko. Nic nie widać, bo nie do gołej skóry tylko przystrzygła sierśc od spodu ogona a dzięki temu ogon jest czysty i ja w ogóle nie jestem potrzebna do utrzymania higieny :silacz:
Generalnie porody są trochę "flaczkowe" i na pewno nie każdy do tego się nadaje...
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: kasiawro »

Pomysł z tym ogonem super, ja właśnie zawsze miałam problem, z miską przy tym ogonie walczyłam aby umyć jej to w kojcu.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: miszakai »

Muszę niestety sprostować odnośnie wagi dla szczeniąt ze sklepu https://sklep.doogi.eu/pl/p/Elektronicz ... zeniat-/45" onclick="window.open(this.href);return false;
I nie chodzi produkt. Waży poprawnie, chociaz wbrew opisowi nie mierzy temperatury otoczenia(wskazuje błędnie). Do mnie waga dotarła szybko, natomiast próba kontaktu z firmą w kwestii tego pomiaru temp. to porażka. Brak odpowiedzi, brak kontaktu tel. W końcu rozmowa tel. wymuszona poprzez fb, naprawdę podniosła mi ciśnienie jak dawno nic. Nie wchodząc w szczegóły obsługa na poziomie dennym, postawa i profesjonalizm - poniżej krytyki. Produkt ok:)
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: hania »

miszakai pisze:Miałam w pogotowiu tel. do dyżurującego chirurga ale jednak nie wiem jak tu transportować sukę jak np. 2 maluchy są już na świecie :roll: Jak to zrobić?
Ja urodzone szczeniaki zostawiam w takiej sytuacji w domu pod lampą.

Swoich doświadczeń z przyjazdem wagi nie będę opisywała, żeby ciśnienia sobie nie podnosić przed snem ;). Ale wrażenia podobne jak Marty.
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: musia »

Mam pytanie . Bo, było o tej wadze.

https://sklep.doogi.eu/pl/p/Elektronicz ... zeniat-/45" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy ktoś nie ma na zbyciu takowej , nie mając w planach dalszego użytkowania?

Chętnie odkupiłabym. Nie mam jak dokładnie ważyć szczeniorka
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: aganowaczek »

musia

Ja kupiłam sobie taką:
http://allegro.pl/kieszonkowa-waga-hako ... 33605.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zawieszam ją sobie na haku w futrynie drzwi, do niej podwieszam specjalne wiadereczko (oczywiście wyścielane miękkim kocykiem) i sprawuje mi się super.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Poród - co warto wiedzieć ...i mieć ;)

Post autor: hania »

musia pisze: Chętnie odkupiłabym. Nie mam jak dokładnie ważyć szczeniorka
Może lepiej się przyznaj jakiego szczeniorka :jezyk:
ODPOWIEDZ