Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: kasiawro »

Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego i nikomu nic do tego - taki miał być pełny tytuł, ale nie zmieścił się cały :mrgreen:
A taki tytuł sobie wymyśliłam, bo ja lotna nie jestem w zakładaniu wątków tych z rodziny mniej konkretnych :).

Cytując wypowiedzi Hani i miszakai w wątku:
Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl
chciałam się wypowiedzieć, ale nie chcę robić zamieszania w nie swoim projekcie i temacie więc piszę tutaj.
hania pisze: Dla mnie osobiście trudno decydować o włączaniu się w projekt o którego treści merytorycznej właściwie jeszcze nic nie wiadomo. Zawsze istnieje ryzyko, że będzie zupełnie niezgodna z moimi poglądami a na koniec usłyszę, że tak zostało postanowione i już.
Dla mnie też Haniu ciężko, dlatego zadawałam pytania, co prawda nie każde dawało mi wyczerpującą odpowiedź oraz przekonanie więc wstrzymałam się. Pamiętaj, że nikt nikogo nie zmusza, chcesz wchodzisz, nie czujesz nie wchodzisz. Jak dla mnie jasne i klarowne :).
hania pisze: Szkoda też, że została wykasowana część postów, których nie zdążyłam przeczytać.
Ja też nie zdążyłam, a może przeoczyłam :zly1: .
Zapraszam do stworzenie wątku w dziale "na każdy temat" i możemy dywagować ile sił i czasu :).
Fakt nie było ostrzeżenia przed usunięciem ja staram się to robić, ale proszę od lat pilnujmy się tematów wątków/szanujmy swoje pisanie i kogoś pracę nad usuwaniem/przenoszeniem/ogarnianiem forum.
miszakai pisze: a była to dyskusja o tym czy patriotyzm to szafowanie słowami hymnu na "herbie" czy wręcz przeciwnie.
Dokładnie tak, ale wychodziła poza temat.
Potwierdzone zostało, że na wpływ sławnego ostatnio herbu nie mamy wpływu, więc możemy dyskutować, mamy do tego prawo, ale nie w tym wątku :prosze_1: .
miszakai pisze: ...Ta dyskusja wydawała się potrzebna, bo to, że ktoś firmuje swoim nazwiskiem swój projekt to jedno ale to nie projekt promocji własnego Poniatowskiego Dworku tylko projekt na rzecz ogara w ogóle.
To projekt promocji ogara w oczach Poniatowskiego Dworu i my możemy :zgoda: (kolejny raz napisze to słowo) dywagować za i przeciw, ale nie w wątku gdzie nie trzymamy się tematu i robimy "śmietnik" i chaos w temacie. Ktoś tam ma wejść zapoznać się z ideą, zapytać jak ma ochotę i wspierać albo nie.
miszakai pisze: Ma być to stoisko prezentowane na wystawach, wspólnych imprezach i kreować wizerunek rasy, która jest najbliższa mojemu sercu.

Mojemu też ;) , ale skoro ktoś ma styl, zdanie, upodobania, gusty takie, to musimy mieć świadomość, że to jest jego prawo, czy to jest według nas ok czy nie.
To trochę tak jakbym ja miała pretensje do kogoś, że ma ogara z którym mieszka w domu, a nie w bloku, chodzi z nim w obroży charciej albo różowej a mnie to boli bo ogar jest dla mnie ważny a takim wizerunkiem robi według mnie pseudo reklamę. Jasne, że robi według mojego gustu, ale on uważa że tylko dodaje tym uroku temu psu czy rasie.
Pewnie, ważne to wszystko i ja osobiście cieszę się nawet tym Waszym/Naszym oburzeniem, emocjami, zainteresowaniem bo to uświadamia nam jak ważna jest dla wszystkich rasa!!!!
Tyle z mojej strony :piwko: .
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: hania »

kasiawro pisze: Dla mnie też Haniu ciężko, dlatego zadawałam pytania, co prawda nie każde dawało mi wyczerpującą odpowiedź oraz przekonanie więc wstrzymałam się. Pamiętaj, że nikt nikogo nie zmusza, chcesz wchodzisz, nie czujesz nie wchodzisz. Jak dla mnie jasne i klarowne :).
Oczywiście, że nie zmusza. Ale są prośby o włączenie się o promowanie projektu itp. To nie jest tak, że jest tylko informacja "my robimy i wystarczy, że obserwujecie".
Uważam, że jako miłośnicy jednej rasy mamy duża siłę. Szkoda że przy takim podejściu nie będzie możliwości jej wykorzystać.
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: Poniatowski Dwór »

Szkoda że przy takim podejściu nie będzie możliwości jej wykorzystać.
...no właśnie ... szkoda

Haniu - nie znasz mojego podejścia - interpretujesz to co czytasz (i wcale nie zawsze zgodnie z moja intencją)... jeżeli jesteś zainteresowana to kontakt do mnie masz...
ja zapraszam...

KasiaWro - dobry pomysł z tym wątkiem ...
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: kasiawro »

Haniu na ulicy też mamy oosby, które proszą aby kupić krzyżówkę, a w ten sposób pomożemy Ewelince, Zosi czy Marcinowi. Jedni kupują bo uważają, że w ten sposób pomagają inni omijają szerokim łukiem.
hania pisze: Uważam, że jako miłośnicy jednej rasy mamy duża siłę.
Takie samo mam zdanie :silacz: .
Poniatowski Dwór pisze: Haniu - nie znasz mojego podejścia - interpretujesz to co czytasz (i wcale nie zawsze zgodnie z moja intencją)...
Trudno aby ktoś nie interpretował :jezyk: , sugestia i nauka pewnie dla każdego aby pisać tak jasno i klarownie aby było właściwie interpretowane.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: qzia »

Hoho widzę, że mnie, starą aferzystkę, ominęła jakaś fajna dyskusja. ;) :mysl_1:
Przepraszam, w projekt się nie wczytałam, brak czasu i inne sprawy na głowie. Ja bardzo chętnie pouczestniczę w każdej formie promocji rasy pod warunkiem, że mnie nikt nie będzie przebierał w kontusze, tudzież inne śmieszne stroje. My staramy się jeździć z naszymi pociechami po całej Europie, na klubówki, światówki i inne ważniejsze wystawy. Szykujemy się do Moskwy i bardzo chętnie zintegrujemy się z każdym kto też się wybiera. Można wziąć przykład z właścicieli gończych polskich. :piwko:
No krzyżówek rozdawać nie będę ale właśnie jadę do Wielkiej Brytanii z pudłem 60 kubeczków aby promować nasze polskie rasy. :mysl_1:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: hania »

Poniatowski Dwór pisze:Haniu - nie znasz mojego podejścia - interpretujesz to co czytasz (i wcale nie zawsze zgodnie z moja intencją)... jeżeli jesteś zainteresowana to kontakt do mnie masz...
ja zapraszam...
Hmmmm. Muszę przyznać, że czuję że ta rozmowa nas daleko nie zaprowadzi. Jakoś nie zauważam na wątku zbyt wielu moich interpretacji tego co czytam i nie wiem skąd założenie że niezgodnie.
Poza tym nie wiem co mój osobisty kontakt ma do wykorzystania potencjału grupy. I do tego próbowałam się kontaktować ;).
Jak dla mnie EOT bo jeżeli ktoś bez rozmowy wie jak coś interpretuję i to pewnie lepiej niż ja to szkoda energii.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: kasiawro »

Qzia załóż wątek o tej Moskwie proszę i podaj trochę szczegółów.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: qzia »

Za tydzień jak wrócimy. Na razie jestem w histerii przed Cruftsem. Jutro rano wyruszamy.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: miszakai »

kasiawro pisze:Fakt nie było ostrzeżenia przed usunięciem ja staram się to robić, ale proszę od lat pilnujmy się tematów wątków/szanujmy swoje pisanie i kogoś pracę nad usuwaniem/przenoszeniem/ogarnianiem forum.
No właśnie, nie było ani ostrzeżenia o usunięciu ani przeniesienia po prostu, chociażby do takiego wątku jak ten...I to mnie zabolało, bo nie padły żadne oskarżenia, pomówienia, nikt nie napisał niczego obraźliwego i pierwszy raz poczułam na forum jednak cenzurę...Rozumiem zarzut, że nie na temat i że to tak jak w wątku miotu ktoś zaczyna dyskusję ale po pierwsze nie zgodzę się, ze to było nie na temat, po drugie można było przekleić...Ja też cieszę się, że wątek jest i żyje, bo forum zamarłe i bez dyskusji, choćby o światopoglądzie jest zwyczajnie nudne.
kasiawro pisze:To projekt promocji ogara w oczach Poniatowskiego Dworu i my możemy (kolejny raz napisze to słowo) dywagować za i przeciw, ale nie w wątku gdzie nie trzymamy się tematu i robimy "śmietnik" i chaos w temacie. Ktoś tam ma wejść zapoznać się z ideą, zapytać jak ma ochotę i wspierać albo nie.
Ok, projekt oddolny a wręcz widzę na fb, ze na stronie Ogary z Poniatowskiego Dworku - strona podpisana jest jako hodowla psów widnieje w profilowym zdjęciu ów kontrowersyjny herb...Ja więc utwierdzam się w opinii, że bardzo oddolna a mniej wspólna...Myślałam, że herb to nie logo hodowli przyszłej(?) czy istniejącej ale logo/herb akcji na rzecz promowania rasy; akcji, gdzie nawet trzeba ustalić wspólne zdanie, bo jednak to nie jest tak, że Ania stanie z krzyżówkami na rzecz Husarza, Miny czy Asani czy Felixa pod bramą wystawy tylko ma być namiot, roll-upy, standy, przyczepka i rozdawanie tych przysłowiowych "krzyżówek" z wypełnionymi już niemal całkowicie hasłami...
Daruję sobie powrót do dyskusji o tym co mniej a co bardziej patriotyczne i to, że wolałabym, żeby to hasło w krzyżówce nie wychodziło - Bóg, Honor Ojczyzna a już bliżej mi do

Obrazek

i nie znaczy to, że nie jestem patriotką ;) ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Dowolność promocji ogara polskiego przez każdego :)

Post autor: Leszek »

Kilka refleksji :mysl_1: .
Na tej stronie są fanatycy ogarów :zgoda: dla których wszystko co dotyczy tej rasy jest ważne. Dotyczy też to promocji rasy, dlatego każda dyskusja może wzbogacić metody realizacji tego zamiaru i trzeba jej wysłuchać :szacun_1: i możliwe, że coś zmienić czy wprowadzić.
Ale wiem też, że każdy autorski projekt ma cechy indywidualnego podejścia. Mnie też razi ta pompatyczność pokazywania patriotyzmu, ale rozumiem doskonale, że w tym konkretnym projekcie darczyńca dając określone środki stawia też wymagania.
Na marginesie realizując kiedyś ulotkę o ogarach, w pewnych zakresach (zdjęcia) prosiłem o pomoc inne osoby, w innych kwestiach sam brałem odpowiedzialność za treść i skład, chcąc oczywiście pogodzić wszystkie strony dyskusji (której na naszym forum kiedyś nie brakowało) nie o samej ulotce a o znaczeniu i roli w dzisiejszym świecie ogara. Gdybym każde zdanie poddał dyskusji, czy dał końcowy projekt do podglądu przed drukiem, do dzisiaj bym jej nie wydał :nunu: .
Reasumując nie oceniajmy czegoś, czego jeszcze nie ma, jest to krok w dobrym kierunku a szczegóły możne zawsze zweryfikować czy poszerzyć o nowe elementy za środki na przykład z funduszu ogarowego :psiako: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ