Pomoc dla PSOTY

Awatar użytkownika
Ania_i_Psota
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 18:23

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: Ania_i_Psota »

Wszystkim ogromnie dziękuję za pomoc, wsparcie i życzliwość, ściskam Was wszystkich serdecznie
Dzięki PSOCIE poznałam wielu cudownych ludzi, spędziliśmy z sobą (i mam nadzieję dalej będziemy spędzać) wiele niezapomnianych chwil. Przy okazji, Kochani Psiarze, dedykuję Wam fragment waletynkowego opowiadania p. Joanny Szczepkowskiej, na który trafiłam na początku naszej wspólnej drogi z PSOTĄ i do którego zawsze sięgałam w chwilach trudnych. Nie pozwalał mi się poddawać.

cyt.: "Otóż istnieją grupy, raczej grupki ludzi, którzy umieją kochać spontanicznie zrzeszeni stanem uniesienia. Można ich spotkać tylko rano albo późnym popołudniem. Gromadzą się godzinę przed pracą na łąkach, w parkach, w małych laskach. Niezwykły jest to widok.

Wyobraźcie sobie: na białym śniegu raniutko, przestępując z nogi na nogę, z zziębniętymi rękami w kieszeniach biedny i bogata, intelektualistka i uliczny pijaczek... zbierają się po pięciu, czasem więcej. Są tu niezależnie od pogody. Brodzą w śniegu, w kałużach, drepczą po oblodzonych dróżkach, tylko po to, żeby pobyć razem z obiektem miłości.

Czasem już z daleka słychać ich nawoływania. Po całej łące w ciszy poranka wołają imiona ukochanych z miłością, z niepokojem, z zachwytem. Brzmi to trochę tak, jakby zbłąkane dusze szukały się nawzajem, ale oni naprawdę istnieją. Można do nich podejść, porozmawiać. Robią to bardzo chętnie, bo są życzliwi innym ludziom jak każdy człowiek w stanie uniesienia. Mówią wtedy o nich. O obiektach swojej miłości. Ich związki trwają po kilka miesięcy, kilka, kilkanaście lat. Trwają w nieustannej miłości pełnej poświęceń i wyrzeczeń. A nie jest to łatwa miłość. Można tu posłuchać o ucieczkach, o nieustannym hałasie, chorobach, bójkach, o zadanych ranach. Jednak tylko tutaj piękna dziewczyna patrzy z podziwem i czułością na rzadki okaz pokractwa, który w dodatku kompletnie ją olewa. Tylko tutaj chłopak, o którym śnią dziewczyny, zwierza się, że "oczy jej ropieją". Tylko tutaj można spotkać parę brzydkiego z tak piękną, że dech zapiera. W dodatku piękna tuli się do brzydkiego, przybiega na każde gwizdnięcie, uszy podnosi, jęzor wywala, ogonem macha.

My, psiarze, wiemy, że miłość cierpliwa jest, nie szuka poklasku, nie unosi się gniewem. My, psiarze, wiemy, że miłość to wyszarpywanie z pyska zgniłych odpadów, szarpanina na smyczy, mycie sierści wytarzanej w odchodach, najlepszy płaszcz w błotnistych śladach łap, najlepsze buty w strzępach, kanapy jak psu z gardła wyjęte. A w zamian tylko te oczy, ten ogon rozmachany, ten ciepły pysk przy policzku. My, psiarze, umiemy kochać i poświęcać swój czas, w którym moglibyśmy odnosić sukcesy i kochać innych ludzi. U nas Dzień Zakochanych trwa całe lata."
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: miszakai »

:marzyc_2: Dopiero potem przeszłam na poprzednią stronę... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: Ewka »

Tak ogromie współczuję :cry:
Piękne słowa o zakochaniu :marzyc_2:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: aganowaczek »

Strasznie, strasznie mi przykro...
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: Wilga »

Aniu, tak mi przykro. Wspaniale wspierałaś, a potem podjęłaś najsłuszniejszą decyzję. Wiem jak to boli, za kilka dni minie 1 rocznica odejścia Wilgi. Też byłyśmy ze sobą 12 lat.
Awatar użytkownika
Marzena i Czarek
Posty: 1491
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 12:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: Marzena i Czarek »

Bardzo współczujemy :placzek:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: kasiawro »

:placzek:
Zgadza się piękne słowa....
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: Ania W »

Aniu mimo obecnej sytuacji, żalu i smutku, życzę, żebyś jeszcze kiedyś mogła obchodzić Dzień Zakochanych przez cały rok...
Nie znałam tego tekstu- teraz będę zaglądała tutaj i wspominała.
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Cała historia bardzo wzruszająca.
Tak mi przykro.
Piękny cytat, podnosi na duchu.
Przyłączam się do życzeń od P. Ani.
Mało psów może mieć równie wspaniałego właściciela i przyjaciela jakiego miała Psota!
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Pomoc dla PSOTY

Post autor: nulka »

Smutek ,ból wiedzą ci co się ze swoim "zakochaniem " rozstali

Jeszcze raz napiszę dzielna suńka i jej pani !
ODPOWIEDZ