Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: nulka »

Przychodzą takie chwile ,ale jak ja pomyślę,że któregoś z tej mojej czwórki by nie było ,to ...
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: Hekate »

SARABANDA pisze:Nulka, myślę że mam dosyć :uff:
Jak już jest trójka, to kolejny przestaje robić różnicę. :mrgreen:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: SARABANDA »

Dzisiaj jak zwykle w niedzielę spacerowałam z Czelną po parku w Siemianowicach Śląskich przy akompaniamencie salw ze strzelnicy i miałyśmy miłe spotkanie z panią która kiedyś miała ogary.
Pierwszy ogar nabyty przez rodziców jeszcze przed jej urodzeniem, 8 miesięczna sunia kupiona przed wystawą od pana Chojnowskiego (tyle pamięta) niestety z ciężką padaczką i atakami agresji co skończyło się uśpieniem. Kolejna ogarka z Gończaków po Syriuszu,o imieniu Pajda, sprawdziłam, były dwa mioty po Syriuszu w latach o których mówiła ale Pajdy nie było więc pewnie rodowodowo było inne. Żyła 8-9 lat, odeszła z powodu nowotworu gardła. Później miała sunię z Grającego Echa, więc pewnie z miotu B , bo niedawno odeszła, w domu Dumka, nie wiem jak rodowodowo.
Państwo często tam spacerują więc jeszcze dopytam. Mieszkają w Czeladzi gdzie spotykają ogara ale nie kojarzę który to może być.
Potem pojechałam z Czupryną na spacer na Górę Dorotkę, wstyd, byłam tam pierwszy raz, chociaż to obok, fajny teren spacerowy, polecam.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: kasiawro »

Gosiu, to mogło być nawet tak, że właścicielka kupowała od Magdy Musiał i pies był po Syriuszu, ale za krycie :mysl_1: .
Czasami ludzie mnie kojarzą te wszystkie dla nas istotne sprawy ;).
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: musia »

W katowickiej sekcji mamy dokumenty z 1994 roku PAJDĘ Grające Echo, po Syriuszu. Może to jedna z suk.
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: SARABANDA »

Dzięki musia to by się zgadzało, pani twierdziła že to było jej imię rodowodowe, nie ma tej suni w bazie. Druga sunia też podobno rodowodowo Dumka ale w takim razie nie wiem skąd.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: hania »

W Warszawie z tego miotu mieszkał Piętaszek.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: SARABANDA »

Druga sunia była z Limanowej wg pani. Nie wiem czy pani znowu coś nie dokładnie pamiętała, bo w tym czasie była sunia Dumka z Lianówki. Czy hodowla z Lianówki ma coś wspólnego z Limanową?
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: SARABANDA »

Rozpoczęłyśmy 9 miesiąc malucha w wielkim stylu :D czyli z pierwszą cieczką. Na razie wszystko idzie gładko, cieszę się że do Jaśkowa się wyrobimy. Mam wrażenie że Czelna już nie rośnie i jakby oko jej ściemniało? czyżby hormony :zdziw_4:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Marzena i Czarek
Posty: 1491
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 12:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: Sarabanda Poszły w Las & Czuprynka Tropinos

Post autor: Marzena i Czarek »

To może jakąś fotkę z tej okazji. Nie będziemy czekać do roczku :nunu:
ODPOWIEDZ