NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Awatar użytkownika
NEPO
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 10:11

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: NEPO »

Witam - proszę o korektę zdjęć bazowych....

Konkretnie należy usunąć z bazy zdjęcie nr 2 Czujnej z Ogarusów .
To nie Czujna tylko głowa naszej Baby Jagi z Klanu Posokowców. Zdjęcie z Wrocławia 2016. Widoczna na zdjęciu jest obroża z zamazanym nr tel ( Jagulowa) oraz kawałek serduszka, które Jaga otrzymała na pamiątkę po szczepieniu, a i eyeliner który rozpoznam na każdym zdjęciu ....

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marzena i Czarek
Posty: 1491
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 12:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Marzena i Czarek »

Witam. W maju pisałam na maila z prośbą o zmianę i uaktualnienie Dwururki PC. Potem na początku czerwca pytałam czy na właściwy adres. Dalej cisza. Jeśli zaginęły dane, to podeślę jeszcze raz. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: kasiawro »

W czerwcu pisałaś na mnie PW na które Ci odpowiedziałam.
Ty je odczytałaś więc w czym jest problem?
Dane są i czekają na wpisanie.
Jeszcze raz informuję, że wpisujemy to w swoim wolnym prywatnym czasie.
Dziękuje za pamięć i przesyłanie danych.
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Paulina_T »

Szkoda właśnie, że samemu nie można tego uzupełnić. Ja tez już kilka razy próbowałam do bazy dodać RÓŻĘ PwL. Odciążylibyśmy administratorów :)
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Ania W »

Założenie bazy ( zarówno gończych jak i ogarów) było takie, że właśnie tylko grupa osób będzie miała możliwość pełnej edycji. Po prostu, żeby to miało ręce i nogi nie może być puszczone na żywioł.
Prawda jest tak, że indywidualne dodawanie niesie za sobą wiele problemów.
Po pierwsze brak ujednolicenia. Nie każdy dostosowałby się do tego co i gdzie piszemy. Widzę to dobrze po prośbach o uzupełnienie jakie do mnie trafiają.

Po drugie to niestety wielu właścicieli bardzo chętnie pisze o sukcesach...równie chętnie przemilcza porażki lub brak spektakularnych sukcesów. A nam chodziłoby o w miarę możliwości pełny obraz rasy, a nie o "witrynkę" danego psa czy hodowli. Od tego są indywidualne strony. Dlatego np. konkursy są wpisywane po pojawieniu się zestawienia na stronie PZŁ. Z wystawami trochę zalegamy wiem :/. Ale jak udaje nam się na forum zgromadzić pełne wyniki to możemy potem do tego wracać.

Po trzecie. Zdjęcia są dopasowywane do wymogów bazy. Powinny być poziome...bywa różnie. Są też przysyłane zdjęcia bardzo złej jakości. Żeby wyglądało to w miarę spójnie potrzeba naprawdę sporo czasu na obrobienie ich ( wykadrowanie, przycięcie, podciągnięcie jakości jak trzeba, zmniejszenie itp). Prawie od początku istnienia bazy każde zdjęcie jest znakowane, żeby nie zaczęło żyć własnym życiem...a i tak pojawiają się czasami przy różnych okolicznościach ;)
Ja się zajmuję zdjęciami - zbieram je partiami i jak mam kilkanaście, kilkadziesiąt to podsyłam do wstawienia znaczka i wrzucam. To czasami trwa dłużej niż miesiąc.

No i na koniec ogólny dostęp to także różnego rodzaju inne zagrożenia, które mogą źle wpływać na samo działanie bazy.

Wiem, że czasami trzeba poczekać, czasami są jakieś braki...Ja też czasami mam więcej, a czasami mniej czasu. Jak mam więcej to potrafię spędzić kilka wieczorów na dłubanie przy bazie. Samo szukanie nowych miotów i danych o nich bywa dość pracochłonne.
Ale baza się rozwija - pamiętam jak oczami wyobraźni widziałam 2500 ogarów wpisane, a już jest ponad 3000 :) Pojawiają się już rodowody, gdzie każdy pies ma zdjęcie. Moim zdaniem czasami warto trochę poczekać.
Może więc, żeby było nieco sprawniej (choć pewnie nie ekspresowo ;)) wysyłajcie to co chcecie wstawić w dwa miejsca : do mnie i do kasiwro. Starałyśmy się, staramy i będzie się starały, żeby wszystko trafiało na swoje miejsce ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: kasiawro »

Baza nie jest własnością ogarkowa, a nawet jeśli byłaby to ogarkowo też nie jest nasze.
Zdjęcia staramy się aby były w jednej formie jak każdy będzie miał dostęp to będzię chciał pod swój gust i uznanie wkleić. Znakowanie zdjęć też nie jest możliwe przez Was.

Ja mam taką od siebie serdeczną prośbę.
Abyście podobnie jak swoich danych w bazie pilnowali, starali się podsyłać, informować o miotach których w bazie brakuje wszystkich "obcych" ogarów.
Bo wiele nam jeszcze brakuje.
Przyjdą jesienne i zimowe długie mokre, zimne wieczory i wszystko zostanie uzupełnione.
Teraz to lepiej cieszyć się kwiatami w ogrodzie niż bazę uzupełniać.
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Ja jeśli mogę to prosiłabym tylko aby ktoś krótko odpisał na maila czy zdjęcia i informacje doszły. Bo różnie to z mailami bywa, czasem nie dochodzą, czasem załączniki się nie wysyłają. Ja kilka tygodni temu wysłałam kilka fotek i się co jakiś czas zastanawiam czy doszły. Fajnie byłoby mieć jakiś wkład w bazę, zawsze jak widzę jakiegoś ogara to od razu zapala mi się lampka... :) "Ciekawe czy ma zdjęcie w bazie?". :mysl_1:
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 135
Rejestracja: piątek 01 kwie 2016, 16:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: Kuba »

Baza super, ja stary osioł, dopiero teraz ją znalazłem. Oferuję chyba sporo materiałów o moich pieskach oraz o pieskach zarejestrowanych u mnie w oddziale. Chyba mam trochę zdjęć. I chyba trochę archiwaliów.
Jeśli chcecie, to napiszcie na prywatnego maila.
Ania W i Kasia C???
Gratuliren

Kuba
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: kasiawro »

Kuba wysyłaj, bardzo chętnie przygarniemy to czego jeszcze brakuje w bazie, jesień się zbliża - żniwa za pasem ;).

Dzięki za chęci :piwko: .
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: NOWA Rodowodowa Baza Ogara Polskiego -od 2012

Post autor: kasiawro »

Qzia sprawdzę to i dam Ci znać.
Miot C jest na dwa bo są dwa. Jeśli widzisz jakieś rzeczy nie pasujące to pisz, dzwoń do mnie, AniW.
Nie wszystko mamy niestety od hodowców. Często wpisujemy to co wiemy, więc każda uwaga/korekta wskazana.
Poza tym jak kiedyś każdy siądzie i takie błędy wyłuska to na pewno zostaną w wolnym czasie przez nas wpisane :zgoda:

kasiawro napisał(a):
Qzia sprawdzę to i dam Ci znać.
Miot C jest na dwa bo są dwa.

qzia napisał(a):
Może i są dwa :niewka: :niewka: Ale jak Warka Ogarusy mogła urodzić miot 25.03.2016 i 27.04.2016 z Bystrym Zgrane Muzykanty? Toż to czary jakieś?
ODPOWIEDZ