Wysokość ogrodzenia

janusz
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 13 lis 2017, 17:16

Wysokość ogrodzenia

Post autor: janusz »

Witam.

Nie jestem jeszcze właścicielem Ogara, ale staram się jak najlepiej przygotować na jego przybycie.
Temat budy mam juz opracowany i obecnie myslę nad organizacją "psiego" kąta na podwórku.
Aby pogodzić psa z ogrodem planuje wygrodzić znaczną część podwórka, gdzie pies będzie mógł sobie spokojnie biegać zamiast spędzać czas w kojcu. Po pozostałej części podwórka będzie śmigał pod kontrolą domowników (przynajmniej taki jest plan na chwilę obecną).

Zastanawia mnie wysokość ogrodzenia która zatrzyma ogara po odpowiedniej stronie płotu.
Wolałbym nie budować wysokiego płotu ok 170cm, a u znajomych widziałem, że psy były odgrodzone delikatniejszym wizualnie płotkiem (poniżej 100cm).

Czy myślicie, że taki płotek byłby w stanie powstrzymac ogara przed eksploracją pozostałej części podwórka?
Jak "skoczne" są Wasze ogary?
Tzn. jakie płoty stanowią dla nich przeszkodę?
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: uncja »

witam, muszę Cie zmartwić. minimalna wysokość ogrodzenia to ok. 150 cm. nasza ogarzyca płotek o wysokości 120 cm przeskakuje bez żadnego rozpędu, stojąc w miejscu. wybieg, w którym zostawiamy psy podczas naszej nieobecności ogrodzony jest panelami 170 cm plus ok 10-15 cm podmurówki. jak na razie się sprawdza....
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: kasiawro »

Ogar jak chce to nawet po siatce może jak małpka, więc na pewno panel będzie lepszy lub drewniany płot. Siatkę też bardziej kreatywny może rozplątywać ;).
Metrowy będzie ładnie wyglądał :zgoda: , ale jak będzie dorosły pies chciał to bez problemu pokona.
AniaW ma na działce takie niższe ogrodzenie ( nie wiem jaka wysokość 120? :mysl_1: ), psy jeśli są tam to tylko pod kontrolą, ale nie przeskakują. Jak na razie ;).
Awatar użytkownika
Marzena i Czarek
Posty: 1491
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 12:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: Marzena i Czarek »

U mnie Manga wys. 150 przeskakuje z miejsca. Bez rozbiegu. Gdy się nudzi , nikogo nie map w domu. Puszkar nie. Jest za ciężki uważam 170 . Skoro robisz od nowa. Żeby nie było potem problemów.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: qzia »

1 m to raczej mało przydatne ogrodzenie podwórka. Ja mam taki płotek na tarasie i gdy psy chcą szybko pobiec do płotu, bo jest jakaś afera, to wcale sobie nie zawracają głowy furteczką tylko skaczą "na skróty" bez chwili wahania. Oczywiście jeśli to ma być jakieś wewnętrzne ogrodzenie to nie szkodzi, że niskie. Tylko proszę nie liczyć na to, że pod Waszą nieobecność pies będzie cierpliwie czekał po "swojej stronie" :mrgreen: Mam wrażenie, że suczki bywają kreatywniejsze w tych sprawach. :mrgreen: :silacz:
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: Poniatowski Dwór »

u nas 1 metrowe płotki to nawet Husarz przeskakuje (choc on z tych zdecydowanie nie skocznych). Polecamy minimum 1,5m.... u nas wybiegi dla psów mamy ogrodzone panelem - razem z podmurówką to tak 1,7 m przynajmniej wychodzi...
planujecie suczkę - więc tym bardziej trzeba ją dobrze zabezpieczyć w czasie cieczek... (bo wtedy to one mają wyjątkowe pomysły i zdolności :zly1: )
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: 1e2w3a »

janusz pisze:Aby pogodzić psa z ogrodem planuje wygrodzić znaczną część podwórka, gdzie pies będzie mógł sobie spokojnie biegać zamiast spędzać czas w kojcu. Po pozostałej części podwórka będzie śmigał pod kontrolą domowników (przynajmniej taki jest plan na chwilę obecną).
Jak bym mogła od samego początku zagospodarowywać własne podwórko to też bym tak zrobiła. :mysl_1:
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Moje psy nie przebywają na podwórzu gdy nas nie ma w domu, ale spędzają dużo czasu na zewnątrz kiedy jesteśmy. Ogrodzenie ma ok. metra i zrobione jest z dosyć delikatnej, zielonek siatki od strony łąk (od drogi ogrodzenie metalowe). Z tym, że one nie mają skłonności do zwiewania, nie mogą wychodzić przez otwartą bramę bez smyczy. Bachatowi kiedyś zachciało się uciekać jak go zacieczkowana suka sąsiada zwabiła. Poza tym jest pokój. :) Niedawno ktoś nie domknął bramki i Bachuś poszedł oglądać króliki sąsiada, ale nie przeskakują ogrodzenia. Jak są wybiegane to im się nie chce kombinować, wolą sobie poleżeć, albo poszczekać na przechodniów.
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
janusz
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 13 lis 2017, 17:16

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: janusz »

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Teraz juz wiem na jaki płot musze się nastawiać.
Praktyczne informacje poparte doświadczeniem sprawdzają się najlepiej!
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Wysokość ogrodzenia

Post autor: BasiaM »

My mamy 1,80m, przynajmniej jestem spokojna i wiem, że tak wysoko nie będą kombinować, jedynie to zabezpieczyć dobrze dół, bo u nas był spad i luka między ziemią a szczeblami no i Coda wyszła, potem sierota nie wiedziała jak wejść tą samą drogą :roll: i stała pod bramą z drugiej strony posesji :D
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ