Skrajnie wychudzony pies w typie ogara

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: qzia »

:silacz: :silacz: Ja wpłacę na niego na ogarkowo.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: SARABANDA »

Myślę że jest we wspaniałych rękach :szacun_1: ale ciekawa jestem jeżeli to nie tajemnica w jakiej jest lecznicy? A wyniki badania krwi i moczu można by poznać ? :dawaj:
I osobiście teksty o amerykańskich weterynarzach analizujących wyniki jakoś do mnie nie przemawiają. :mysl_1:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: Wilga »

Gosiu, są na fb, ja nie umiem tego przenieść inaczej jak tylko jako link https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 924&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: miszakai »

Taaak, ten fragment o amerykańskich specjalistach też mnie przeraził ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: Poniatowski Dwór »

jest w szpitaliku w Przychodni AGAVET w Ostrowcu,
ma świetna opiekę... dzis jak pani doktor pozwoli to wolontariuszki spróbuja go wykapac...
przekazalam Joli informacje, ze bedziemy do leczenia dokładac jak bedą faktury i nie bedzie czym zapłacić ...
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: SARABANDA »

Dzięki Bogna. Wyniki z nerek fatalne, rokowania wg mnie bardzo niepomyślne. Zmiana w wątrobie może być wszystkim, na podstawie tego opisu trudno powiedzieć. Tylko nie wiem czemu mu podali w takim stanie Bravecto?
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: Ewka »

Chłopak został zaopiekowany i za to dla obu wolontariuszek, Pani Joli i Pani Ewy, i pozostałych osób zaangażowanych w opiekę nad Oskarem mój ogromny szacunek :szacun_1: :szacun_1: :szacun_1: Oby starania tych osób zostały wynagrodzone - żeby chłopak wrócił do życia, bo jak na razie jest raczej na jego granicy. Mam nadzieję, że mu się mimo wszystko uda :prosze_1:

My, wg. mnie, możemy przyczynić się do tych starań, biorąc udział w finansowym wsparciu i leczenia, i potem ewentualnego pobytu w hoteliku.
Uważam, że najbardziej przejrzystym sposobem wsparcia w leczeniu będzie zapłata za faktury wystawione przez weta.

Pojawiła się pierwsza wpłata na ogarkowy fundusz, od Uli Rozmarynowej, z przeznaczeniem na udział w kosztach leczenia Oskara. Jeśli pojawią się kolejne wpłaty z przeznaczeniem dla Oskara, będę je wymieniała i sumowała, i zostaną wydatkowane wyłącznie na potrzeby dotyczące Oskara, co nie znaczy, że jeśli zajdzie taka potrzeba, nie uruchomimy dla niego pieniędzy z funduszu.

OK?
Byleby w sercu ciągle maj!
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: Wilga »

Jestem za.
Z pewnością pies ma dobrą opiekę, za co podziękowania dla wolontariuszek, które nie tylko jego mają do opieki. Wstrzymałabym się jednak z zabiegami toaletowymi, wyobrażam sobie ten "zapach", ale każdy stres jest dla niego wielkim dyskomfortem, niech w spokoju się regeneruje, śpi, odżywia, na toaletę będzie czas później. Też mi przez głowę przemknęło to Braveco?
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: SARABANDA »

No cóż będę się czepiać. Nie żebym nie wierzyła w dobrą wolę i poświęcenie opiekunów. Nie znam też pewnie wszystkich wyników, więc mogę się mylić.
W wynikach nie widzę poziomu sodu i potasu, pewnie nie zmieściły się na zdjęciu ale jestem ciekawa.
Mam pytanie czy ktoś konsultował wyniki z dr Neską albo innym nefrologiem?
Kreatynina na poziomie 6 mg% a mocznik 120mg% to bardzo złe wyniki i samo płukanie dożylne nic nie da , wcześniej czy później serce nie wytrzyma i pies wpadnie w obrzęk płuc, skończy się uśpieniem.
Czy pies dostaje lub było rozpatrywane podawanie Azodylu, to w tej chwili jedyny preparat dostępny który pozwala utrzymać psa z niewydolnością nerek przy życiu bez dializ.
I dlaczego kontrolne wyniki dopiero za 6 dni, w takim stanie wskazane są częstsze kontrole.
W takim przypadku czas działa bardzo na niekorzyść.
Wg mnie koniecznie konsultacja z panią dr Neską i podanie Azodylu!
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Skrajnie wychydzony pies w typie ogara

Post autor: Poniatowski Dwór »

Myślę że Oskar jest w profesjonalnych i kochanych rękach. Tak jak lekarze to i weterynarze nie lecza od jednego szablonu (wiem co mówię bo pracuje z lekarzami - wieloma i sposoby leczenia jednej dolegliwości/choroby bywaja czasami zaskakująco różne... ale nie znaczy ze nie słuszne) Kazdy ma swoje doświadczenie, wiedzę i intuicję... (Jola czyta ten wątek, więc ma mozliwość przekazania Pani doktor uwag, ale pamiętajcie, ze oni non stop zbieraja jakąś psią lub kocią bidę z ulicy i nią się zajmują... i tak jestem pod ogromnym wrażeniem - jak duzo czasu poswięcaja Oskarowi)

Oskar nie ma czipa ani tatuaża, od wczoraj zaczyna juz nieżle brykać, poczuł sie pewniej, zaczął sie intensywniej kręcić przy zabiegach, chciał ukraść pączki ze stołu, łakomczuch z niego ogromny, dał sie wykąpać, wychodzi na dwór i grzecznie załatwia potrzeby a potem biegiem do budynku... tam przepada być, na duże psy zaczął juz troche buczeć, małe go nie ruszają... najwazniejszy jest człowiek i mizianie i jedzenie... i człowiek...
Jola i Ewa dziekuje za jedzenie dla Oskara i wpłaty...
https://web.facebook.com/events/1610124 ... 741059215/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://web.facebook.com/events/1610124 ... 431059046/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://web.facebook.com/10000964459856 ... 698875411/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://web.facebook.com/events/1610124 ... 011057188/" onclick="window.open(this.href);return false;
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
ODPOWIEDZ