Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Ania W »

Monika M-S pisze: Wychodząc z założenia, że pies jest po to, żeby się nim i z nim cieszyć, (a różne fora powinny stanowić formę pomocniczą w tym cieszeniu – nie mylić z oczekiwaniem poklepywania po plecach) informuję, iż poproszę Administratora o usunięcie tego bloga z dniem 31 marca 2018r.
Domyślam się, że wobec ogromu pracy jaką włożyliście w stworzenie bloga jest to trudna decyzja…ale też uważam, że pochopna i niepotrzebna. Zgromadziliście tutaj sporo wiedzy , także w postaci zdjęć.
Owszem, pojawiły się wątpliwości co do krycia Wiernym. I tak by się pojawiły, tylko pewnie „w drugim obiegu”. Forum naprawdę nie jest jedyną płaszczyzną, na której osoby związane z rasą wymieniają poglądy. Tylko, że tutaj wszystkie strony mają takie same możliwości, zarówno wypowiedzenia się „przeciw” jak i „za”. Opisaliście jak Wierny zachowywał się u Was, jak reagował na obcych dla niego ludzi…. Potem możecie mieć możliwość prezentowania szczeniąt, ich rozwoju i podsumować czy warto było, czy jednak pojawiły się jakieś problemy… Owszem, można to pewnie robić również na FB, ale odnosząc się do poniższego.
Monika M-S pisze: Jako początkujący z ogromną chęcią skorzystamy z wiedzy starszych hodowców, tylko niech ta wiedza będzie powszechną, a nie zarezerwowaną na własny użytek i przekazywaną pokątnie. Gdyby starzy hodowcy nic wcześniej nie zakopywali, to w chwili obecnej młodzi nie musieliby niczego odkopywać, bo wszystko byłoby jasne. Ja zdecydowanie jestem zwolennikiem otwartej i konstruktywnej dyskusji obejmującej wszystkich w równym stopniu.
To właśnie trochę takie „zakopywanie” i na pewno nie będzie dostępne dla wszystkich.
Także mam nadzieję, że jednak rozważycie jeszcze likwidację swojego bloga.
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Hekate »

Nie lubię takich dyskusji. Zła reklama jest zawsze bardziej skuteczna. Wyjaśnienia, czy konkretne informacje już nie docierają do "widza".

Pamiętam klubówkę... Dwa psy, jednej właścicielki, kilkakrotnie do siebie stawały. Ucierpiał na tym niegroźnie inny wystawiany pies. Współwystawcy miny mieli nietęgie i komentarze cierpkie. Nikt łaskawie nie wspomniał na forum. Chłopcy się ustatkowali.
Obecnie obaj panowie mają liczne potomstwo i równie liczne pozytywne komentarze.

Z mojego punktu widzenia: skoro wybór psa był przemyślany, pies sprawdzony (inbred, charakter, pokrój, czy co tam jeszcze właścicielom suki leżało) - to mi nic do ich planów hodowlanych. I podkreślam słowo planów, bo raczej nie jest to przypadkowe skojarzenie.

Ze swojej strony gratuluję wyboru niewykorzystanego reproduktora skoro, jak piszecie, nie wykazuje zachowań niepożądanych. Zwłaszcza, że nie słychać o problemach behawioralnych u rodzeństwa, co raczej sugeruje problemy środowiskowe (nieumiejętne wychowywanie psa). Tymczasem korzystanie w kółko z kilku popularnych osobników, a co za tym idzie, zawężanie puli genowej, na pewno nie jest bardziej korzystne dla rasy.

Ponadto: doświadczeni hodowcy też popełniają błędy. Ich podpowiedzi i sugestie są dla mnie ważne, ale swój rozum mam. Dlatego nigdy nie czuję się "oszukana", bo decyzje, które podejmuję są moimi decyzjami. Czy słusznymi? W hodowli to zawsze czas jest najlepszym sędzią.

Jeśli jesteście wystarczająco silni, zostańcie z nami. Chwalcie się szczeniętami. Niech same dowodzą słuszności tego skojarzenia.

Pozdrawiam ciepło. :zgoda:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Ania W »

Hekate pisze:Nie lubię takich dyskusji. Zła reklama jest zawsze bardziej skuteczna. Wyjaśnienia, czy konkretne informacje już nie docierają do "widza".
A ja się nie bardzo mogę zgodzić. Bo to wychodzi tak - jak się nie mówi albo "łaskawie nie wspomina" to jest to potem traktowane jak "zamiatane pod dywan". Jak się mówi to jest to interpretowane jako "zła reklama". Uważam, że można oczywiście swoje wątpliwości wyrazić w różny sposób, ale ja też pamiętam Wiernego zarówno jako miśkowatego psa podczas wspólnego oczekiwania na konkursie w Piotrkowie, jak i problemy z nim jakie zgłaszała właścicielka.
Moim zdaniem to, że obok wątpliwości pojawiły się też wyjaśnienia i opisy jego zachowania w innym miejscu przy jednak dość długim obcowaniu jest ważne. Czy decydujące - nie wiem, ale jednak dające nieco pełniejszy obraz tego jak ten pies funkcjonuje w różnych sytuacjach.
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Hekate »

Ale ja się jak najbardziej z Tobą zgadzam, że nie należy zamiatać pod dywan. Za to usilne drążenie tematu, przyduszanie kolanem i wiercenie dziury w brzuchu już po uzyskaniu wyjaśnień, to jest to, czego bardzo nie lubię i uważam za "złą reklamę".
ODPOWIEDZ