Pies w typie ogara, Limanowa

Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: Ewka »

Psa nazwali Bandzior :roll:
Charakterystyka ze strony hoteliku:
"Płeć: Samiec
Urodzony: około 2011r.
Rasa: ogar polski
Waga: około 26 kg
Kastracja: TAK
Zdrowie: db-
Charakter: Pies przylepa - kocha wtulać się w człowieka, podawać łapę i oddawać się pieszczotom. Najszczęśliwszy jest właśnie wtedy, gdy może spędzać czas z dwunożnym przyjacielem. Pełen energii - chętnie spaceruje, biega po ogrodzie, podskakuje gdy się cieszy. Nie potrzebuje długich spacerów. Potrafi zostawać sam w domu, potrzebuje tylko czasu na przyzwyczajenie się do miejsca.

Dogaduje się z psami, ale ze względu na chorobę kręgosłupa spondylozę - bywa drażliwy względem nich gdy coś go zaboli. Inne psy nie mogą po nim skakać, należy unikać chodzenia po schodach i długotrwałego wysiłku. Bandzior nie powinien też zbyt intensywnie biegać, bawić się. Choroba kręgosłupa na chwilę obecną nie przeszkadza psu w normalnym funkcjonowaniu. Dostaje leki, które powinien brać do końca życia. Jest bardzo wdzięcznym, grzecznym psem.

I filmik z Bandziorkiem: https://www.facebook.com/Skylospl/video ... 525065184/" onclick="window.open(this.href);return false;

I jeszcze informacje o psie od opiekunów:
"Pies został przekazany przez właścicieli bo podobno gryzł gdy zapinali go na smycz. Robili to na wizyty weterynaryjne - szczepienia. Poza tymi momentami przebywał w kojcu. Życzyli sobie by był uśpiony. Najprawdopodobniej chodziło o strach + ból kręgosłupa - wykryliśmy u psa spondylozę, jest leczony. Nie mamy problemów z agresją - chyba że grzebalibyśmy mu w misce. Imię wyniósł z domu. Nie mam pojęcia dlaczego takie. Nie dostaliśmy też żadnych dokumentów. Od wielu miesięcy właściciel nie odzywa się więc nie sądzę by nagle się opamiętał i rościł sobie prawa do psa. Opiekunem jest osoba prywatna, która pomaga psu i finansuje jego leczenie i utrzymanie. Miejsce pobytu psa to domowy hotel dla psów w Limanowej. Jak dla mnie jest on w typie rasy. Miesięczny koszt leczenia to około 150 zł, ale jeszcze może się coś zmienić bo niedawno zaczęły się problemy być może skórne - teraz diagnozujemy i szukamy dla niego lepszego leku
Jest opcja wsparcia finansowego jego leczenia w nowych domu."
Załączniki
24131141_159968911282686_3782813686700109698_n.jpg
24131141_159968911282686_3782813686700109698_n.jpg (100.77 KiB) Przejrzano 4062 razy
Ostatnio zmieniony czwartek 30 lis 2017, 20:47 przez Ewka, łącznie zmieniany 1 raz.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: kasiawro »

Film powinien mieć tytuł " Kochaj mnie kochaj"
Film jest z marca, On od marca jest tam i od marca szuka domu?
Skoro ktoś był chętny go adoptować ( komentarze) to jaka przyczyna była że nadal szuka domu.
Pierwszy opis jest tak "słodki", że teraz nie wiem co masz na myśli ciężki przypadek :mysl_1: ?
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: Ewka »

Wg mnie ciężki przypadek, bo jest chory. Ale za serce chwyta...
Byleby w sercu ciągle maj!
TajgOrka
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 10 paź 2017, 20:26

Re: Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: TajgOrka »

Na prośbę opiekunów z psiego hotelu Skylos w Limanowej udostępniam informację o Bandziorku.

"Kochany i grzeczny pies-przylepa czeka na swojego człowieka i choć odrobinę miłości!!! :( Pomóżmy mu znaleźć ciepły kąt, dobrą rękę, która pogłaszcze, przytuli i nie zostawi już nigdy.
Jego historia jest smutna - miał dom, własne miejsce, aż do momentu, gdy zachorował. Wtedy Bandzio przestał być członkiem rodziny. Właściciele nie chcieli kłopotu i postanowili go uśpić. Na szczęście został uratowany i tymczasowo zaopiekowany. Piesek został porządnie zbadany i zdiagnozowany - ma chorobę kręgosłupa-sponydlozę, która objawia się większa wrażliwością na różnego rodzaju szturchnięcia, czy długotrwały wysiłek fizyczny. Przepychanki w zabawie są dla niego bolesne. Nie powinien też skakać ani chodzić po schodach. Dostaje leki, które mają mu ulżyć. Druga jego przypadłość to choroba autoimmunologiczna, przez którą częściowo wyłysiały mu uszy. Dostaje lek, który powstrzymuje dalszy jej postęp. Żadna z chorób NIE JEST ZARAŹLIWA dla zwierząt ani ludzi. Miesięczny koszt leków + suplementów to około 100zł, ale nowy dom nie będzie musiał martwić się tymi kosztami - otrzyma pomoc w tym zakresie. Poza tym piesek jest sprawny i chętny do kontaktu. Może chodzić na spacery, nie ciągnie na smyczy, reaguje na proste komendy. Ma 6-7 lat, jest wykastrowany. To bardzo miły, spokojny pies. Zostaje sam w domu bez problemu. Jest wpatrzony w człowieka i najbardziej szczęśliwy, gdy może być obok niego."

https://www.facebook.com/Skylospl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ewcioo
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 05 lip 2018, 12:24

Re: Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: Ewcioo »

Witam czy Bandziorek znalazł dom ?
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: Ewka »

Ewcioo pisze:Witam czy Bandziorek znalazł dom ?
O to trzeba się dowiedzieć w hoteliku, w którym przebywał. Link do strony hoteliku na FB https://www.facebook.com/Skylospl/" onclick="window.open(this.href);return false;.
Byleby w sercu ciągle maj!
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: Wilga »

Zapytałam, jak odpowiedzą napisze.
TajgOrka
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 10 paź 2017, 20:26

Re: Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: TajgOrka »

Bandziorek nadal szuka domu, byłam wczoraj w Skylosie i zapytałam.
TajgOrka
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 10 paź 2017, 20:26

Re: Pies w typie ogara, Limanowa

Post autor: TajgOrka »

https://www.facebook.com/10000407257459 ... 305230108/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ