U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: Hekate »

Gratulacje. :piwko:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: Ania W »

Gratulacje! :)
Przeznaczenie miotu "U" ? U mnie też był taki sam układ :D


A tak nieco z innej beczki pytanie - dlaczego są dogrzewane? Bo chyba dobrze widzę, że pod kwoką są?
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: miszakai »

Dziękujemy za gratulacje. Mamy 4 doby niespełna, przybieramy, ciągle byśmy jedli :fiufiu: Oby tak dalej.
Ginger jak to bulwa, stoicki spokój i luzik. CYGA trochę przeżywała poród a potem jak słyszała maluchy jak kwilą, popiskują to reagowała piszczeniem i szczekaniem jakby chciała do nich koniecznie iść. Teraz już spokojna. Niesamowite było jak Krajka po 2 dniach niewychodzenia praktycznie z kojca podeszla do nich się przywitać, jakby wrociła do żywych :marzyc_2: Tak czule się witała.
Kwokę mam od czasu dzieci Ginger. Teraz przydała się podczas porodu, kiedy jedno kladlam w ciepełko a kolejne się rodziło a była taka seria, że przychodziły na świat 22.05.,22.25.i 22.40. W cieple były spokojniejsze. Teraz okresowo dogrzewam, bo wtedy też spokojniej poleza w jednym grzanym rogu i dadzą odpocząć mamie. U nas w domu jest też chlodniej niż w przeciętnym mieszkaniu, ok.20 stopni.
Też pomyślałam o takim rozkładzie płci jak Twoje U :marzyc:
Obrazek
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: BACHMATsforanemroda »

:silacz:
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: kasiawro »

No właśnie zastanawiałam się, czy dojrzalsze mamuśki nie będą chciały pomagać młodej.
20 stopni to chyba ciepło, ja w sypialni mam 17 ;) .
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: Ania W »

W sytuacji porodowej, kiedy ich jeszcze mało, a suka niespokojna i dużo chodzi to ok - dodatkowe ciepło na pewno się przyda. Ale ja chyba jestem trochę bardziej z opcji "zimny wychów";) i z pewnym niepokojem obserwuję kolejne kwoki nad kojcami. Uważam, że 20 stopni to nie jest mało (myślę, że u mnie w domu nie ma więcej, bo ja praktycznie cały czas mam wyłączone wszystkie kaloryfery, a okna do szczelnych nie należą). Suki odchowują mioty w budach i przy niższych temperaturach. Oczywiście nie zachęcam do wyrzucania teraz ślepego miotu do kojca ;) Chodzi mi o to, że to kolejny raz jak widzę dogrzewany miot, a zdarzało mi się widzieć gdzieś i taką fotkę, że szczeniaki leżały każde pojedynczo porozrzucane po całym kojcu, co świadczy wg mojej wiedzy o przegrzaniu. Bo u nich przecież termoregulacja nie działa jeszcze dobrze w obie strony : łatwo wyziębić, ale też łatwo przegrzać.
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: 1e2w3a »

Ania W pisze: niedziela 03 lut 2019, 21:14 Ale ja chyba jestem trochę bardziej z opcji "zimny wychów";) i z pewnym niepokojem obserwuję kolejne kwoki nad kojcami.
Ja chyba też z tej opcji, nie dogrzewałam szczeniakow a temp. pomieszczenia w którym przebywały to max. 19 stopni (tak był ustawiony miernik).
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: miszakai »

17 stopni to już naprawdę mało :strach_2: W budzie, co gdzieś już pisałam, jest zdecydowanie cieplej niż na płasko wyłożonej powierzchni porodówki, bez zakamarków specjalnych i spiętrzonej trochę słomy. Ania, nie niepokój się:). Ta lampa ma II stopnie i przy pierwszym daje mniej więcej odczuwalne ciepło zapalonej lampki ze starą żarówką i to nie z bliska, także szału nie ma.
Zresztą dziś już prawie nie włączałam, zwłaszcza, że ta czerwień mutuje kolory obróżek i nic nie widzę :)
Przy porodzie natomiast bardzo przydatna. Ja ją ustawiłam w rogu na stelażu i tam kładłam mokre jeszcze noworodki. Praktyczniejsze od termoforu, bo obejmuje większą powierzchnię.
Przy ogarkach przydatna przy porodzie i przez pierwsze 2-3 doby jak sądzę. Mniejsze rasy, zdecydowanie tak.
Warto mieć też jednak w razie jakiejkolwiek awarii, potrzeby oddzielenia od matki itp.
A piszą nawet o 30 stopniach w kojcu, nigdy tego nie ogarniałam. U nas myślę, ze raczej chłodniej. W mieszkaniach mimo zakręconych grzejników grzeje ze wszystkich stron:). Zmierz sobie. My mamy piec i termostaty na każdym piętrze i ustawione na noc chłodniej, dlatego maciupasy wolałam dogrzać. One zresztą mogą ale nie muszą podpełznąć w tej róg. Robiły to, więc chyba miały komfort większy.

Dobrej nocy ze złobka. Ja tuż obok śpię a Krajka rano dziś obudziła mnie wchodząc na mnie , dosłownie. Zdezerterowała od maluchów na sekundę, bo za chwilę jeden pisk i już leciała jak szalona do nich:)
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: SARABANDA »

Gratulacje i mizianka dla maluchów i mamusi. Śliczne maluchy, niech rosną zdrowo, przyjedziemy na kontrolę na początku kwietnia :happy3:
i nie przesadzajcie z tym zimnym chowem.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: U-garki z Glinianej Osady FCI 30.01.2019.:)

Post autor: Ania W »

Aż tak się nie zamartwiam ;) Tylko widzę kolejne mioty w czerwonym świetle, czego kiedyś nie było. A myślę, że nie wszyscy mogą być świadomi, że można też tym zaszkodzić zamiast zrobić dobrze. Owszem uznaję zasadność takiego urządzenia awaryjnie ( też mam kilka sprzętów "szczeniackich" na wszelki zaś).
Sarabanda - przecież nikt nie oczekuje "morsowania" :jezyk_3:
ODPOWIEDZ