Poszukiwany członek rodziny

Aleksandra
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 14 maja 2019, 09:08

Poszukiwany członek rodziny

Post autor: Aleksandra »

Dzień Dobry, planuję zakup ogara, żeby stał się członkiem aktywnej sportowo rodziny. Czy możecie mi Państwo polecić hodowlę. Chciałabym móc poświęcić mu czas w chwili przyjęcia do domu, dlatego termin zakupu planuję na okres od drugiej połowy sierpnia (po 10tym sierpnia) lub na przełomie września i października. Czy można w hodowli "zarezerwować " sobie psa? Nawet gdyby był to czas już po tych 8 tygodniach, po których szczeniaki wydawane są do nowych domków? Bardzo proszę o wskazówki jeżeli chodzi o organizację takiego zakupu (jakkolwiek brzmi to przedmiotowo w odniesieniu do przyszłego członka rodziny).
Z góry serdecznie dziękuję
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: BACHMATsforanemroda »

A może chcielibyście adoptować psa? Mam jako dom tymczasowy kochaną suczkę w typie ogara polskiego.
Jeśli mielibyście ochotę poznać jej historię zapraszam do wątku : viewtopic.php?f=26&t=3560&sid=d0a15598f ... 6fc8071320

Jeśli jednak jesteście zdecydowani na szczeniaka to są ogłoszenia na OLX, tu ma ogarkowie również ogłasza się mioty. Można zarezerwować sobie szczeniaczka w każdej hodowli. Co do wyboru to trzeba kontaktować się z hodowlami i rozmawiać. Przedstawić swoje oczekiwania i ewentualne wątpliwości. Życzę powodzenia, lub zapraszam do kontaktu w sprawie BAJKI :)
Pozdrawiam serdecznie
Kinga Anciar
(w razie czego podaję mój nr 517130858)
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: WOJAN OGARUSY »

U nas początki były takie. Dzwoniliśmy do różnych hodowli, pytaliśmy, rozmawialiśmy (godzinami ......) Myślę, że ważne jest, żeby hodowca wiedział czy w domu są dzieci, czy piesek będzie miał ogród czy będzie mieszkał w bloku. Czy będzie typowym kanapowcem, a może większą część czasu będzie spędzał na dworze etc.? Reasumując wasze oczekiwania i warunki dla pieska. My na naszego czekaliśmy rok – zarezerwowaliśmy wstępnie, gdy ciąża suni była dopiero w planach. Warto było poczekać. :psiako: Wspaniale, że planujecie poświęcić czas maluszkowi od samego początku – to bardzo ważne. Później nie da się już nadrobić tych chwil. Od początku trzeba uczyć, spędzać czas, a będziecie się rozumieć bez słów - no prawie 😊. A może wybierzcie się na wystawę psów w Waszej okolicy – tam z pewnością spotkacie ogaromaniaków i wszystkiego się dowiecie! pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: WOJAN OGARUSY »

U nas początki były takie. Dzwoniliśmy do różnych hodowli, pytaliśmy, rozmawialiśmy (godzinami ......) Myślę, że ważne jest, żeby hodowca wiedział czy w domu są dzieci, czy piesek będzie miał ogród czy będzie mieszkał w bloku. Czy będzie typowym kanapowcem, a może większą część czasu będzie spędzał na dworze etc.? Reasumując wasze oczekiwania i warunki dla pieska. My na naszego czekaliśmy rok – zarezerwowaliśmy wstępnie, gdy ciąża suni była dopiero w planach. Warto było poczekać. :psiako: Wspaniale, że planujecie poświęcić czas maluszkowi od samego początku – to bardzo ważne. Później nie da się już nadrobić tych chwil. Od początku trzeba uczyć, spędzać czas, a będziecie się rozumieć bez słów - no prawie 😊. A może wybierzcie się na wystawę psów w Waszej okolicy – tam z pewnością spotkacie ogaromaniaków i wszystkiego się dowiecie! pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: Hekate »

Myślę, że większość hodowli zgadza się na przetrzymanie psiaka dłużej (niektóre odpłatnie). Dla hodowcy ważniejsze jest, aby szczenię trafiło do dobrego domu, niż szybkie zbycie maluchów. :) Powodzenia w szukaniu wymarzonego domownika. :psiako:
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: uncja »

Nikt Wam tutaj nie poleci konkretnej hodowli. Przejrzyjcie OLX oraz informacje o planowanych i urodzonych miotach na ogarkowie. Wybór w tym roku będzie spory. W większości przypadków nie powinno być żadnych problemów z ewentualnym "przetrzymaniem" szczeniaka powyżej 8 tygodni. Najważniejsza jest rozmowa z hodowcą, przedstawienie mu swoich możliwości/oczekiwań co do nowego członka rodziny. Jeśli chodzi o"organizację zakupu" to każdy hodowca z pewnością Wam w tym pomoże. Trzeba podzwonić, porozmawiać i na pewno znajdziecie swojego wymarzonego malucha. Powodzenia.
Piotrek Eł
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 23 lip 2019, 19:30

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: Piotrek Eł »

uncja pisze: wtorek 14 maja 2019, 20:34 Nikt Wam tutaj nie poleci konkretnej hodowli. Przejrzyjcie OLX oraz informacje o planowanych i urodzonych miotach na ogarkowie. Wybór w tym roku będzie spory. W większości przypadków nie powinno być żadnych problemów z ewentualnym "przetrzymaniem" szczeniaka powyżej 8 tygodni. Najważniejsza jest rozmowa z hodowcą, przedstawienie mu swoich możliwości/oczekiwań co do nowego członka rodziny. Jeśli chodzi o"organizację zakupu" to każdy hodowca z pewnością Wam w tym pomoże. Trzeba podzwonić, porozmawiać i na pewno znajdziecie swojego wymarzonego malucha. Powodzenia.
Ale przydałaby się lista/zestawienie hodowli/hodowców, np ułożona alfabetycznie, aby nie było pomówień o forowanie niektórych. Jak widać, ja zalogowałem się tutaj dość niedawno i staram się przeczytać wszystkie tematy, aby zgłębić temat "OGAROMANII" :)
Zamierzam w przyszły roku, mniej więcej na przełomie wiosny i lata, zakupić ogara. Tak, wiem, można to zrobić za pośrednictwem olx czy allegro ale sądzę, że na takiej stronie powinna być lista hodowli. Można zerknąć w temat o spodziewanych miotach ale chyba nie wszyscy takie informacje zamieszczają tutaj?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: Hekate »

Można jeszcze wejść w wątek Mapa hodowli/reproduktorów. ;)
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: Poniatowski Dwór »

Właściciel Ogarka z naszej hodowli opracował Mapę występowania hodowli - super inicjatywa - bardzo użyteczna - polecam
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 000634&z=6
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: Poszukiwany członek rodziny

Post autor: uncja »

Piotrek Eł pisze: niedziela 18 sie 2019, 17:54
Ale przydałaby się lista/zestawienie hodowli/hodowców, np ułożona alfabetycznie, aby nie było pomówień o forowanie niektórych. Jak widać, ja zalogowałem się tutaj dość niedawno i staram się przeczytać wszystkie tematy, aby zgłębić temat "OGAROMANII" :)
Zamierzam w przyszły roku, mniej więcej na przełomie wiosny i lata, zakupić ogara. Tak, wiem, można to zrobić za pośrednictwem olx czy allegro ale sądzę, że na takiej stronie powinna być lista hodowli. Można zerknąć w temat o spodziewanych miotach ale chyba nie wszyscy takie informacje zamieszczają tutaj?

Pozdrawiam.
Lista hodowli (oczywiście tych, które chciały)już jest, tak jak pisały dziewczyny, na mapie hodowli. Natomiast jeżeli chodzi o szukanie tej "naj naj naj", z której będziesz chciał wziąć szczeniaczka to nadal upieram się, że jedyną drogą jest przeglądanie ogarkowa, portali ogłoszeniowych, lub facebooka. Nikt nie jest w stanie prowadzić aktualnego zestawienia wszystkich urodzonych/spodziewanych miotów, ponieważ udostępnianie tych informacji zależy tylko i wyłącznie od hodowców, a nie wszyscy to robią.
ODPOWIEDZ