ZKwP - przewroty, zmiany, przepychanki....o co chodzi?

Co wolno a czego nie, psom i ich właścicielom
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

ZKwP - przewroty, zmiany, przepychanki....o co chodzi?

Post autor: Ania W »

Jak w temacie... Może ktoś wie o co chodzi.
Od jakiegoś czasu podczytuje co się dzieje na górze związku. Na regularne czytanie nie mam czasu, ale to co do mnie dociera wystarczy mi, aby wzbudzić ,delikatnie mówiąc, niesmak. Temu uczuciu towarzyszy też spory niepokój - związek to nie tylko osoby, które mają swoje cele i ambicje, ale także dokumenty, które są podstawą do działania organizacji szczycącej się ponad 80-letnią tradycją. Kto to teraz kontroluje? Jak długo ma to wszystko trwać?
Póki co postanowiłam podpisać petycję:
https://www.petycjeonline.com/do_zarzdo ... s=63380740

Poza tym jako szeregowy działacz po prostu czuję się w tym wszystkim bezsilna i niemająca na nic wpływu...znowu :niewka:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: ZKwP - przewroty, zmiany, przepychanki....o co chodzi?

Post autor: SARABANDA »

Na fb jest dużo w temacie ale ja też nie mam czasu czytać. Z tego co wiem to są obecnie dwa Zarządy które wydają sprzeczne decyzje i właściwie nie wiadomo co się dzieje. Chyba największy problem z przeniesieniem wystawy z Poznania , ze wzgl na wścielkiznę, z nominacją na Crafta? jeżeli dobrze zrozumiałam.
Ja w każdym razie czekam aż coś się wyklaruje. Bo nawet moim zdaniem uczestnictwo w wystawach w tej chwili nie ma sensu.
Chciałam wysłać Czelnej do Zarządu oceny z wystaw do Młodzieżowego Czempiona i Czempiona , ale w tej sytuacji to kto ma to klepnąć?
PS. Petycja podpisana :niewka:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ZKwP - przewroty, zmiany, przepychanki....o co chodzi?

Post autor: qzia »

Z nominacją na Crufta raczej nie ma problemu bo z Poznania została przeniesiona na Lublin. Problem jest ze Zw. Polski bo wystawa w Kielcach jak i we Wrocławiu chce taki tytuł nadawać zwycięzcom. Ja też nie mam czasu czytać i być na bieżąco. Śledzenie wypadków pozostawiłam mojej drugiej hodowlanej połówce :mrgreen: Sprawdzę jak sytuacja się rozwinie. Petycję oczywiście podpisałam.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: ZKwP - przewroty, zmiany, przepychanki....o co chodzi?

Post autor: kasiawro »

Z tego co ja wiem to Zw. Polski jest we Wrocławiu - tak wszędzie jest napisane ;).
Folap
Posty: 223
Rejestracja: środa 21 lut 2018, 16:18
Gadu-Gadu: 0

Re: ZKwP - przewroty, zmiany, przepychanki....o co chodzi?

Post autor: Folap »

"Zgodnie z uchwałą podjętą na Plenum Zarządu Głównego dnia 03.09.2019
tytuły:
Zwycięzca Polski, Prezenter Roku oraz Prezenter - Zwycięzca Polski 2019,
przyznawane będą na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kielcach 23-24.11.2019 r.
Natomiast nominacje na Crufts przyznawane będą na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Lublinie 14-15.12.2019 r."
Szanowni Państwo,

W dniu 4 września 2019 r w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Związku Kynologicznego w Polsce. Zwołanie tego Zjazdu było odpowiedzią na rekomendację organu nadzorującego Stowarzyszenie wyrażone w piśmie z dn.15 lipca 2019 r.

Delegaci Nadzwyczajnego Zjazdu podjęli uchwały o odwołaniu w całości Zarządu Głównego Związku powołanego, zdaniem organu nadzorującego wadliwie, uchwałą z dn. 31.05. 2019 roku, jak również Zarządu działającego przed tą datą.
W celu uzdrowienia sytuacji w Związku Delegaci wybrali nowy Zarząd Główny.

Otrzymujecie Państwo różne informacje od różnych osób - członków Związku - publikowane w formie kopii dokumentów i opatrzone komentarzami osób osobiście zainteresowanych w przywróceniu Zarządu Głównego w składzie sprzed 31.05. 2019 r. Informacje, które subiektywnie interpretowane powodują jedynie poczucie chaosu i bezwładu organizacyjnego w Związku. Informacje, które pochodzą od osób podających się za członków Zarządu, wobec którego to Główna Komisja Rewizyjna przedstawiła szerego poważnych zastrzeżeń co do gospodarowania majątkiem i funduszem statutowym Związku, zaś Delegaci nieprzyjęli (po raz pierwszy w historii) sprawozdania finansowego tego Zarządu za lata 2017-2019.

W imieniu Zarządu Głównego, wybranego w dniu 4 września 2019 roku pragnę Państwa poinformować, że:
1. Toczą się postępowania związane z działaniami Zarządu Głównego, pełniącego swoje obowiązki do dnia 31.05.2019;
2. Zakwestiowano zasadność wydatków zaaprobowanych przez ww. Zarząd;
3. Prezydent m.st. Warszawy jest organem nadzorującym, a nie stroną. Kwestia ważności lub nieważności uchwał podjętych przez Zjazd Delegatów podlegać będzie ocenie sądu, a opinie wyrażane przez uczestników postępowania, organ nadzorujący i osoby trzecie, nie są dla sądu wiążące (co znajduje potwierdzenie w ostatnim piśmie organu z dnia 5.09.2019 r.);
4. Strona internetowa zwkp.info została zakupiona przez Związek, a następnie dokonano na niej nieuprawnionego przekierowania na stronę ilawyer.nazwa.pl Związek podjął już stosowne działania celem ochrony prawnej Związku.

Podsumowując, pragnę Panstwa zapewnić, że prowadzone są obecnie intensywne prace nad uzdrowieniem sytuacji prawno-majątkowej Związku. Prosimy Państwa o wsparcie i cierpliwość, ponieważ wszelkie nasze działania mają na celu dobro Związku i jego członków. Nierozpowszechnianie przez nas informacji i niewchodzenie w publiczną polemikę z osobami trzecimi wynika z potrzeby ochrony dobrego imienia Związku, jak rownież stanowi wymóg toczących się postępowań (zwłaszcza prokuratorskich).

Anna Rogowska
Przewodnicząca Zarządu Głównego ZKwP/quote]
"Przy domu psy szczekają, w kniei zaś ... grają".
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ZKwP - przewroty, zmiany, przepychanki....o co chodzi?

Post autor: hania »

kasiawro pisze: poniedziałek 09 wrz 2019, 17:07 Z tego co ja wiem to Zw. Polski jest we Wrocławiu - tak wszędzie jest napisane ;).
JA widziałam więcej Kielc niż Wrocławia ;). Może po prostu w tym roku będzie dwóch
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: ZKwP - przewroty, zmiany, przepychanki....o co chodzi?

Post autor: miszakai »

Odnośnie przeglądów miotow, bo w czacie mi nie mieści się.
Najpierw dostałam takie info:
TYMCZASOWA PROCEDURA PRZEGLĄDU SZCZENIĘCIA/MIOTU
Od: zkwpbydgoszcz@onet.pl
20.03

KOMUNIKAT PREZYDIUM ZKwP O/Bydgoszcz
procedura tymczasowa dotycząca przeglądów miotów

- zgromadzoną mailowo dokumentację opiniują kierownicy sekcji

- przegląd dotyczy pojedynczych szczeniąt bądź całych miotów jeżeli zachodzi taka potrzeba
tzn. sa chętni, którzy decydują się na odbiór szczeniąt w tym momencie

- wydanie zaświadczenia weterynaryjnego jest uzależnione od dobrej woli lek. wet. nadzorującego hodowlę

- hodowca jest zobowiązany do przesłania skanu dokumentacji hodowlanej na adres mailowy oddziału/kierownika sekcji w tytule - PRZEGLĄD hodowla.....:

1. karty krycia, którą otrzymał od właściciela reproduktora
2. protokołu przeglądu miotu wraz z potwierdzeniem chipowania - można pobrać ze strony internetowej oddziału
3. karta miotu (dopuszcza się uzupełnienie tego dokumentu w terminie późniejszym)
4. świadectwa zdrowia wydanego przez lekarza weterynarii najbliższego miejscu zamieszkania, bądź sprawującego opiekę nad hodowlą ,
które zawiera IDENTYFIKACJĘ szczenięcia (nr mikrochipu) ocenę stanu zdrowia ogólnego zwierzęcia, poświadczenie odrobaczenia i szczepienia oraz ocenę uzębienia, ogona, ewentualnych przepuklin i u ras predysponowanych ciemiączka oraz jąder u psów.
ocena ta może zostać wykonana przy wizycie obejmujacej szczepienia ochronne, znakowanie ,
5. zdjęcie szczenięcia ( zgodnie z zaleceniem kierownika sekcji)

Po akceptacji dostarczonego kompletu dokumentów do kierownika sekcji szczenię może zostać wydane do nowego domu na podstawie zawartej umowy z nabywcą,
ważnym zapiskiem w umowie jest ...." hodowca zobowiązuje się do dostarczenia meryki szczenięcia w terminie późniejszym, po wznowieniu pracy biura ZKwP O/Bydgoszcz, która została przerwana w tym momencie w wyniku zagrożenia epidemiologicznego..."

Po awanturze, że się domagam...

Kiedy wszystko zgromadzilam i wysłałam, dostałam odpowiedź, że od 25.03. jest ustalone przez ZG coś innego i że będzie na stronie zawieszone.
No i mamy to co na stronach oddziałów:
https://www.zkwp.bydgoszcz.pl/
Nie wymagają zdjęć ani zaświadczeń lek., reszta dokumentów bez zmian. Opłacić metryki jak zwykle i wysłać. Metryki będą z adnotacja, że bez przeglądu. Zerknijcie sobie w ten wniosek...
Dla mnie to było tylko źródło stresu i brak poczucia bezpieczeństwa totalny. Ludzie czekali długo na jakiekolwiek info, z 10 mastifami np. 12 tygodniowymi. Skandal. Miot obadalam ale weterynarza poprosiłam prywatnie i oplacilam tę kontrolę i zrobilabym to tak czy inaczej - zgryzy, jajka,przepukliny, stan ogólny, ogonki,potwierdzenie szczepień i odrobaczen.

Sam wniosek kliknijcie jak to brzmi dla przyszłego właściciela... Totalna asekuracja ale płacić trzeba...
Każdemu szczenięciu urodzonemu z legalnego miotu metryka się należy ale po przeglądzie. Co do odwiedzin i kontroli w hodowli to ja wyprosiłam w 2014...
Do buldogow bez szans w ogóle. Jak dla mnie mogłoby być też tak, że przy wyrabianiu rodowodu można byłoby psa przedstawić w swoim oddziale, bo wiadomo, że na przegląd nie skrzykniemy wszystkich po wydaniu szczeniąt. Jak dla mnie zaświadczenie lekarza weterynarii powinno być jednak wymagane. Asekuruja się na wypadek nadużyć po prostu i nas mają za namolnych petentow. Tak się czuję w kontakcie ze Związkiem.
Obrazek
ODPOWIEDZ