Entropia - potrzebne informacje

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Entropia - potrzebne informacje

Post autor: hania »

Najważniejsza sprawa - jak już się ,niestety, zdarzy, że nasz pies ma entropię to idźmy do dobrego lekarza. Specjalizującego się w psiej okulistyce, albo takiemu, który często wykonuje takie zabiegi. Żeby zrobił dobrze, a nie tak, że po dwóch miesiącach bedzie do poprawki.
I idźmy do tego lekarza w miarę szybko. Nie ma sensu czekać czy może samo minie - on oceni kiedy operować i czy od razu zabieg czy najpierw szwy odciągające.

Warszawa:

http://www.garncarz.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Kraków

http://www.arka-vet.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: dorob62 »

Do jakiego wieku pies jest zagrożony wystąpieniem entropii i czy każdy wet to rozpozna?
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: hania »

dorob62 pisze:Do jakiego wieku pies jest zagrożony wystąpieniem entropii i czy każdy wet to rozpozna?
Nie każdy wet rozpozna. Przykro to pisać, ale poznałam takich co nie rozpoznają.

Do jakiego wieku? Zawsze.
Tzn u szczeniaków entropia zazwyczaj objawia się najpóźniej do 3-4 miesiąca. Ale zazwyczaj do 7-8 tygodnia (to są moje doswiadczenia niepoparte badaniami naukowymi).
U dorosłych psów entropia może być np wynikiem nieleczonego zapalenia spojówek - cofa się galka oczna, powiaka się zawija, następuje skurcz mieśni - po bardzo krótkim czasie nieodwracalny.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: dorob62 »

Rozumiem i dzięki. To znaczy zawsze muszę patrzeć w oczy Ogarkowi mojemu.... i jeśli tylko coś mnie zaniepokoi to biegiem do ... dobrego weta. Ok. Będę czujna.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
pwlkpsnk
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 19:36

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: pwlkpsnk »

Oj tak. Patrz, patrz. Mam nadzieję, że nic nie wypatrzysz.
U Rożka po zdjęciu szwów lewe oko było od razu do zrobienia. Prawe natomiast korygowaliśmy dopiero w wieku trzech lat.
Zresztą powiedziano nam, że może tak być. Do trzech lat głowa się rozrasta i może wyjść entropia, poza tym tak jak pisała Hania, takie czynniki jak zapalenie spojówek, czy dwurzędowość też mogą entropię powodować niezależnie od wieku.
Ale trzymam kciuki, że o entropii będziesz tylko czytać ;)
Jakby coś Cię niepokoiło, to pisz.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: weszynoska »

tak wygląda entropia u 5 tygodniowego szczeniaka...kiepska fotka...ale widac , ze maluch cierpi
Załączniki
maly.JPG
maly.JPG (52.04 KiB) Przejrzano 7264 razy
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: wladekbud »

Podepnę się pod temat.
Od ok 2 tygodni zauważyłem, że Burza po spaniu ma bardziej załzawione oczy. Po przetarciu, dopóki znów nie położy się pospać jest ok. Zaczerwienień nie ma, nie trze, powieki nie wygladają na "przeszkadzające". Czy to może być od temperatury i dusznego powietrza, czy może powinienem iść do veta na przegląd?
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: Aszemi »

A może znalazło by się więcej fotek szczeniaków i starszych psów z wadą powiek-myślę że wielu osobom by się przydały bo czasem mam wrażenie że przez tą całą nagonkę doszukują się u swojego psa choroby na siłę.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: Wilga »

Może ja trochę poobserwuj i zastosuj przez kilka dni 2 x dziennie krople świetlika lekarskiego. Są do kupienia w aptece bez recepty, dobrze łagodzą podrażnienia oka. Jak już będzie otwarta buteleczka (krótki czas ważności), można przy okazji tez samemu potroszczyć się o swoje oczy.

pozdrawiamy

Bogna i Wilga
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: wladekbud »

Aszemi pisze:A może znalazło by się więcej fotek szczeniaków i starszych psów z wadą powiek-myślę że wielu osobom by się przydały bo czasem mam wrażenie że przez tą całą nagonkę doszukują się u swojego psa choroby na siłę.
To samo powiedziała Magda (moja żona). Że robię chyba zbyt wcześnie panikę :niewka:

Może faktycznie jeśli ktoś ma i chce, to niech wrzuci zdjęcia poglądowe.
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
ODPOWIEDZ