Jaki aparat ?

Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Jaki aparat ?

Post autor: nulka »

Bardzo dziękuję :)
Można też kupić aparat ze stabilizacją obrazu :)
No, ale w Canonie EOS czy Nikonie tego nie dostanie :nunu:
A musi być canon czy nikon?
Absolutnie nie ;) mój brat ma canona chyba 400D i oczywiście dokupywał obiektywy chyba też Tamron i fajne fotki wychodzą ,jest b.zadowolony

to który ze stabilizacją obrazu ?
Właśnie jesteśmy na etapie zakupu najnowszego dziecka firmy Pentax
Basiu a coś więcej?

Do tej pory wystarczał mi kodak na wakacje ,zdjęcia ustawiane i ok.,ale wiadomo zdjęcia w ruchu,dal ,przybliżenia tym się nie da :niewka:

znalazłam w necie canona 450D i dosyć dobre recenzje ,nie potrzeba mi jakiegoś super sprzętu profesjonalnego ,ale sprawdzę jeszcze canona 1000D i obiektywy

w zasadzie pasja rodzi pasję :)
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Jaki aparat ?

Post autor: Malgosiaczek_27 »

My na przykład mamy Pentax-a K100 D Super (kupiony w zestawie kitowym). Ma stabilizacje obrazu ale żeby robić jakiekolwiek zbliżenia biegnącego ogara musieliśmy dokupić obiektyw.
Dokupiliśmy 55-300mmF4-5.8ED (Pentaxa). Na razie jeszcze nabieramy wprawy w posługiwaniu się aparatem z nowym obiektywem, ale myślę że kolejne zdjęcia będą już lepsze od tych ostatnio zamieszczonych. ;) :D
Ja tam się za bardzo nie znam na tego typu sprzętach, ale ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo z aparatu zadowolona. Jak na moje obecne umiejętności fotograficzne, ten sprzęt mi wystarcza w zupełności ;) :) No i ma przystępna cenę w porównaniu z innymi ;)

Wcześniej, czyli jak tylko zaczynałam pstrykać Nuci fotki, używałam Olympus -owej "małpy".
Był to OLYMPUS C-770 Ultra-Zoom. Ale muszę przyznać, że czas jego "zastanawiania się" nad tym czy zrobić zdjęcie, czy też nie był stanowczo za długi, bo czasami fajne ujęcie przepadało ;)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Jaki aparat ?

Post autor: kasiawro »

Malgosiaczek_27 pisze: Na razie jeszcze nabieramy wprawy w posługiwaniu się aparatem z nowym obiektywem, ale myślę że kolejne zdjęcia będą już lepsze od tych ostatnio zamieszczonych. ;) :D
No są fajne, ostatnio dostałam kalendarz biurkowy ...patrzę, a na nim nutka - super fotka!!! Piękna ogarza dziewczyna leży sobie ;)
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Jaki aparat ?

Post autor: Malgosiaczek_27 »

kasiawro pisze:No są fajne, ostatnio dostałam kalendarz biurkowy ...patrzę, a na nim nutka - super fotka!!! Piękna ogarza dziewczyna leży sobie ;)
Dzięki Kasiu :) Tez jesteśmy dumni z naszej pięknej ogarzej dziewczyny :D

A fotki zawsze robię na "automacie". Nie znam się na ręcznych ustawieniach, choć menu w języku polskim ;) :D Ale fakt, fotki są całkiem niezłe. Ale daleko im do fotek choćby Hani albo Marysi od Uny ;) :D :fiufiu:
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Jaki aparat ?

Post autor: nulka »

właśnie sprawdziłam Pentax k x cenowo lepiej wypada niż canon 450D
jest Pentax k x + obiektyw 50-200 warto?
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Jaki aparat ?

Post autor: Malgosiaczek_27 »

nulka pisze:jest Pentax k x + obiektyw 50-200 warto?
Tutaj maja całkiem niezłą ofertę. Body + "obiektyw kitowy" + 50-200mm. Cena rozsądna, jak na aparat z dwoma obiektywami.
http://fotozakupy.pl/lustrzanka-cyfrowa ... 0mm,10309s" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Jaki aparat ?

Post autor: kasiawro »

[quote="kasiawro"][quote="nulka"] Nie polecam natomiast kupowania w zestawie obiektywów canona (leżą w szufladzie).
Ja uważam, że można nawet kupić starszy/tańszy model aparatu, a zainwestować w dobre obiektywy i efekt będzie dobry. [/quoto
Jeszcze raz zacytuję swoje zdanie, chociaż nie twierdzę,że efekt nie będzie lepszy niż w aparacie kompaktowym ;) zresztą....... zawsze jeszcze jest photoshop ;)
Ważne jest jeszcze to, jak ktoś robi zdjęcia, i co ktoś uważa za dobre zdjęcie?
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Jaki aparat ?

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Kasiu to prawda. Czasem lepiej zainwestować w dobry obiektyw niż płacić drożej za sam aparat. Mi i Pawłowi marzy się jeszcze obiektyw do zdjęć "macro" ale to już większy wydatek i musimy poczekać ;) Myślę ze gdy uzbieramy już taki zestaw to wystarczy on nam na dość długi czas. Mówię to jako laik, bo ktoś kto juz jest bardziej zaawansowany w temacie ma na pewno większe wymagania. Moim zdaniem kupowanie drogiego aparatu, dla potrzeb nauki fotografowania nie jest najlepszym wyjściem, lepiej nauczyć się na tańszym ale wcale nie tak do końca "gorszym" sprzęcie, a potem zainwestować w coś lepszego. Bo wiadomo że modele tak szybko się zmieniają, że nie nadąży się za tym. Może się okazać że nasz aparat za 2-3 lata (a nawet szybciej) nie jest już najnowszy ale już "przestarzały" :D ;)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jaki aparat ?

Post autor: hania »

Jak są ograniczone środki finansowe zawsze lepiej inwestować w obiektyw nie aparat :).
Jest sporo starych, dobrych obiektywów - ja np używam takiego dinozaura minolty 70-210/4 (Kasiuwro - to ciągle ten sam :) ).
Najlepszy pod względem starych, dobrych obiektywów jest pentax - współpracuje ze wszystkim, nawet ze starymi manualnymi obiektywami. Z minoltą też nie jest źle - mogę pod nią podpiąć obiektywy do zenita. Ale minolta już nie istnieje.
Z nikonem i canonem pod tym względem nie jest tak fajnie :(
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jaki aparat ?

Post autor: Leszek »

Bardzo ciekawa i merytoryczna zrobiła sie dyskusja o aparatach. Z mojego doświadczenia, a robię już zdjęcia ponad 50 lat (poważnie :zdziw_4: ) wybór aparatu zależy od naszych potrzeb. Musimy sobie odpowiedziec na pytanie do czego nam te zdjecia są potrzebne, czy do oglądania w domu już po wydrukowaniu, czy do oglądania tylko na kompie, czy do realizacji ambicji fotograficznych czy do profesjonalnego druku w dużych powiększeniach. :mysl_1:
Ja przez te lata prywatnie czy w pracy wykorzystałem różny sprzęt. Najpierw Praktyklesa przedwojenną niemiecką lustrzankę, potem rózne typy Zorki (rosyjska podróbka Laiki), potem Zenit, potem wiele róznych profesjonalnych analogowych aparatów. Potem był czas na cyfrówki, natachałem się na różnych wyjazdach aparatów, obiektywów, wizjerków, filtrów, lamp, statywów i powiedziałem wystarczy. Prywatnie wykorzystuję mały kompakt o dobrym obiektywie z dobrą płytą z wyższej półki i wystarczy. (jest tutaj duży wybór za 1000 zł można już kupić dobry). Oczywiście coś za coś, ale główna zaleta że mały i wygodny i relatywnie tani, o jakości zdjęć wystarczającej do użytku wewnętrznego może być argumentem przy zakupie. :) Zdjęcia z takiego aparatu są na stronie Amona i jego blogach, można zobaczyć. :psiako:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ