Entropia - dyskusja

Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: ogończyk »

Nie mam za dużo do powiedzenia o entropium, (a przynajmniej nie więcej niż do tej pory czyli że mam bardzo mieszane uczucia) jednak chcę się odnieść do tego nieszczęsnego "NDO" które powinny (lub nie) dostawać psy z ujawnionym entropium. Otóż, kochani moi, jako facet mający sukę w wieku rozrodczym z mojego punktu widzenia BARDZO MI ODPOWIADA sytuacja kiedy właściciel reproduktora z którym rozmawiam nie ukrywa przypadłości swojego psa ze strachu, że wyrzucą jego pupila z ringu. Ludzie są rozmaici i co do tego specjalnych złudzeń nie mam. Chcę mieć jasność w temacie. I nie tylko ja, jak przypuszczam. Dzięki Bogu nie ma przymusu używania takich psów. Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
katmach
Posty: 21
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 21:29

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: katmach »

ad Irie

co to są pożądane cechy rasy? co? bo to że pies ma rodowód czyli pełny PKR nie czyni go ogarem hodowlanym.

ad Ogończyk

Jak widać niektórzy dzielnie używają w swojej hodowli psów z wadami i to licznymi , dla nich nie ma żadnego problemu :zgoda:
katmach
Posty: 21
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 21:29

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: katmach »

katmach pisze:ad Irie

co to są pożądane cechy rasy? co? bo to że pies ma rodowód czyli pełny PKR nie czyni go ogarem hodowlanym.

ad Ogończyk

Jak widać niektórzy dzielnie używają w swojej hodowli psów z wadami i to licznymi , dla nich nie ma żadnego problemu :zgoda:
ad Ania W

możesz podać przykład takich kryć w innych rasach , oczywiście takich gdzie przypadłość taka jak entropium jest ujęta w wymogach hodowlanych.

W przypadku naszego ogara tak nie jest, wszystko jest robione pod "stołem", a w papierach to 100% okazy zdrowia, chodź jaK WIEMY W rZeczywistość jest inna


Aniu W nie używaj wypróbowanych sztuczek i nie wtykaj w nasze usta słów których nie powiedzieliśmy, bo to bardzo nie ładnie z twojej strony.

Temat jest o entropium więc nie " offój "/
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: hania »

ogończyk pisze:Nie mam za dużo do powiedzenia o entropium, (a przynajmniej nie więcej niż do tej pory czyli że mam bardzo mieszane uczucia) jednak chcę się odnieść do tego nieszczęsnego "NDO" które powinny (lub nie) dostawać psy z ujawnionym entropium. Otóż, kochani moi, jako facet mający sukę w wieku rozrodczym z mojego punktu widzenia BARDZO MI ODPOWIADA sytuacja kiedy właściciel reproduktora z którym rozmawiam nie ukrywa przypadłości swojego psa ze strachu, że wyrzucą jego pupila z ringu. Ludzie są rozmaici i co do tego specjalnych złudzeń nie mam. Chcę mieć jasność w temacie. I nie tylko ja, jak przypuszczam. Dzięki Bogu nie ma przymusu używania takich psów. Pzdr.
Dokładnie. Bo tylko jak będzie jawność to będziemy w stanie wybrać coś dobrze do dalszej hodowli. A takie dyskusje i nagonka na właścicieli psów z entropią powodują, że ukrywają oni tą wadę. I wtedy można zdecydować czy użyć do hodowli psa z wadą czy bez wady - ale z pewnością czego używamy. A nie na zasadzie, ze pewność mamy tylko w stosunku do psów, których właściciele się przyznają do korekcji powiek.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: hania »

katmach pisze: ad Ania W

możesz podać przykład takich kryć w innych rasach , oczywiście takich gdzie przypadłość taka jak entropium jest ujęta w wymogach hodowlanych.
Chodzi Ci o konkretne skojarzenie w stylu pies X z suką Y? U której rasy entropium nie jest ujęte w wymogach hodowlanych?

Nie wiem dlaczego, ale zaczynam mieć wrażenie, że popularne zaczyna być myślenie, że hodowcy ogarów to straszliwi dranie i oszuści. Wszystkie rasy hodują ludzie. A wśród ludzi jedno są ok, a inni niekoniecznie. Ale mam kontakt z wieloma hodowcami innych ras i uważam, że wśród ogarowców przeważają naprawdę dobrzy i oddani rasie hodowcy, którym mało zależy na kasie i wyjątkowo mało zależy na tym, żeby wyhodować kolejnego zw. klubu czy intera. Zdecydowana większość kryć to krycia przemyślane, krycia dla dobra rasy, często obgadane z innymi hodowcami. Jak często w innych rasach zdarzają się umowy, że jak jeden hodowca pokryje psem x to inny mający sukę o podobnym rodowodzie nie pokryje tym psem, choć o nim myślał a psem y żeby nie pracować nad różnorodnością genetyczną populacji?
W przypadku naszego ogara tak nie jest, wszystko jest robione pod "stołem", a w papierach to 100% okazy zdrowia, chodź jaK WIEMY W rZeczywistość jest inna
W jakich papierach? Sugerujesz podrabianie certyfikatów czy ja czegoś nie rozumiem?
Aniu W nie używaj wypróbowanych sztuczek i nie wtykaj w nasze usta słów których nie powiedzieliśmy, bo to bardzo nie ładnie z twojej strony.

Temat jest o entropium więc nie " offój "/
Chyba przesadzasz.

A odpowiedź na moje pytanie odnośnie sędziów?
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: rafkow »

katmach
Niestety, każdy kto korzysta na forach z podwójnej tożsamości oraz podaję się za inną osobę niż jest, popełnia z czasem błędy :hi_1:
Pozdrawiam miasteczko Orzesze oraz jej specyficznego mieszkańca na gościnnych w niej występach, który również gościnnie do czasu, gościł już na kilku forach i zawsze z takim samym skutkiem.
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
bea100

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: bea100 »

Dziękujemy Rafkow :brawo_1:
Jakoś tak czułam pismo nosem ;)


PS
Katmach. Ja- NIE POZDRAWIAM.
(...)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 sty 2010, 09:08 przez bea100, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: rafkow »

bea100 pisze:Jakoś tak czułam pismo nosem ;)
Ja potrzebowałem dodatkowo pewności oraz dowodów.
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: weszynoska »

jak przeczytałam, że zwykły szaraczek chce do kogoś zadzwonić to już miałam pewność :evil:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Entropia- temat do dyskusji czy tabu

Post autor: ogończyk »

Siedział sobie cichutko, grzeczniutko, jak myszka i tylko odfajkowywał... Nawet płeć zmienił... A Wy... Ech... co za ludzie... :) (A jeśli to nie tajemnica Sołtysie to co to za dowód wynalazłeś oprócz zwykłej analizy języka?)
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
ODPOWIEDZ