Karmy suche

pwlkpsnk
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 19:36

Re: Karmy suche

Post autor: pwlkpsnk »

A u mnie na razie na pierwszym miejscu Nutro Choice. Przerabialiśmy dwa rodzaje: Adult Large Breed z kurczakiem (niebieski worek) i Adult Large Breed Lamb and Rice (zielony worek). Obie rewelacyjnie Rożkowi służyły.
Kiedyś na wystawie kupiliśmy hiszpańską karmę Satisfaction i też było super, ale dość ciężko ją było w Warszawie dostać, więc się przestawiliśmy.
O reszcie nie wspominam, bo albo było przeciętnie, albo kończyło się rozczarowaniem.
Awatar użytkownika
Basta
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 21:35

Re: Karmy suche

Post autor: Basta »

U nas oprócz gotowania, polecona w lecznicy karma FITMIN juior od 2-12 miesiąca, na razie innej nie próbowaliśmy. Żadnych sensacji zołądkowych, sierść lśniąca, pies woli gotowane, ale tą karmą też nie gardzi. Cena 120 zł za 15 kg. Karma zawiera wysoki procent mięsa, jest ponoć wyższej klasy niż Purina.
Przez mały "kłopot" przy zakupie w ramach przeprosin dostałam drugą karmę gratis, więc zamim moje psisko zje tyle karmy, na razie nie szukam innej. Mój drugi już nieżyjący psiak za to gustował tylko w karmach dla kotów :D , ile się musiałam nakombinować,żeby raczył się psim żarciem , a nie kocim....ech :D
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Karmy suche

Post autor: hania »

Basta pisze:U nas oprócz gotowania, polecona w lecznicy karma FITMIN juior od 2-12 miesiąca, na razie innej nie próbowaliśmy. Żadnych sensacji zołądkowych, sierść lśniąca, pies woli gotowane, ale tą karmą też nie gardzi. Cena 120 zł za 15 kg. Karma zawiera wysoki procent mięsa, jest ponoć wyższej klasy niż Purina.
Która purina?
Awatar użytkownika
Basta
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 21:35

Re: Karmy suche

Post autor: Basta »

Żeby udzielić kompetentnej odpowiedzi, wstapiłam do naszej Pani Wet i wyłożyła mi, dlaczego poleciła mi Fitmin, zamiast Puriny Pro Plan.
Otóż podstawową sprawą jest zawartość mięsa w granicach 22% w Purinie i 39 % w Fitmin.
Ponoć na zawartość mięsa składa się mączka kostna i mięso i te proporcje też lepiej wyglądają w Fitmin.
Do tego karma Fitmin zawiera kiełki przenicy i siemię lniane, co wpływa dobrze na trawienie i nie zawiera "popiołu" ????? cokolwiek to znaczy.
Pani Wet powiedziała,że w sprzedaży ma kilka rodzajów karmy, jeśli sobie życzę, mam przetestowac inne, ale ze względu na stosunek ceny do jakości poleca właśnie Fitmin, ponieważ jest to karma klasy Premium.
To informacje od opiekującej się naszymi zwierzakami Pani Weterynarz, ja osobiście nie narzekam i pies też raczej nie, ale doświadczenia z innymi karmami nie mam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 gru 2008, 19:58 przez Basta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gusia
Posty: 53
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 12:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karmy suche

Post autor: Gusia »

Basta pisze:Do tego karma Fitmin zawiera kiełki przenicy i siemię lniane, co wpływa dobrze na trawienie i nie zawiera "popiołu" ?????
O co chodzi z tym popiołem w karmach? Podobno kiedyś wybuchła afera w USA, ponieważ do tamtejszych karm dodawano minearały pochodzące z utylizacji zwierząt. Nie wiem czy ktoś miał bogatą wyobraźnię, czy jednak to prawda, ale ciekawa jestem jak to jest na rynku polskim.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: Aszemi »

Basta pisze:i nie zawiera "popiołu" ?????
Na stronce Telekarmy opis taki:
FITMIN PUPPY MEDIUM

Analiza składu
Białko (28%), tłuszcz (19%), włókno (2,5%), popiół (7,5%), wapń (1,2%), fosfor (1%), sód (0,35%).
To jak to jest :?:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Basta
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 21:35

Re: Karmy suche

Post autor: Basta »

MIĘSO

(39 %) mšczka drobiowa, mięso z kurczaka, mšczka rybna, bulion z mięsa i wštroby

SKŁADNIKI ENERGETYCZNE

tłuszcz drobiowy, ryż, kukurydza, pszenica, pełnoziarnista

LEKKI BŁONNIK

wysłodki buraczane, suszona marchew

WITAMINY

drożdże piwowarskie, kiełki pszenne, siemię lniane

SKŁADNIKI SPECJALNE

?wieże jaja (9 %), tłuszcz z łososia, Optimin

To skład ze strony Fitmin, zaznaczam,że nie promuję tej karmy,odpowiadam tylko jakiej uzywam i dlaczego.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Karmy suche

Post autor: hania »

Dla mnie ważne jest np to, że w pro-planie na pierwszym miejscu jest mięso nie mączka. I zastanawiam się, czy to 39% to dotyczy mączki w karmie czy mączki w mięsie.

Ale tak naprawdę to chyba najważniejsze jest co któremu psu służy.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

Jest nowa ACANA - właśnie nie na mączce https://www.telekarma.pl/p2929/acana.pu ... 135.kg.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
i teraz to naprawdę nieźle wygląda skład...Niemal jak Orijen ale mniej białka...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola_Aria
Posty: 185
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 18:23
Gadu-Gadu: 1660343

Re: Karmy suche

Post autor: Ola_Aria »

Ja moge wypowiedziec sie na temat trzech karm (doswiadczenie na gonczej :) )

Royal Canin Junior - przyswajalnosc nieciekawa (wielkie qpy w duzej ilosci), uczulenie
Bento Kronen Growth Lamb/Rice - siersc blyszczaca, brak uczulenia, przyswajalnosc srednia
Propac Lamb/Rice - siersc blyszczaca, przyswajalnosc bardzo dobra, brak reakcji alergicznych

W niedlugim czasie bede wyprobowywac Diamond Naturals bo jestem bardzo ciekawa tej karmy.

Pozdrawiam,

Ola
zAPRASZAM NA ARIOWEGO BLOGA :)

http://www.forum.polskigonczy.avx.pl/vi ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ