Co z tą rasą??

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Co z tą rasą??

Post autor: hania »

Tam nie ma sensu dyskutować. Większosć osób, która ma coś do powiedzenia już sie nie odzywa w wątkach o ogarach.
Ja też zrezygnowałam, przynajmniej na razie, z udziału w tym forum po tym jak administrator odmówił usunięcia nieprawdziwych i obrażających mnie postów.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Co z tą rasą??

Post autor: wszoleczek »

Słuchajcie, teraz trzeba szukać właścicieli psów po NN i prosić by robili hodowlanki. Ja sama się nadal przekonuję, by na wiosnę gdzieś wystartować i zrobić to minimum- hodowlanke. Skoro z miotu Nera tylko Nutka ma... Gdzie się podziały te psy?
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Co z tą rasą??

Post autor: Ania W »

bumir pisze:Dla podgrzania atmosfery dyskusji.
Nie tylko tutaj dyskutuje się o ogarzych problemach rasowych. O wiele ostrzej wygląda to tu:
http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=13&i=84463&t=84463" onclick="window.open(this.href);return false;
Poczytajcie
Mirek
Myślę, że wielu z nas łowiecki zna.
Problem polega na tym, że tam w zdecydowanej większości najwięcej do powiedzenia mają teoretycy, którzy :
a ) nie mają, nie mieli, nie polowali z ogarami, nie mają pojęcia na temat faktycznego stanu rasy
b) w ogóle nie polują za to dużo książek czytają i z ludźmi przez telefon rozmawiają.

Zadowoleni z pracy ogara traktowani są jak dziwacy, o dość bujnej wyobraźni ;)

Wszoleczek - trzeba szukać i namawiać WSZYSTKICH właścicieli ogarów, nie tylko tych po NN, do robienia uprawnień. A przede wszystkim trzeba nawiać właścicieli psów, żeby był wybór czym kryć (ja mam sukę KW i problem z wyborem potencjalnego psa PKR do niej...może mam za duże wymagania ;) ). Nie każdy właściciel suki zdecyduje się na krycie bo to duży wysiłek i koszty, nie każdy ma warunki. Posiadanie psa - reproduktora nie wiąże się z żadnymi wyrzeczeniami.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Co z tą rasą??

Post autor: Aszemi »

Ania W pisze:ja mam sukę KW i problem z wyborem potencjalnego psa PKR do niej...może mam za duże wymagania ;)
nie wydaje mi się żeby Twoje wymagania były wygórowane ;)
Ania W pisze:Posiadanie psa - reproduktora nie wiąże się z żadnymi wyrzeczeniami.
To powinno być hasło przewodnie- bo wybór nie jest powalający ale sama wiem jak ciężko niektórych namówić na zrobienie minimum :niewka:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Co z tą rasą??

Post autor: ania N »

wszoleczek pisze:Słuchajcie, teraz trzeba szukać właścicieli psów po NN i prosić by robili hodowlanki. Ja sama się nadal przekonuję, by na wiosnę gdzieś wystartować i zrobić to minimum- hodowlanke. Skoro z miotu Nera tylko Nutka ma... Gdzie się podziały te psy?
W Puławach jest siostra Nera, ale właściciele chyba nie są zainteresowani jakąkolwiek działalnością wystawową czy tym bardziej hodowlaną-a szkoda bo to bardzo ładna suczka :niewka: wszołeczek w Tobie nadzieja :silacz:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Co z tą rasą??

Post autor: wszoleczek »

ania N pisze:wszołeczek w Tobie nadzieja :silacz:
1. prawo jazdy
2. samochód
3. wyrobienie rodowodu

:strach_2:

Musicie mnie często kopać po tyłku, bo ja leniwa jestem :D
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Co z tą rasą??

Post autor: ania N »

Skoro jesteś leniwa to trzeci punkt jest najprostszy :jezyk_3:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bumir
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 22:01

Re: Co z tą rasą??

Post autor: bumir »

Tam nie ma sensu dyskutować.
racja, ponieważ język nieparlamentarny (tak się kiedyś mówiło, a teraz to tak jakby nieaktualne) temperatura dyskusji wysoka. Miałem raczej na myśli opiniowanie Tu tego co piszą Tam
ODPOWIEDZ