prezentacja o ogarach?

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: hania »

Tzn zdjęcie Łozy mi się w ogóle nie pojawia a na tekst mi wchodzą zdjęcia nie należące do tego tekstu. Zaraz sprawdzę jak to działa na innym kompie. Uwagi na PW
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: EiMI »

U mnie działa..., a jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to przeczytaj proszę uważnie tekst i popraw błędy. Prócz literówek zdarzyło ci się kilka błędów gramatycznych. O składni i stylu nie będę pisała, bo to za duża praca na tak krótki czas...
Szczerze mówiąc czekałam niecierpliwie na tę prezentację, ale mnie nie powaliła.
Rozumiem, że jest ona mocno obwarowana rozmaitymi ograniczeniami, ale wynika mi z niej jeden - podstawowy wniosek: ogar polski to ciapa do kochania i nie należy się po nim spodziewać zbyt wiele... Trochę to dla mnie smutne.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: MartaK »

EiMI pisze:UPrócz literówek zdarzyło ci się kilka błędów gramatycznych. O składni i stylu nie będę pisała, bo to za duża praca na tak krótki czas...
To akurat mój wrodzony antytalent :)

I nie uważam, że ogar do ciapa do kochania :roll:

hania - dziwne to z tymi zdjęciami :roll: dzięki za uwagi :)
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: EiMI »

No to, że nie uważasz, że ogar to ciapa..., to się akurat domyślam :D tylko Ci taki obrazek wyszedł z powodu - zapewne - braku miejsca na ochy i achy :D Bo i nie takie zamierzenia pracy zapewne, choć szkoda :placzek: Oj, jak bardzo szkoda!
Wrodzony talent do literówek mają wszyscy, a nie jest żadną tajemnicą, że najtrudniej poprawia się po sobie, zwłaszcza tekst wielokrotnie czytany (czyt. znany już na pamięć)
Błędy gramatyczne to z pewnością pozostałości po przebudowywaniu zdań. Też mi często takie kwiatki zostawały...
Styl się ma niejako "z nadania" i jeśli praca nad nim nie jest niezbędna do przeżycia (tylko w niektórych zawodach) to raczej sam się nie zmienia do końca życia :mrgreen: To właśnie wyróżnia poszczególnych autorów ;)

Ja nie w kwestii czepiania się, a raczej poprawienia ogólnego wyrazu :zgoda:
To pisałam ja, skrzywiona była dziennikarka :gleba: Pozdrawiam i trzymam kciuki :silacz:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: kasiawro »

Dużo tego co chciałam napisać, napisała EiMI - Dzięki EiMI, choć ja też piszę bardzo chaotycznie ;) .
Ja myślę, że należy wkleić więcej wizualizacji czy to rysunkowej czy fotkowej, bo mnie uczono na prezentacjach prezentować, a resztę referować dodatkowo. Tutaj to się komplikuje, jeśli tylko to zostawisz i nie będziesz osobiście prezentowała.
U mnie zdjęcia otwierają się dobrze, ale przy wzorcu również wkleiłabym fotki nawet mniejsze, ale niech będą obecne.
Jeśli piszesz o coogarach (taką nazwę przyjął Klub i ZG) to pisz tą nazwę, a nie różne jej opcje bo to jest mylące (chodzi mi o podpis zdjecia ;) ).
poprawki moje te pogrubione:

Coogary nie mają prawa występować na wystawach/Coogary nie mają uprawnień aby brać udział w wystawach
do Księgi Wstępnej mogą zostać wpisane dopiero po przeglądzie hodowlanym, umożliwi to rejestrację, udział w konkurach myśliwskich, a także prawo do rejestracji ich potomstwaDo hodowli mogą być dopuszczone osobniki, które przeszły przegląd hodowlany. Przegląd umożliwia rejestrację w wybranym oddziale ZKwP, udział w konkursach oraz uprawnia do rejestracji miotu w którym rodzicem będzie coogar oraz pełno rodowodowy ogar
hodowla odbywa się pod kontrolą Zarządu Klubu, hodowca wybiera reproduktora, ale musi on zostać zaakceptowany przez Zarząd. Hodowca chcący pokryć sukę Coogarem również musi uzyskać zgodę Zarządu Ogar Polski (pies lub suka) z pełnym rodowodem, chcący wykorzystać linie coogar do hodowli musi mieć zgodę Klubu. Hodowla z takim skojarzeniem jest pod kontrolą Klubu Ogara.
W kojarzeniach jeden z osobników musi być Ogarem polskim z pełnym rodowodem tj. trzypokoleniowymto bym wykreśliła całe
każda suka i pies może zostać użyta do rozrodu maksymalnie 2 razy, powtórzenia krycia są niedopuszczalne
pies czy suka, które w pierwszym miocie dadząwadliwe potomstwo, nie uzyskają zgody na ponowne użycie w hodowli
szczenięta nie będą posiadały przydomka
co najmniej 50% potomstwa danego coogara musi się zgłosić na przegląd hodowlany po osiągnięciu 15 msc w przeciwnym razie nie będzie zgody na ponowne krycie, jednocześnie mają szansę na wpis do KWPo ukończeniu 15-te miesiąca życia taki miot powinien zgłosić się na przegląd hodowlany (min. 50% miotu)
Psy urodzone w 3cim pokoleniu, a więc prawnuki „naszych” Coogarów, z pełnym rodowodem, po pozytywnym przeglądzie hodowlanym mogą zostać uznane za Ogara polskiego"


To taka dość szybka moja korekcja odnośnie coogara, w innych tematach mam nadzieję, że Hania powypisywała Tobie co należy zmienić bo ja nie mam na tyle czasu (sorki).
Ja na swojej stronie mam taką swoją charakterystykę ogara jeśli będzie przydatna to proszę.
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: MartaK »

EiMI pisze:No to, że nie uważasz, że ogar to ciapa..., to się akurat domyślam
to ok ;)
a ochów i achów nie było nawet w planach ;) nie tego ma dotyczyć ta prezentacja, zresztą o każdej rasie łatwo znaleźć te ochy i achy ;)

Ja doskonale wiem, że kiepsko piszę ;) Na szczęście nie marzę o zostaniu jakimś pisarzem ;)

kasiawro - mnie też tego uczyli, że w takiej prezentacji ma być jak najmniej tekstu i tak bym zrobiła, ale to ma być wysłane, więc pomyślałam, że to co miałabym mówić też tu trzeba umieścić.
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: MartaK »

Poprawione, nie jestem zadowolona z działu o użytkowości ;) Jeszcze później to przejrzę, na razie mam dosyć ;)

http://www.megaupload.com/?d=DM1UYHBO
http://www.sendspace.com/file/v4pbjk

(przepraszam za post pod postem ;))
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: Ikar »

Tak na szybko: /wytłuszczenia moje :)/
1. wyślij prezentację jako .pps, a nie jako .ppt
2. rycina oka powinna być pod tekstem o entropium, a nie pod tekstem o ropowicy
3. slajd drugi, jest: "z ogarami poluje się w całym kraju wyłącznie na dzik i lisy", powinno być "...dziki i lisy"
4. slajd 11, jest: "ambitniejsi mogą także spróbować zabawy w obedience, a nawet wziąć udział w zawodac." powinno być "...zawodach."
5. slajd 12, jest: "Na przeglądzie hodowlanych była zmierzona wysokość opisywana budowa psa,..." powinno być "... mierzona wysokość, opisywana..."
6. może to tylko u mnie tak widać - slajd 14, w tytule litery "ż" są wielkie w środku wyrazów
7. slajd 15, lewy, górny róg zdjęcia minimalnie nachodzi na tekst, a tekst lepiej wyglądałby wycentrowany

To tylko moja opinia, nie musisz się do niej stosować :)
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: prezentacja o ogarach?

Post autor: MartaK »

2. to już poprawiałam, ale nie zapisałam :wow_3:
3. wzorzec to kopiuj - wklej :mrgreen: (nieczytany)
5. a także "przeglądzie hodowlanym" ;)
6. wszystkie polskie znaki w nagłówkach są w innej czcionce, ale wystarczy je zmniejszyć i będzie ok ;)
7. Prezentację robiłam w OpenOfficie i tam było ok, ale teraz zobaczyłam, że jest rzeczywiście taki problem w PowerPointcie :/

aha, nie musicie się czepiać takich kosmetycznych rzeczy, z tym akurat dam radę ;) chodzi mi głównie o błędy merytoryczne ;)

edit:

Wersja (chyba) ostateczna ;)
http://www.megaupload.com/?d=LWN1ZCR9

Bardzo dziękuję za pomoc oraz krytykę ;) Jakbym mogła w czymś pomóc to proszę krzyczeć ;)
ODPOWIEDZ