Jak łączyć gotowane z suchym?

ludwik

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: ludwik »

kasiawro pisze: bo Pasia to wszystko trawi ;)
to tak jak u nas :jezyk: z psami jest jak z chłopakami w okresie dojrzewania wszystko w kał przerabiają :jezyk: B-nos np. stał się koneserem bobu - Duśka jest koneserem wszystkiego co jadalne ma to swoje plusy bo nie musimy płukać naczyń przed włożenie do zmywarki :jezyk_3:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: qzia »

Moje do suchej karmy dostają codziennie po pół kostki mięsa mielonego. Takiego dla psów. Są tam pewnie i podroby i czort wie co. Szczeniaki do roku i mastyfy po całej kostce. Jak nie mam mięsa to kefirek :mrgreen: , olej rzepakowy, serek homo, nawet zwykły makaron dla zmiany smaku.
Laby zjedzą wszystko ale już biały jamniczek lub toller nie. Z ogarami różnie. Ajsza raczej zje bez dodatków ale Zuzia się krzywi. Po świętach to nawet i na serniczek się załapali. :jezyk:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: kasiawro »

Ja nie pozwalam płukać naczyń psom, ale w zlewie też tego nie robię ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: hania »

Chaszczy pisze:Spacery jakie robimy choć to dobre pare kilometrów nie są oczywiście dla neigo żadnym wysiłkiem, ale sprobuję coś mu chyba kapnąć do michy.
To proponuję bardziej cos białkowego niż tłuszczowego - ma większą szansę iść w mięśnie i w "rozrastanie się".
Awatar użytkownika
Chaszczy
Posty: 1187
Rejestracja: wtorek 06 lip 2010, 08:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wieś niedaleko Grodu Kraka

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: Chaszczy »

Może rzeczywiście przesadzam... :? Coś mu pewnie kapnę więcej ale symbolicznie...

Teraz mam inny problem, przechodzę do wątku o kościach... Tu: viewtopic.php?f=47&t=830&p=37103#p37103" onclick="window.open(this.href);return false;
ilona
Karbon i Pańciostwo - Ilona, Paweł, Cyprian
Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: kerovynn7 »

REDAIK pisze:Ogar z wiekiem przestaje mieć wilczy apetyt. Procedura zjedzenia suchej karmy staje się długim procesem myślowo-trawiennym:
1. dlaczego suche?
2. może będzie coś lepszego?
3. nie ma?
4. to może zjem?
Przeplatane jest to spojrzeniem pięknych oczu z wyrzutem: jak mogłaś :!: :wstydek:
Do sytuacji nie dochodzi, kiedy jest konkurencja i to najlepiej jak największa
tiaaaa....
pewnie nie uwierzycie, ale u mnie od 2 dni takie sceny są przy misce z.... posiekanym surowym kurczakiem, za to chrupki (Josera z jagnięciną) pyyyyyszne.
Esia na szczęście jest mądra baba i jak jestem w kuchni to Robinowej miski nie ruszy :D , a Robinuś przyyyychoooodzi powoli, przeciąga się, podstawia dooopke do drapania, powącha co w misce, wraca do pokoju.... po pół godzinie znów przyjdzie powąchać...potem powoli je metodą: trochę do pyska i do pokoju przeżuć i do kuchni nabrać do pyska i do pokoju przeżuć...
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: kasiawro »

Matko ja nigdy u siebie takich scen nie widziałam.
Awatar użytkownika
Waćpaństwo
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2011, 09:59

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: Waćpaństwo »

My mamy podobne wariacje Waćpanny przy misce. Odklad je tylko gotowane- nie wybrzydza. Kiedys uwazalam "jak pies zglodnieje to zje"- teraz wiem ze nie moj- Wacpanna potrafila przegladzac sie tygodniami-jedzac minimalna ilosc (1/5 dziennej porcji suchego)- i to w okresie wzrostu, wiec sie poddalismy.
Jesli chodzi o gotowane to:
-mieso najlepsze to: wolowina, ewentualnie drob (lepiej: jagniecina,konina,krolik.ryba)
Podroby, wieprzowina to slabej jakosci bialko- niepolecane.
- warzywa: np. marchew, pietruszka, seler, por.
- wypelniacz: najlepiej ryz, makaron tuczy i nie polecaja go dietetycy, kasza jeczmienna mocno rogotowana.
-jesli gotujemy powinnismy suplementowac witaminami.
-dobrze jest dac od czasu do czasu skorupki jajka, przegotowane nozki, a najlepeij witaminy przeznaczone dla duzych ras,
-nie powinno laczyc sie suchego z gotowanym,
-jajko surowe raz w tygodniu
-najlepiej strawne bialko jest w chudym serze i jajach
-oliwa z oliwek, olej lniany- swietnie poprawia stan skory i siercsci
-jesli chodzi o proporcje m,iesa do reszty to zdania sa bardzo podzielone od 40-70%
Nic wiecej mi w tym momencie nie przychodzi do glowy ( informacje zaczerpniete z glowy z racji zawodu- lek.wet.)
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: Wigro »

Waćpaństwo pisze:..
-mieso najlepsze to: wolowina, ewentualnie drob (lepiej: jagniecina,konina,krolik.ryba)..
tak, tak, tak konina, ryby (nie chińskie !), baranina, drób ograniczyliśmy-pędzony mocno sztucznie
Do warzyw dodajemy jeszcze buraki a do suplementów algi morskie, reszta tak samo
i jeszcze fanaberie- czasem woda z miodem i orzechy włoskie do gryzienia całe, bo lubi (rodzinnie tak ma)
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Jak łączyć gotowane z suchym?

Post autor: Danuta »

Pytanie do Waćpaństwa (z racji lek.wet. - może akurat dietetyk? ;) ): z warzyw - POR? Nie wiem dlaczego porów się wystrzegam, jak cebuli :niewka: .
Natomiast jesienią, zimą daję ząbek czosnku do garnka warzyw. Daję jeszcze cukinię, paprykę, jak Wigro buraki i co okazjonalnie podejdzie mi pod rękę :P
Jajo surowe całe? Ja daję dwa jaja - białko ścinam na masełku, żółtka surowe :mrgreen:
Waćpaństwo pisze:-nie powinno łączyć się suchego z gotowanym
Jak to rozumieć? Czy nie powinno się dawać do jednej michy, na jeden posiłek, suchego kraszonego gotowanym? Czy też nie powinno się dawać np. rano suchego, wieczór gotowanego?


Wigro miód daję z serem białym i jogurtem naturalnym. Też głównie jesienią i zimą :mrgreen: .
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ