żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: kasiawro »

Moczyć można nawet w letniej wodzie.
Mleko hmm już jej nie mieszajmy podkreślę to jeszcze raz ;) .
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: miszakai »

Wow :wow_3: Jak przeczytałam Nasy menu to :fiufiu:
Bardzo dużo tego jedzenia :nunu:
Mleko do kompletu?
Uwaga, bo będziecie mieli to co u nas od tygodnia :? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Ania W »

Ja też bym nie przeginała już z mlekiem...
Przecież suche jej smakuje tak? To chodzi tylko o to żeby zalać jej to ciepłą wodą i żeby napęczniało w misce a nie w jej żołądku - wtedy ona nawet jak zje łapczywie to nie nałyka się całych chrupek a wy będziecie mieli pojęcie ile tak naprawdę objętościowo zjadła.
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Danuta »

Tylko zalać tak z 15 min przed podaniem - żeby zdążyło spęcznieć :)
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Wigro »

Jejku masakra, co wy robicie.
Zapamiętajcie: psu otłuszcza się najpierw serce, zabieracie mu życie (cytat z profesora ZD).
Oczywiście stawy trzeba zbudować, galaretki, chsząstki, głowizna, kości cielęce.
Od głodu się nie zdycha, zadnego mleka,karme moczyc w wedzie, niech żre bez rośnięcia w brzuchu, może byc jakiś serek czasem, jajka tak ale prawdziwe nie z fabryki, wątróbka na masełku ale czerwona, jak nie wiadomo co robić to Royal odpowiedni do wieku, lepiej mniej niz więcej.
Jak jest łupież notoryczny ( nie psychiczny) to jest za tłusto, za bogato, skonsultować z przytomnym wetem, Na szybko tran albo olej lniany.
I nie rozpuszczać burka, on tego nie potrzebuje, nie lubi, naprawdę - woli jak ktoś dowodzi, nie on.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Nasa »

Hejka, byliśmy dzisiaj na drugim szczepieniu i Naska może jeść to co dotychczas, tylko dużo mnie i do gotowanego, codziennie mam dodawać OsteoVit + 1, góra 2 tabletki tranu tygodniowo. Weterynarz powiedział, że jest spora ale po dzisiejszej dietce i podróży samochodem (ślinotok, wymioty) wyglądała na szczuplutką i piłki zamiast brzuszka nie było. Pozdrawiamy i dzięki za wskazówki :)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: kasiawro »

trzymamy kciuki za dietę panienki.
Awatar użytkownika
Dorka
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2012, 15:45

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Dorka »

Witam, dzis bylam z Łorką u weterynarza, ktory oznajmil, ze chyba jest juz za gruba jak na szczeniaka 2 miesiecznego okolo 8kg i zasugerowal zadnych mlecznych produktow, ryzu, mieska itp.
Przyzam szczerze, ze jestem w kropce, bo faktycznie brzuszek dostala ale to jeszcze maluch i nie wydaje mi sie, ze sama karma i woda wystarczy? Najprawdopodobniej przesadzilismy z porcja np: 1+7/8 karmy Royal Canin medium Junior 2 razy dziennie. Byc moze zle zrozumielismy hodowce od ktorego zabieralismy Łorke?

Łorka dostaje 4 posilki, a dzis 3.
*Okolo 8 rano karma z dodatkiem wody letniej;
*okolo 12:00 mleko z makaronem lub jogurt naturalny lub pol kostki twarogu z mlekiem;
*okolo 16:00 znow karma z woda
* na wieczor ryz z wolowina i ugotowana marchewka bez przypraw.
Czy ktos moglby poradzic mi w tej sytuacji?

I jeszcze jedna rzecz, ktora zbila mnie z nog, to,ze Łorka ma mala przepukline i nie jestem pewna co robic? Lekarz kazal poczekac do nastepnej wizyty za 3 tygodnie, byc moze zniknie?

Kiedy ja odbieralismy, to w miejscu pepka miala male wybrzuszenie, wypuklosc i teraz jak rosnie wydaje mi sie, ze to staje sie bardziej widoczne?

Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: kasiawro »

Dorka o przepuklinie to proszę poszukać w innych wątkach informacji, jeśli takowych nie będzie należy założyć.
Co do jedzenie nie bardzo rozumiem 1+ 7/8?
W takim wieku należy dawać psu 4 razy dziennie, na pewno tym mu nie szkodzisz.
Tym bardziej jak ma nie mieć rozciągniętego żołądka to powinna dostawać te 4 razy dziennie. Czyli mniejsze porcje.
Uważam, że 3 pierwsze posiłki mogą wyglądać tak samo czyli:
Karma sucha wymieszana z jogurtem lub twarogiem, ale ta połowa kostki na 3 razy i jogurt też.
Ten makaron wywaliłabym z tym mlekiem.
Nie napisałaś też ile tego jej dajesz tego ryżu z mięsem?

Wet zasugerował dietę tylko suchą karmą, bo mała nie je złej karmy i wszystkie składniki jakie są potrzebne w tym wieku szczeniakowi, są w tej karmie zawarte. Pamiętaj, że jak się przedobrzy w diecie to też mogą powstać problemy.
Awatar użytkownika
Dorka
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2012, 15:45

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Dorka »

kasiawro pisze:Dorka o przepuklinie to proszę poszukać w innych wątkach informacji, jeśli takowych nie będzie należy założyć.
Co do jedzenie nie bardzo rozumiem 1+ 7/8?
W takim wieku należy dawać psu 4 razy dziennie, na pewno tym mu nie szkodzisz.
Tym bardziej jak ma nie mieć rozciągniętego żołądka to powinna dostawać te 4 razy dziennie. Czyli mniejsze porcje.
Uważam, że 3 pierwsze posiłki mogą wyglądać tak samo czyli:
Karma sucha wymieszana z jogurtem lub twarogiem, ale ta połowa kostki na 3 razy i jogurt też.
Ten makaron wywaliłabym z tym mlekiem.
Nie napisałaś też ile tego jej dajesz tego ryżu z mięsem?

Wet zasugerował dietę tylko suchą karmą, bo mała nie je złej karmy i wszystkie składniki jakie są potrzebne w tym wieku szczeniakowi, są w tej karmie zawarte. Pamiętaj, że jak się przedobrzy w diecie to też mogą powstać problemy.
Kasiawro - Dziekuje za wskazowki.
Mleko z makaronem zasugerowal hodowca..Ryzu z miesem i marchewka daje troche wiecej co bulionowka do zupy. Odnosnie karmy na opakowaniu jest zaznaczony wiek psa i waga, 2 miesieczny szczeniak do 11kg powinien dostac 150 g czyli 1 porcje + 4/8 (miarki) dawka dzienna, a ja niestety dawalm jej 7/8 miarki rano i 7/8 miarki po poludniu czyli troche za duzo..teraz to dokladnie sprawdzilam. Łorka wazy okolo 8,9 kg, czyli odpowiednia dawka to 1 porcja, tabelka z dawkowaniem w linku ponizej:

http://sklep.apet.pl/shop,show,262" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ