Ceny psów różnych ras

Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ceny psów różnych ras

Post autor: Aszemi »

Może i moda na cenę niższą za tylko rezerwację ale w tym przypadku jest to wprowadzanie w błąd i nie wiem jak by wyglądało to prawnie odnośnie żywych zwierząt jednak kupujący który kliknął "kup teraz" mógłby dochodzić raczej swoich praw i domagać się sprzedaży za cenę z aukcji.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Ceny psów różnych ras

Post autor: miszakai »

Ok, to mnie troche uspokoiliście...Faktycznie to taki myk chyba...
Ania W pisze:Białe - czyli niehodowlane obecnie to koszt 800 - 1000 zł.
Tak jest? Kefir zrobił furrorę z tych Twoich fotek, Aniu...A dlaczego niehodowlane?...On jest suuper!...Jakbym miała mieć boksera to takiego! :piwko:
Ale boksery to chyba jeszcze większe wariaty niż Cygowate i Łozowate ogary ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ceny psów różnych ras

Post autor: Ania W »

Białe boksery są niehodowlane, bo to umaszczenie jest niedopuszczone przez wzorzec (białe niesie też ze sobą troche problemów zdrowotnych - np. większe prawdopodobieństwo głuchoty, stąd pewnie ta eliminacja) ale z tego co wiem rozważają dopuszczenie też białasów i na razie są państwa gdzie pokazują na wystawach biAŁE boksery ale jako pokazy a nie w konkurencji. W każdym razie Kefir ma metrykę "czystą" w razie jakby coś się zmieniło. ;)

Wariaty chyba faktycznie większe, bo póki co ja i tak typ łozowaty w ogarach traktuję jako pewne odchylenie od normy ;) Chociaż po dwóch latach chyba powoli do niej wracamy ;)
A z bokserami można nie wrócić do normy do późnej ich dojrzałości ;)
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Ceny psów różnych ras

Post autor: miszakai »

:D
Wiem wiem, że niesie m.in. głuchotę ale np. bullteriery mogą byc białasami :mysl_1:
To fakt, znałam pewną starą bokserkę wykonujacą skoki i obroty w powietrzu z radości z kręceniem całym zadem (z braku ogonka)...Miała też starte zęby, bo uwielbiala aportować...kamienie...Czyli mocnych doznań potrzebują :D

Wracając do tematu cen to pewnie jest tak - np. w owczarkach, że widać duże rozbieżności w canach, bo skojarzenia są staranniej i mniej starannie dobrane, bo badania takie a nie takie...
Najdroższe buldogi angielskie - 6000 pln nawet ale też są za ok. 1500 czasami...
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Ceny psów różnych ras

Post autor: wszoleczek »

Mnie się wydaje, że na tą rozbieżność ma wpływ liczba szczeniąt w sprzedaży. 'Hodowcy', którzy chcą za wszelką cenę sprzedać szczeniaki pewnie ustalają tak cenę, żeby była najkorzystniejsza dla potencjalnego kupca.
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ