Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Archiwum - Wystawy w 2010 roku

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: Darianna »

Wada to coś, czego się nie zmieni. Np zły kształt uszu, złe osadzenie ogona, sposób wybarwienia... A nadwagę, czy też niedowagę - zawsze zmienić można... Nie napisałam nic o wadzie, a bardziej o czymś, co można WEDŁUG MNIE określić jako pewne zaniedbanie. Według innych to będzie ok i też mają prawo do takiego zdania.
Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: ZbyszekC »

Akurat to nie pozbawi Balta apetytu. Zbyt bliskie pokrewieństwo. Babka Salwy, Fuzja jest podwójną prababką Balta. Jej partner z obydwu związków, Andrus jest bratem Akorda-dziadka Salwy. Przy okazji w bazie rodowodowej jest błąd. Miot K Ogarusów też przypisano Andrusowi. Jeżeli chodzi o porównanie Zenka i Balta to przykład jak zdjęcia przekłamują. Ci co widzieli oba psy w Kielcach zapewne zauważyli, że przy Zenku, Balt wydawał się drobniutki.
Lepszą fotą nie dysponuję.
Obrazek
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: hania »

ZbyszekC pisze:Jej partner z obydwu związków, Andrus jest bratem Akorda-dziadka Salwy.
Tak - a miot "K" jest po Akordzie.
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: irie »

Danuta pisze:W tym momencie byłam już nieuprzejma i tym razem ostro poprosiłam Panią, żeby odsunęła się z psem.
Ile razy można grzecznie prosić o pilnowanie swojego psa? Ludzie czasem są tacy beztroscy…
Czy nie zdają sobie sprawy, że tak nie można?
Mnie tez troche stresowal ten pies tuz za tasma przy wystawianiu. :zly1: Mysle, ze nie byl to najlepszy punkt obserwacyjny.
Dla wystawianych psow w kazdym razie. :jezyk:
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: Aszemi »

Iza i Sławek pisze:I byc może tym jednym zdaniem odebrałaś Baltowi sens życia ;)
Nie sądzę bo pewnie tak jak ja właściciele uważają że ich Balt jest najpiękniejszy a potencjalne suczki same wiedzą co dla nich najlepsze a ich właściciele mają wyrobione zdania na tematy krycia i akurat moje skromne zdanie nikomu kierunku nie wskaże ;)

ZbyszekC pisze:Ci co widzieli oba psy w Kielcach zapewne zauważyli, że przy Zenku, Balt wydawał się drobniutki.
Pewnie dlatego że Zenek jest obecnie za gruby i przydała by mu się dieta ;) - mi nie chodziło akurat o grubość tylko o budowę- możemy kiedyś o tym przy okazji jakiejś wystawy porozmawiać :piwko:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: Iza i Sławek »

Na w/w zdjęciu ten zapasiony pies, przypięty do ogrodzenia to Zenek ;)
Na pewno przydała by mu się ostra dieta (min - 6-8 kg)!!! ;)
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
AniaRe
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2008, 08:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łubno
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: AniaRe »

Iza i Sławek pisze:I byc może tym jednym zdaniem odebrałaś Baltowi sens życia ;)
I dlatego apeluję -rozmawiajmy o psach, ale ich nie oceniajmy.
Powiedzenie że X mi się podoba, a Y już mniej jest według mnie w porządku i stosunku do psów i do właścicieli.
Ale publicznie (na forum) ogłaszanie, że Z jest zły, ma wadliwe to i to wygląda tak a nie inaczej, jest w moim odczuciu dużym nietaktem. pozostawmy to sędziom, którzy posiadają do tego kwalifikacje. Nie uzurpujmy sobie ich kompetencji. :prosze_1:

Zupełnie się z Tobą nie mogę zgodzić.
Skąd w ogóle pomysł, że jedynie sędziowie kynologiczni mają prawo oceniać psa?? Sędziowie maja oficjalnie prawo do wydania oceny na wystawie, co się przekłada na ew, uzyskanie uprawnień hodowlanych. Kropka.
Czemu zakładasz, że ja np. nie zauważę wad i zalet u jakieś psa? I czemu nie mam prawa o tym mówic? A cała masa innych osób, które od lat zajmują się psami, hodują je , wystawiają etc?
Dobry haendler nie oceni psa? Lekarz weterynarii? Hodowca?
Dopiero papierek sędziowski otwiera oczy??
To jakas dziwna forma cenzury z Twojej strony.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: Iza i Sławek »

Chodzi mi o publiczne ocenianie psa, a nie rozmowy prywatne. Jak sama przyznałaś, sędzia ma do tego prawo, jest dla wystawcy autorytetem, wydaje wyrok.
Pragnę uniknąć sytuacji, że X (wet, hodowca, handler itp, itd) ocenia publicznie czyjegoś psa, a jego ocena diametralnie różni się od oceny sędziego na ringu -jest to wg. mnie negowanie jego kwalifikacji, podważanie autorytetu (sędzia, nawet obecny na forum, nie może się bronić, bo zabrania mu tego regulamin). Kto jest władny ocenić rację?
Inna sprawa, skoro X neguje ocenę psa,(w danym dniu, na danej wystawie) neguje automatycznie WSZYSTKIE oceny tego sędziego.
Przypomnę początek dyskusji - osoba nie będąca na wystawie, na podstawie zdjęć, popierana przez kolejną osobę nie obecną w Łodzi oraz przez wystawcę chwalącego się 16 letnim zajmowaniem się Ogarami, wydały wyrok, że moja suka NIE BYŁA w kondycji wystawowej.
Mam dużo mniejsze doświadczenie z Ogarami, bo tylko 15 letnie, poparte 9 letnią pracą w sekcji Ogara i GP O/W- wski ZKwP u Profesora Ściesińskiego, około 120 wystawami w charakterze wystawcy, gospodarza ringu i asystenta kynologicznego VI gr., ale mimo to pozwoliłem sobie zanegować ten poza ringowy wyrok.
Jednocześnie stałem się obrońcą sędziego, który śmiał suce nie będącej w kondycji wystawowej przyznać ocenę doskonałą, CWC, tytuł NDSwR, CACiB
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: Iza i Sławek »

Więc wybaczcie, zamierzam w dalszym ciągu wprowadzać cenzurę. Pozwoli ona w moim odczuciu uniknąć podważania autorytetów, kompetencji i powodowania niezręcznych i niesmacznych sytuacji i dyskusji.
Rozmawiajmy o psach. Ale przypominam, że na wystawę jedziemy po ocenę sędziego, i powinniśmy ją uszanować bez względu na to jaka ona jest i jakiego psa dotyczy
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Międzynarodowa Łódź 1-2.05.2010

Post autor: hania »

Iza i Sławek pisze: Rozmawiajmy o psach. Ale przypominam, że na wystawę jedziemy po ocenę sędziego, i powinniśmy ją uszanować bez względu na to jaka ona jest i jakiego psa dotyczy
Sławku w którym momencie ktokolwiek podważył decyzję sędziego? No chyba, że Luśnia ma w kartę oceny wpisane "suka w świetnej kondycji".
ODPOWIEDZ