IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Moderator: BACHMATsforanemroda

hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: hucuł »

ZbyszekC, panbazylNo proszę, jak bardzo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Asia_i_Bora Poprzednia Klubówka, to generalnie rzecz biorąc "nieśmiałe próby onanizmu zakończone niepowodzeniem". Wieczorem może wkleję skan z katalogu /ubiegłorocznego/. Tam zasady są jasno określone, a potem łamane na tej samej stronie :evil: A żeby jeszcze bardziej zlekceważyć wystawców i regulaminy - sama wystawa przeprowadzona była zupełnie w oderwaniu od informacji w katalogu zawartych. Chyba nic więcej nie można było sknocić. Na tylu sędziów żadnego kompetentnego. Uczciwy organizator powinien zwracać wpisowe.
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Wigro »

hucuł
:zgoda:
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: panbazyl »

hucuł pisze:ZbyszekC, panbazylNo proszę, jak bardzo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
nie rozumiem, jestem blondynką a w dodatku ciemną. Proszę o rozwinięcie dygresji.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: hania »

Moje zupełnie osobiste i nie poparte wyciągami z regulaminów zdanie jest takie, że jeżeli w konkurencji występuje potomstwo z powtórzonych miotów albo z jednego miotu to taka konkurencja powinna się nazywać np "najlepiej dobrana para hodowlana" a nie "najlepszy reproduktor". Bo tylko pokazując potomstwo po różnych sukach reproduktor może udowodnić, że jest homozygotyczny pod względem pewnych pożądanych cech, że przekazuje te cechy i kryjąc nim mamy szansę uzyskać wyrównane dobre potomstwo w jego typie.
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: hucuł »

panbazyl. Ty trójkąt rozumiesz : suczka + 2 repy, a Zbyszek jeden rep + 2 suczki :nunu:
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: panbazyl »

hucuł pisze:panbazyl. Ty trójkąt rozumiesz : suczka + 2 repy, a Zbyszek jeden rep + 2 suczki :nunu:
aaaa - no tak. Dla mnie to jasne :tia:
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: qzia »

:placzek: :placzek:
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ania N »

A ty czemu ryczysz? :mysl_1:

Ja się cieszę że Danuta w końcu mi wyjaśniła zawiłości i niuanse konkurencji w parach. :jezyk: ;) , gdzie rozwiązanie leżało jak byk w katalogu tylko trzeba było go mieć. :gleba:

A niedopatrzenia zawsze się mogą zdarzyć.

No to gdzie mogę kupić katalog? :mysl_1:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: panbazyl »

oj ryczy bo lubi.

jak chcesz to Ci xernę katalog. Chcesz?
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Leszek »

ZbyszekC pisze:Przyznaję otwarcie. Jestem monogamiczny :wstydek:
Może nie z natury co z braku okazji :tia:
Czyli w pewnych sprawach nie mam doświadczenia. :placzek:
Wydaję mi się jednak, że łatwiej o wyrównane potomstwo po jednej parze rodzicielskiej niż powiedzmy w trójkąciku :jezyk_3:
Brawo co za samokrytyka :cwaniak: :piwko: , ale do tematu, w ocenie reproduktora nie chodzi o to żeby był wyrównany konkretny miot ( bo to łatwiej załatwić) ale jak napisała Hania o stwierdzenie jak przekazuje dany reproduktor swoje cechy, co jest możliwe (do jako takiej oceny) jak tych suk ( a nie miotów z tą samą suką) jest więcej.
Oczywiście musi być jeszcze trzeźwy sędzia który wie co robi :mysl_1: .
Pamiętacie jak w Piotrkowie do trzech suczek po Amonie, z dwóch miotów po różnych sukach, sędzina dołączyła psa po innym reproduktorze i mimo protestów oceniała jako całość :zly2: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ