Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8083
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: BasiaM »

Ogr pisze:Ta większa jakiego jest typu?
Ta większa to Acanka ;) typ szlachetny :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: weszynoska »

wprawdzie nie jesteśmy krakowskie ..ale jak by tak dobrze sie przygladnąć to jedną nogą :gleba:

Ogar polski wysokonożny :jezyk_3:

Obrazek
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: Nasa »

Piękne są te sunie, Nasa na razie bardziej upodobnia się do Łozy ale nie posiada takiej talii ;) :mysl_1:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: Ania W »

Nasa pisze:Piękne są te sunie, Nasa na razie bardziej upodobnia się do Łozy ale nie posiada takiej talii ;) :mysl_1:
Jak tak sobie czytam to i temperament mają podobny chociaż Łoza zdecydowanie taki gryzoń nie była....Z resztą to rodzina więc podobieństwo jak najbardziej możliwe :)
A że nie ma talii - to może nawet lepiej bo Łoza jest nieco za bardzo podkasana ;)

A na tych zdjęciach dość dobrze widać różnice (mam takie wrażenie ;) ).
I jeszcze raz - nie chodzi o wielkość.
Szlachetny,klasyczny - bardziej dystyngowany w wyglądzie, sprawiający wrażenie nieco cięższego, więcej skóry (na głowie, pod szyją), często nieco inna sierść (gęstsza, z grubszym podszerstkiem), inaczej osadzone oko - głębiej, nieco inny kształt, luźniejsze powieki.

Sportowy- taki "robol", suchszy w budowie, mniej skóry, akurat Łoza ma wyżej osadzone , sztywniejsze uszy ale bywają też inne, lepiej widoczna muskulatura - jak jest mniej skóry to to lepiej widać.Charakterologicznie dla mnie mają większy temperament.
Awatar użytkownika
Ogr
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2011, 09:02
Gadu-Gadu: 0

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: Ogr »

Styl szlachetny bardziej mi odpowiada. :)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: hania »

I wcale się nie dziwię. Musisz tylko wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Jedna to taka, że ogary są bardzo niewyrównaną rasą i w porównaniu do ON-ów są średnio do siebie podobne. I bardzo wiele jest psów pośrednich między jednym a drugim typem. Druga - typ szlachetny ze względu na osadzenie oczy ma dużo większe skłonności do entropii a ze względu na mocną kość i masę do chorób okresu wzrostu.
Nie mam teraz czasu szukać fotek porównawczych (te co AniaW wkleiła są świetne) ale zajrzyj jeszcze tutaj : http://foto-zaneta.pl/galeria-ogarpl-olfactus.html . Występują - Irga, typ szlachetny, ale z innnym typem głowy, Frajda - typ sportowy i wysokonożny (choć jak skończyła rosnąć to proporcje jej się zmieniły to wysokonożna została ) i Gawra KW - typ nadsportowy ;).
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: qzia »

ON-ki też są bardzo różne. Dla mnie to ogary są bardziej wyrównane niż ONki, ale ja nie jestem hodowcą przez duże H. Widzę oczywiście różnicę między Łozuchą a np. Żywią czy Pasią (sorry ale nie znam zbyt wiele ogarów). W jakim typie jest Ajsza? Moim zdaniem bardziej użytkowym, sportowym. Chuda, podkasana, bardziej charcia, zajadła. Inna głowa niż szlachetna suka. Suki z piętnem KW są bardziej sportowe i mam nadzieję użytkowe. Te z PKR już bardziej szlachetne. Czy spokojniejsze? Moja Zuzia będzie bardziej szlachetna, choć mam nadzieję z duszą sportowca.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: kasiawro »

Między Żywią, a Pasią też jest spora różnica w szczególności wagowa :jezyk: . Choć obie uważam za śliczne klasyczne sunie. Patrząc na budowę Ajszy uważam że jest wymieszana używając nazewnictwa wcześniejszego sportowo-szlachetna.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: Ania W »

Ajsza sylwetkę ma lżejszą ale głowę bardzo ładną ...myślę, że ona faktycznie jest w połowie drogi między tymi dwoma typami, chociaż ruch sportowy bardzo.
No i myślę, że trzeba pamiętać, że to dość luźna klasyfikacja i faktycznie biorąc pod uwagę całość rasy,to zróżnicowana jest ona mocno pod wieloma względami : wielkościowo, masowo (choć tu często ...nazwijmy to "styl życia" ma więcej do rzeczy :jezyk: ), kolorystycznie...a nawet charakterologicznie.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: hania »

qzia pisze:ON-ki też są bardzo różne. Dla mnie to ogary są bardziej wyrównane niż ONki
Chodziło mi o to, ze patrząc na ON-ka zazwyczaj od razu wiesz czy to taki bardziej wystawowy czy użytkowy. W ogarach nie ma ścisłego podziału na linie i hodowcy albo hodują te bardziej wystawowe, albo mieszają linie.
W jakim typie jest Ajsza?
Jak dla mnie w takim jaki chciałabym hodować ;)
Widać po niej, że jest silnym i sprawnym psem, nie jest przesadnie lekka ani przesadnie ciężka. Ma piękny ruch i fajną głowę - może bez tylu zmarszczek, ale za to ze zdrowymi powiekami.
ODPOWIEDZ