Atakuje inne psy

Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Atakuje inne psy

Post autor: Iza i Sławek »

Aby zgłębić temat do końca: http://www.youtube.com/watch?v=hlqU5aszCJs" onclick="window.open(this.href);return false;

Dodam jeszcze, bo niestety, mogłem nieumyślnie kogoś urazić -NIE POTĘPIAM kastrujących swoje psy (namawiam nawet znajomą, która nie daje sobie rady, a pies staje się uciążliwy dla otoczenia)
Jest to wyraz odpowiedzialności i dojrzałości. Jeżeli praca z psem nie przynosi zamierzonych efektów (bez wnikania w przyczyny ) to lepiej poddać psa kastracji, niż np. porzucić w lesie,
Ale należy przynajmniej spróbować pracy z psem.
Wesna z Gończaków
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Atakuje inne psy

Post autor: Danusia »

:mysl_1:
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2012, 22:02 przez Danusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Atakuje inne psy

Post autor: wszoleczek »

Ja mojemu nie pozwalam na sprzeczki z psami których nie znam, albo nie znam ich właścicieli. Nie wiem jakie mają rozeznanie w temacie i zaufanie do swojego psa.
Dlatego jak Nero zaczął sprzeczkę z Basem, to stałam z boku z ręką w gotowości, żeby go chwycić za szelki. Jak była chwila bezruchu chciałam go odciągnąć, ale to jeszcze nie był koniec, więc tylko tupnięcie nogą i mówienie 'zostaw' mi pozostało :niewka:
Z Chrobrym nie chodzimy na spacery, bo mój się oczywiście napluje na Chrobka, a ten w nerwach mojego przyrównuje trzymając kaganiec na szyi- nie wiem co by było, gdyby nie kaganiec :| .
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: Atakuje inne psy

Post autor: trusiak »

Odgrzewam troszkę temat i proszę o poradę. Mira ma 3 lata. Ogólnie jest łagodnym, przyjacielskim psiakiem, troszkę strachliwym. Zauważylam, że od 3 miesięcy przejawia agresywne zachowania. DOtychczas bylo tak, że jak szłysmy na spacer i jakiś pies na nią szczekal, to miała to w nosie. Teraz sama zaczyna się tak zachowywać. "Rzuca się" na inne psy i czasami boję sie, że jej nie utrzymam. Nie wiem co jej się stało. Najgorsze jest to, że coraz częściej zdarzają jej się takie zachowania w stosunku do ludzi. Nie ma cieczki i chodzę z nią na długie spacery, więc to raczej nie brak ruchu.
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Atakuje inne psy

Post autor: BasiaM »

To ciekawe co pisze Kasia .... bo Coda też ma takie napady.
Nie ważne czy pies czy suka ( ludzie nie :nunu: ), upatrzyła sobie małpa kilka sztuk na osiedlu i jakby mogła to by je żywcem zeżarła :zly2:
Idzie sobie to to spokojnie, nawet przyjaźnie macha ogonem i nagle rzuca się na delikwenta, że trudno ją utrzymać na smyczy.
Jak lata luzem w większej grupie to już taka bohaterka nie jest :mysl_1:

Nie mam rady co z nią zrobić. Na wszelki wypadek omijam nieznajome psy a do tych, których nie lubi po prostu nie podchodzimy.
Raz tylko dostała w łepetyne jak na bramę się rzuciła ( za bramą był pies ). Teraz jak tam przechodzimy to idzie koło mnie, patrzy się na mnie spod byka i mruczy coś pod nosem ale już nie rzuca się i nie szczeka :wow_3:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Atakuje inne psy

Post autor: hania »

Trudno jest cokolwiek doradzić nie widząc psa - bo trudniej jest stwierdzić o leży u podstawy takiego zachowania. I dlaczego "rzuca się" w ""?
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Atakuje inne psy

Post autor: BasiaM »

No właśnie nie mam pojęcia co strzela jej do głowy. Coda kocha wszystkich, jest cudną, przytulanką dla ludzi i psów ale kilku nie lubi ot tak po prostu.
Czasem widzi jakiegoś psa pierwszy raz choćby po drugiej stronie ulicy i wpada w szał :wow_3:
Jeży się, szczeka i ze złością burczy pod nosem :?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Atakuje inne psy

Post autor: hania »

Mnie chodziło o post Kasi, bo Coda zakładam, że nie lubi tylko psów i tylko niektórych - wiele suk ogarzych tak ma, że pewien typ im nie pasuje ;) .
Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: Atakuje inne psy

Post autor: trusiak »

Wlasnie martwi mnie fakt,ze przez niemal 3 lata nie miala swoich "wrogow".do wszystkich psow byla nastawiona przyjaznie.Od 3 miesiecy cos jest nie tak,a nic sie nie zmienilo ani w podejsciu nas do Miry,aniw ilosci ruchu i nic sie nie stalo,co mogloby ja traumatycznie nastawic.Mozliwe,ze to hormony?
Obrazek
Raptor
Posty: 61
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 12:50
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Atakuje inne psy

Post autor: Raptor »

Mam pytanie otóż, dziś na spacerze spotkaliśmy z Raptorem, pierwszy raz, 2-letniego labradora, Raptor ma 1,5 roku, na początek zaczęły się wąchać a później pokłony do zabawy więc puściliśmy ich ze smyczy. Na początek było ok, później zaczęły do siebie skakać nie wiem jak to nazwac ale tak jakby do siebie przodem, klatkami, labrador zaczął coś jakby powarkiwać, chwilę później raptor przewrócił się na plecy, następnie tamten labrador zrobił mu ,,dominację'' i nagle się zaczęły się gryźć tzn. żaden zadnego nie ugryzł tylko miałby podniesione wargi i to tak własnie wyglądało, nie wiem kto zaczął, kogo była wina? Czy mozliwe ze raptor się źle zachował?
ODPOWIEDZ