przydomki hodowlane

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

przydomki hodowlane

Post autor: irie »

Intryguje mnie, w jaki sposob weryfikowane sa nowe przydomki przy zatwierdzaniu nowych. Czy mozna sobie zarejestrowac hodowle, dajmy na to: "Weszynos", czy tez: "Herbu Olfactus" albo np.: "Ogary Poszly w Las"?
Wiadomo, ze nowe przydomki nie moga miec brzmienia identycznego ani bardzo zblizonego do tych juz zarejestrowanych. Czy Waszym zdaniem te powyzej sa, czy nie sa bardzo zblizone brzmieniowo do dobrze znanych hodowli?
Obrazek
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: przydomki hodowlane

Post autor: REDAIK »

Są zbliżone. Uważam, że nie przejdą. Ale niech mądrzejsi powiedzą.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Ania W »

No ale Herbu Goniwiatr przeszedł.... :roll:
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: irie »

Wlasnie do tego pije. Zwlaszcza, ze slowo takie 'nieslownikowe', wymyslone.. A jednak - moze sie powtorzyc. No i w koncu dlugoletnia, znana hodowla. Nie ukrywam, ze w lekkim szoku jestem.
Ale moze ja sie nie znam :roll: totez zapytuje na forum jak inni to widza / co wiedza.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Ania W »

Ela chyba też. :roll:
No ale chyba nie ma tu nikogo kto ma wpływ na takie decyzje...
Niby w regulaminie jest, że nie powinny brzmieć podobnie ale ...no właśnie.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: przydomki hodowlane

Post autor: kasiawro »

Uważam, że brak w ludziach wyobraźni aby sobie złożyć 2 przydomki, no ale pewnie możliwość jest skoro FCI zarejestrowała takie "cudo".
Wkurzyłabym się jakby teraz ktoś miał przydomek Niemczańskie Pagórki albo coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: ogończyk »

Wydumany problem z tym "herbu Goniwiatr". Niby, że może się komuś pomylić z "herbu Węszynos"??? A komu się tak pomyliło? ( :gleba: Z całym szacunkiem dla "goniwiatrów" ! ) W Polsce jest kilka tysięcy rozmaitych herbów. A w Europie kilkadziesiąt tysięcy pewnie. Jakbym nazwał sobie hodowlę "herbu Ogończyk" też bym się komuś z węszynoską pomylił? Miała Baba znakomity pomysł to i nie dziwota, że ludzie korzystają. Od tego są znakomite pomysły ! :brawo_1: ) Co insze za to jest to o czym pisze kasiawro. Jakby sobie ktoś zatytułował sobie swoją hodowlę "Ogary z Pogórza" to też by mnie cholera wzięła. Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: weszynoska »

Herbu Ogończyk to jest za....bisty przydomek...bardzo mi sie podoba :silacz: :piwko:

a jesli chodzi o plagiat Herbu Goniwiatr to raczej Ela ma powody do niesmaku....

skąd inąd sprawa się jakos wyjaśnia??? Ela złozyła protest i Zarząd Główny coś tam działa......
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: Ania W »

Ogończyku ale tu nie chodzi o słowo "herbu", bo takich przydomków jest sporo w kilku rasach.
Chodzi bardziej o Goniwiatra bo to z tą hodowla ten przydomek ma bliższe brzmienie.
Trudniej pomylić " Herbu Zadora" (też hodowla z pewną tradycją)czy "Herbu Oksza" z " Herbu Węszynos" niż "Goniwiatr" z "Herbu Goniwiatr"
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: przydomki hodowlane

Post autor: ogończyk »

Usunąłem swoją opinię gdyż... właśnie się dowiedziałem skądinąd, że sprawa przydomka hodowlanego ze słowem "Goniwiatr" ma ponoć jakieś inne dno, w związku z czym wstrzymuję się ze wszelkimi ocenami, żeby nie mieszać nikomu. Pzdr.
Ostatnio zmieniony wtorek 08 mar 2011, 13:37 przez ogończyk, łącznie zmieniany 2 razy.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
ODPOWIEDZ