Nasz pies się boi (irracjonalnie)

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: BasiaM »

ania N pisze:
BasiaM pisze:
ania N pisze:Kurcze dziewczyny powiedzieć wam co tak naprawdę działa na psychikę psa? - kobita. :D Gwarantowany wzrost ego i pewności siebie o 200%. Efekt natychmiastowy. :gleba:
W takim razie Coda nie jest kobietą :mysl_1:
Basiu czy ja ci tu muszę o pszczółkach ... :sekret: ;)
O tej porze to już chyba tylko o pszczółkach :gleba:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: ania N »

Tak trochę jakby "zboczyłyśmy " z tematu. :D :jezyk:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: Ania W »

BasiaM pisze: O tej porze to już chyba tylko o pszczółkach :gleba:
No nie! Rozmowa tylko o pszczółkach ( bez kwiatków ) to chyba jednak lekka perwersja :oops:

O proszę i jak miło się zrobiło...chociaż pewnie powinnam wyciąć co nieco ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: qzia »

ania N pisze:Nie wierze w żadne karmy i kamizelki i coś tam jeszcze. :jezyk:

Kurcze dziewczyny powiedzieć wam co tak naprawdę działa na psychikę psa? - kobita. :D Gwarantowany wzrost ego i pewności siebie o 200%. Efekt natychmiastowy. :gleba:
Nie sądzę. Gdyby trafił na taka babę jak Ajsza, to by się już nigdy nie wyluzował. Raczej zrobiłby się ciut bardziej nerwowy. Spokojny i zrównoważony właściciel i może spokojny pies do towarzystwa.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: kerovynn7 »

Robin nie lubi spacerów na smyczy po osiedlu. Ile razu już próbowałam i czego to nie próbowałam... Nie próbowałam tylko jednego - wyprowadzać go razem z Eśką. I nie zrobię tego bo za dużo kotów i rozpędzonych samochodów.
Robin, owszem, wybiegnie za bramę na smyczy ale po obwąchaniu najbliższego terenu robi szybki w tył zwrot i ciągnie do domu jak Inter City. Smaczki, zabawki, pluszaki... wszystko jest ignorowane.
Ale jak w niedzielę Grzesiek wyjeżdża autem z garażu a ja szykuję plecak i smycze to psy dostają amoku i na wyścigi pędzą do samochodu. W terenie na luźnych spacerach gdy sa obydwa nie ma kłopotu z zapięciem prowadzeniem na smyczy (czasem jakiś wędkarz jedzie autem nad Wartę i trzeba psy przytrzymać).
Eśka wychodzi ze mną niemal codziennie i bardzo chętnie. Ma swoich "znajomych ludzi" do których podchodzi na głaskanie, swoje miejsca na toaletę itd...
Robin wyciąga mnie na ogród i tam bardzo chętnie się bawi, w domu zresztą też. Ponieważ mamy ogród, regularnie staramy się wyjeżdżać z psami to płakać nie będę ani zmuszać psa. Od czasu do czasu ponawiam próby. Może którego dnia zechce wyjść....
Awatar użytkownika
jacobsgt
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 11:48

Re: Nasz pies się boi(irracjonalnie)

Post autor: jacobsgt »

Dziękujemy Wszystkim bardzo :happy3: Jakiś czas nie mogliśmy zaglądać na Ogarkowo a tu takie miłe zaskoczenie.Niektóre posty nieżle nas ubawiły.Inne zmusiły do refleksji.
Dziś jesteśmy już trochę spokojniejsi.Oswoiliśmy a raczej odnależliśmy kilka POTWORÓW :strach_2:
naszego psa.Nadal się uczymy jak reagować w pewnych sytuacjach.Ale naprawdę bardzo nam pomogła lektura Waszych postów. :szacun_1: Pozdrawiamy Was i waszych przyjaciól mniejszych
Awatar użytkownika
marynowany
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 12:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nasz pies się boi (irracjonalnie)

Post autor: marynowany »

Witam wszystkich,

Nasza FRYGA też ma swoje dziwne zachowania, niektóre się zmieniają, inne nie.

1) Bała się kiedyś burzy - dziś zero reakcji, patrzy się na nas i zwykle śpi dalej.
2) Podczas spaceru - jak widzi innego psa to się kładzie i czeka na niego aby się bawić, ale na smyczy zdarza się że niektóre psy omija szerokim łukiem, do innych wręcz się wyrywa.
Generalnie ma respekt i raczej się poddaje niż góruje, w sumie mi to nie przeszkadza.
3) Płacze jak zostaje sama w domu, potem płacze ze szczęścia że wróciliśmy - to najbardziej martwi. Przed wyjściem zostaje wybiegana, nakarmiona, załatwiona, ma kości, zabawki a i tak jest lament.

Ten typ tak ma ;)
Ogar Polski : FRYGA (NAJDA WARKUTA)
Hodowla - WARKUTA Warszawa - rodzice: Zenit GOŃCZAKÓW, Fuga DOBRAZŁAJA
Awatar użytkownika
asiastabryla
Posty: 104
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 10:40
Gadu-Gadu: 0

Re: Nasz pies się boi (irracjonalnie)

Post autor: asiastabryla »

Witam!
Od dwóch dni mamy problem z Irtyszem. Pies zawsze spał zawsze w salonie w swoim legowisku, czasami bał się burzy i przychodził do naszej sypialni. rozkładałam mu wtedy kocyk na podłodze i było ok. Od dwóch dni jednak coś mu się stało. W pierwszą noc zaczął się dobijać do naszej sypialni, wiec jak zwykle położyłam mu kocyk na podłodze. Wprawdzie nie było burzy ale wiał silny wiatr i myślałam, że to jest przyczyną jego strachu. Kocyk mu nie wystarczył bo nagminnie przez cała noc pchał się do łóżka (muszę tu dodać, że NIGDY nie spał w łóżku). Kiedy go wyrzucaliśmy z łóżka kręcił się niespokojnie po pokoju i próbował znowu. W końcu mąż wyprowadził go z sypialni i zamknął drzwi na klucz. Irtysz wtedy zaczął drapać w drzwi i strasznie skomleć. W rezultacie mieliśmy nieprzespaną nockę. :( Jak już pisałam, myślałam, że przyczyną był wiatr, chociaż wiało już nie raz i nigdy się tak nie zachowywał. Niestety kolejna noc była taka sama a wiatru nie było. Dodam, że kiedy udało nam się przysnąć a jemu wgramolić na łóżko, to spał jak aniołek. Nie wiem co mamy robić bo nie mam zamiaru pozwolić psu spać z nami w łóżku. :strach_2:
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Nasz pies się boi (irracjonalnie)

Post autor: Wigro »

0n już Was trzyma, wykombinował że popiszczeć i łóżko.
Ma spać tam gdzie zawsze, najlepiej "buda" coś niskiego (np.pod stołem), najlepiej ze ścianami (szmaty wystarczą) jeszcze kurtyna dźwiękowa - radio z muzyką cichą.
Albo w piwnicy są myszy ale powinien pokazać o co chodzi.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Nasz pies się boi (irracjonalnie)

Post autor: ania N »

Ale czy widać że pies się boi czy po prostu domaga się wpuszczenia do łóżka. ? Kuli się, chowa, piszczy, trzęsie, ogląda ze strachem za siebie itp?
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ