Obcinanie pazurów

Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Obcinanie pazurów

Post autor: zybalowie »

Czy obcinacie pazury swoim ogrom?
My chyba będziemy musieli, bo pies wizytujący musi mieć pazurki krótkie.

Jakich obcinaczek używacie? Macie może jakieś porady natury technicznej?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: Ania W »

Bardowi dopiero na starość obcinałam.
A co do krótkich pazurków - to nie wiem jakie ma Mozart (różnie pazury wyglądają u różnych ogarów) ale Łoza ma generalnie długi rdzeń i mimo, że pazury wyglądają na dość długie to ja nie bardzo mam z czego uciąć ( czasami piąte pazury trochę przycinam). Podobno można sprawić żeby rdzeń się nieco cofnął bardzo krótko przycinając(psom dużo biegającym po twardym np. beton też się cofają) ale ja osobiście nie zamierzam tego robić - taki ma kształt łapy i takie ma pazury.
Moim zdaniem pazury psa przede wszystkim nie powinny być przerośnięte a "krótkie" to pojęcie dość względne.

Używam prostej taniej obcinaczki.
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: zybalowie »

Powiedziałabym, że Mozart ma pazury ok jeśli chodzi o jego komfort chodzenia i stania (takie, jakie sobie wyrosły przy chodzeniu ciągle po chodniku), ale moim zdaniem zdecydowanie za długie w sytuacjach np. zabawy z dziećmi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: hania »

Ja swoim nigdy nie obcinałam.

Jakie znaczenie ma rozmiar pazurówprzy zabawach z dziećmi? Wydaje mi się, że jak ogar pacnie dziecko łapą (choc nie powinien) to większe znaczenie ma siła z jaką to zrobi a nie długość pazurów.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: Ania W »

zybalowie pisze:Powiedziałabym, że Mozart ma pazury ok jeśli chodzi o jego komfort chodzenia i stania (takie, jakie sobie wyrosły przy chodzeniu ciągle po chodniku), ale moim zdaniem zdecydowanie za długie w sytuacjach np. zabawy z dziećmi.
Wiesz, możesz trochę przyciąć jeżeli ma zapas...ale tak jak napisała Hania - on tych pazurów i tak nie schowa więc jak walnie łapą to różnica wcale nie będzie jakaś dramatyczna.
Ja prawdę mówiąc nigdy nie zwracałam na to uwagi u psów u nas pracujących - pies ma być przede wszystkim zadbany ( czyt. ma mieć takie pazury żeby nie sprawiały wrażenia przerośniętych i było mu z tym wygodnie), czysty i zdrowy (pomijam oczywiście predyspozycje i wyszkolenie!). Ale przyznaję - ja ortodoksem w tej kwestii nie jestem ;)
Awatar użytkownika
martaimicho
Posty: 323
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 07:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: martaimicho »

ja obcinałam Lubczynowi ze dwa razy i to nie wszystkie..

Haniu,ja dostałam dziś "pazurem" Lubka przy pacnięciu łapą(bolało)..pazury Lubka wg mnie nie są długie,ale wiem co Ania ma na myśli..no niby pies nie powinien pacnąć łapą,ale różnie bywa.

Lubo jest z delikatnością na bakier trochę,dlatego przy dzieciach mamy komendę leżeć.
Marta
Awatar użytkownika
martaimicho
Posty: 323
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 07:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: martaimicho »

a ja kupiłam ten

http://www.krakvet.pl/trixie-obcinacz-p ... -1552.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: zybalowie »

O, dzięki za linka

Haniu, myślę, że jest różnica w zależności od długości pazurów. Krótsze po prostu tak nie haczą. Poza tym - u nas tak czy inaczej takie są przepisy, że pies musi mieć pazury krótkie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: hania »

Nie jestem przekonana. U nas najgroźniejszym pazurowcem była Śpiewka która miała bardzo krótkie pazury (miała tak ustawione palce, że bardzo silnie je ścierała).
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Obcinanie pazurów

Post autor: Wigro »

Ja se sam obcinam, nallepiej tak koło 4 tej rano, wszyscy śpią i są "zachwyceni" ciamkaniem
Najwięcej mam roboty z tym wilczym skalpelem, ale narazie daję radę, sam.
Resztę wycieram na bruku i jast OK.
Jak kogoś palnę łapą to raczej nie ma znaczenia czy manicure zrobione.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
ODPOWIEDZ