Ogar polski rodowodowy do adopcji

Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: kasianiolek »

Wilga szacun ode mnie :szacun_1:
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
bea100

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: bea100 »

Co słychać? Jak się miewa Caro?
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: Wilga »

Witam,

chwilowo nie było mnie na ogarkowie, bo czasami trzeba popracować, wiosna idzie więc i w terenie.
Wieści o Karo zwanym w DT Karasek - na karmie przesłanej przez Basię M. ustabilizował się i już nie ma sensacji żołądkowych. Został wykąpany, bo swoisty zapaszek był coraz trudniejszy do wytrzymania w mieszkaniu. Zniósł to dobrze, a opiekunowie zachowali się super - poszedł w ruch pasztecik w opakowaniu i wejście do łazienki nie było tak stresujące :)
Niestety nadal posikuje, nawet bez wysiłku czy stresu, więc od kilku dni podawany jest furosemid, pod koniec tygodnia idziemy na kolejną wizytę do weta, aby sprawdzić do końca prostatę. Wtedy też zdecydujemy jak ze szczepieniem przeciw wściekliźnie.
Ma długą linkę do swobodniejszego biegania, bywa duża na spacerach, poznaje kolejne psy i suczki i odbywa się to zupełnie dobrze. Chyba był szkolony, przynajmniej w podstawowym zakresie, bo zaczyna siadać i warować na komendę. Z dziećmi ładnie się dogaduje.
Ciągle nie mam zdjęć, może uda mi się je samej zrobić jak się spotkamy na spacerze.

Opiekunowie bardzo dziękują za wsparcie finansowe, dla nich pies z dolegliwościami to niespodziewany wydatek w tej chwili, ale są dobrej myśli, my zresztą tez, że wszystko da się opanować.

pozdrawiamy

Bogna i Wilga
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: ania N »

Oj to mi przypomina sensacje z Jurkiem- też była biegunka, posikiwanie, bieganie co chwila na spacer. Ustąpiło po serii antybiotyków (ale wiem jakie to umęczenie) - trzymam kciuki za Karo. :prosze_1:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: Ewka »

Ania, a przypomnijmy, jaka była diagnoza w przypadku Jury?

Cieszy ogromnie, że Caro trafił do tak troskliwych opiekunów :szacun_1:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: ania N »

Jura miał w gardle bardzo powiększone migdały (czasem charczał zwłaszcza w nocy) i wet stwierdził anginę. A sprawy jelitowe - to było przy okazji infekcji i osłabienia organizmu - zaatakowane jelita.

Mocz zbadaliśmy później po antybiotyku i leku przeciwzapalnym i już nie było infekcji więc do końca nie wiem ale różnica w częstości i ilości sikania była bardzo duża.Stąd podejżewam że inf. moczowa też była. :mysl_1:

Trzeba dać Karo trochę czasu na podreperowanie organizmu. ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: Wilga »

Karo dostaje furagin, nie furosemid - oba leki mi się zawsze mylą, dzięki Haniu za zauważenie błędu.
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: Wilga »

Kilka zdjęć Karo już z Gdańska
Załączniki
Karo 1.JPG
Karo 1.JPG (60.76 KiB) Przejrzano 972 razy
Karo spacer.JPG
Karo spacer.JPG (75.44 KiB) Przejrzano 972 razy
jedziemy do weta.JPG
jedziemy do weta.JPG (48.11 KiB) Przejrzano 971 razy
Karo u lekarza.JPG
Karo u lekarza.JPG (84.82 KiB) Przejrzano 970 razy
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: ania N »

Ech ładny pies. Szkoda że tak mu się w życiu poplątało. :(
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Ogar polski rodowodowy do adopcji

Post autor: Wilga »

i jeszcze dwa zdjęcia
Załączniki
Karo w domu.JPG
Karo w domu.JPG (79.88 KiB) Przejrzano 866 razy
na placu szkoleniowym.JPG
na placu szkoleniowym.JPG (83.12 KiB) Przejrzano 865 razy
ODPOWIEDZ