Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Awatar użytkownika
Interlokutor
Posty: 59
Rejestracja: sobota 13 gru 2008, 18:34

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: Interlokutor »

Ania mnie chyba nie zabije
Pozdrawiam
Janusz & HULTAJ
Załączniki
oza i Hultaj.jpg
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: SARABANDA »

To jeszcze my dodamy trochę od siebie. Ogarów to chyba było w porywach siedem nie osiem jak ktoś napisał, ale zwróciłam na to uwagę tylko dlatego że przy szalonym temperamencie i agresji :wow_3: gończych miałam wciąż wrażenie że nas jest dużo mniej. Tak , byliśmy z pewnością jedyni w całym kraju którzy patrzyli z nadzieją w niebo i marzyli o ulewie. Ja miałam wrażenie że biorę udział w safari przez to ciągłe jeżdżenie po wertepach i wzbijanie tumanów kurzu. Jak ktoś potrzebował argumentów do wymiany auta na bardziej terenowe to dobrze trafił. Ale optowałabym za używanym żeby nie płakać nad rysami na lakierze. :D
Trochę brakowało fajnych terenów spacerowych. Psy siedziały albo przywiązane do drzew albo w aucie, no i cały czas na uwięzi.
Scieżki zorganizowane całkiem fajnie, przede wszystkim długie, niektóre skrzyżowane :jezyk: , jak zwykle masę czasu zabierało przewożenie skór. W zagrodzie dziki bardziej bały się menerów niż psów :gleba: . Pomysł z konkursem na koniec świetny.
Sarka pierwszy raz przeszła prawdziwe konkursowe odłożenie i nic nie było w stanie jej przeszkodzić.
Scieżka poszła jej gorzej szczególnie w środku , mam wątpliwości co do jej wylania bo sygnalizowała ewidentnie że w tym miejscu nic nie ma , ale to wie tylko osoba która lała tą ścieżkę.No ale przy skórze dzika totalny obciach. :oops:
Wielki :szacun_1: dla tych najbardziej zaangażowanych w poranne i nie tylko układanie ścieżek.
Nikt jeszcze nie wspomniał o posiłkach a warto wspomnieć , bo na tle innych tego typu imprez było całkiem fajnie.
No i oczywiście na koniec zostawiłam to co najlepsze było w tym spotkaniu czyli towarzystwo :piwko: i wieczorne spotkania, szkoda że nie mieszkaliśmy wszyscy w jednym miejscu, było by jeszcze weselej.
Warto było jechać tak daleko.
Do domu dotarłam dopiero w niedzielę, w pracy miałam wrażenie jakbym wróciła z innej planety.
I tak jak inni pomimo pewnych niedociągnięć polecam imprezę w przyszłym roku.

_______________

Małgosia&S&C
Ostatnio zmieniony wtorek 08 maja 2012, 21:07 przez SARABANDA, łącznie zmieniany 1 raz.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: Wilga »

Na dowód, że psy uwiązane - Sarabanda i Czuprynka
Załączniki
Sa i Czu.jpg
Sa i Czu.jpg (82.59 KiB) Przejrzano 1169 razy
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: Wigro »

"Byłam przy rozkładaniu ścieżek konkursowych i nie przypominam sobie dorabiania w pośpiechu farby z proszku... :mysl_1:"

O tym że farby zabraknie wiadomo było już poprzedniego dnia i oficjalnie ustalono że trzeba dorobić już w leśniczówce .
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: Iza i Sławek »

Podczas odłożenia był niesamowity hałas, spowodowany rozmową oraz, co gorsze, śpiewem ptaków, szumem wiatru i (o zgrozo :strach_2: ) wystrzałami z broni !!! Pies widział sędziów. A ta otwarta przestrzeń ? - :strach_2: Dolatywał do niego z odległości ok 50m, wstrętny zapach szczeniaka zmieszany z odorem suki z cieczką. Woń tak obrzydliwa, że pies wstał i poszedł w przeciwną stronę
A przecież każdy kto był na polowaniu wie, że odbywa się ono w zamkniętej, sterylnej, klimatyzowanej i dźwiękoszczelnej hali.
Postrzelony dzik krwawi zawsze równomiernie w ilości 2 ml/ 30cm (zawsze !!!)
Podaję trudne słowo. Znaczenie do znalezienia w słowniku Języka Polskiego - ZABAWA
PS.1. Było cokolwiek pozytywnego w trakcie majówki ?
PS.2. Pragnę jeszcze raz podziękować organizatorom. Ogrom pracy, jaki wlożyli w zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów zasługuje na uznanie i szacunek. Błedów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi.
Sławek
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: kasiawro »

Na resztę fotek cierpliwie czekam, strasznie byłam ciekawa jak ten kurs się sprawdzi i widzę że zadowolona jest większość :silacz:
Właśnie takiego błogiego stanu jak na focie "Wilga i gazeta" pragnę strasznie, choć urlop miałam nie tak dawno ;).
Fotki Dunaja i Krasnala cudne, już sobie nawet wyobrażam jak ja wyglądam w lesie z moimi psami :D.
Nie wiem kto na focie Jeleniowej był jeleniem, a dość ciekawa jestem :D
Pozdrawiam wszystkich uczestników, Dziękuję za relację.
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: Ola i Dunaj »

Ludzie, coście się tak czepili tego jelenia ?! :D
Wrzucam jeszcze trochę fotek. Dwie moje, reszta autorstwa pani, która chodziła z nami na ścieżkach. Działa czynnie w Klubie Posokowca (dlaczego ja się dowiaduję takich rzeczy po powrocie do domu :zly2: )
Dostaliśmy te zdjęcia na płytkach :brawo_1: na koniec pobytu. Bardzo miły gest.
Wracając na chwilę do naszych różnych ocen pobytu w Jaśkowie.
Nie przeczę, zdarzało się czasami stękać i kwękać. Jednak dobre wrażenia wzięły przewagę. Z takimi wspomnieniami chcę pozostać. A jak będzie za rok (bo mam nadzieję, że będzie) ? Czas pokaże czy organizatorzy wyciągną wnioski ze swoich wpadek.
p.s. wyrazy podziwu dla Małgosi, która przemierzyła tak kawał świata. I do tego problemy z autem. Ale dała radę :silacz:
No i wreszcie na żywo zobaczyłam Jurę :) Co poniektórzy proponowali Ani i Jackowi, żeby odstąpili Jurusia ;)
Z AniąW znalazłyśmy przynajmniej jedną wspólną cechę a mianowicie upodobanie do nalewki różanej z malusieńkich filiżanek :D
Specjalne podziękowania dla Bogny, naszego dobrego ducha opiekuńczego, z którą choćby na koniec świata :)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: Ola i Dunaj »

Aha, miały być zdjęcia ;)
Załączniki
Janusz z Hultajem, NIE JELEŃ, leśniczy Marek z Cedrą
Janusz z Hultajem, NIE JELEŃ, leśniczy Marek z Cedrą
DSCF9466.jpg (284.11 KiB) Przejrzano 919 razy
Tego mi też brakuje ;)
Tego mi też brakuje ;)
DSCF9506.jpg (273.28 KiB) Przejrzano 918 razy
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: Ola i Dunaj »

Zdjęcia autorstwa pani od posoków.
Załączniki
IMG_2071-001.JPG
IMG_2071-001.JPG (240.79 KiB) Przejrzano 903 razy
komu tu przywalić ;)
komu tu przywalić ;)
IMG_2072.JPG (156.7 KiB) Przejrzano 904 razy
Momus (chyba)
Momus (chyba)
IMG_2090.JPG (257.55 KiB) Przejrzano 905 razy
czekoladowa pięknota
czekoladowa pięknota
IMG_2114.JPG (243.23 KiB) Przejrzano 905 razy
trąbka w słońcu lśni
trąbka w słońcu lśni
IMG_2119.JPG (198.73 KiB) Przejrzano 904 razy
najgrzeczniejsze dziewczynki na zgrupowaniu ;)
najgrzeczniejsze dziewczynki na zgrupowaniu ;)
IMG_2138.JPG (248.81 KiB) Przejrzano 905 razy
IMG_2154.JPG
IMG_2154.JPG (304.93 KiB) Przejrzano 905 razy
IMG_2165.JPG
IMG_2165.JPG (220.14 KiB) Przejrzano 904 razy
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Warsztaty i majówka w Puszczy Piskiej

Post autor: Ola i Dunaj »

cd
Załączniki
IMG_2218.JPG
IMG_2218.JPG (289.33 KiB) Przejrzano 897 razy
IMG_2222.JPG
IMG_2222.JPG (278.91 KiB) Przejrzano 894 razy
IMG_2223.JPG
IMG_2223.JPG (278.42 KiB) Przejrzano 892 razy
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
ODPOWIEDZ