KWPR, Radom, 20 maja 2012 r.

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: KWPR, Radom, 20 maja 2012 r.

Post autor: Ewka »

Aszemi pisze:Gratulacje :piwko:
A wziął ktoś rasę w ogóle??
Sęk w tym, że nikt... Może ktoś lepiej się znający (ode mnie, a to nie trudno ;) ) wytłumaczyłby mi, czy sędzia powinien, czy nie zrobić porównanie w rasie. Oba psy dostały oceny doskonałe.
Po ocenie indywidualnej na ringu, przekazano nam opisy i wyniki tej oceny i rozpoczęło się sędziowanie kolejnej rasy. :zdziw_5:
Byleby w sercu ciągle maj!
bea100

Re: KWPR, Radom, 20 maja 2012 r.

Post autor: bea100 »

Sędzia nie znał regulaminu ? :zly1: .

Aneta mi sprawdziła w regulaminie wystawowym. Jeśli oba psy są doskonałe wg sędziego na ringu, MUSI BYĆ ICH PORÓWNANIE wg przepisów.
Jeśli tylko jeden pies (z tych dwóch) byłby doskonały, wtedy bez porównania- ten pies wziąłby rasę. A w tej sytuacji- oba ogary powinny stanąć do porównania i coś tu baaardzo było nie halo :fiufiu:
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: KWPR, Radom, 20 maja 2012 r.

Post autor: musia »

Ale też nie musi przyznać tego tytułu wogóle.

"Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB - Best of Breed) O tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej
wystawie zdobyły tytuły: „Zwycięzca Młodzieży”, „Zwycięzca” oraz te, które w klasie weteranów
uzyskały ocenę doskonałą z I lokatą.
Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy."
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: KWPR, Radom, 20 maja 2012 r.

Post autor: musia »

Ja miałam tak teraz w Radomiu.

2 pudle bez BoBa, Shi - tzu także, chyba krótka cziłałka. Na pewno był w toy'u rosyjskim i długiej cziłałce.

Więc może się zdażyć "goła" doskonała i tylko tyle.
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
bea100

Re: KWPR, Radom, 20 maja 2012 r.

Post autor: bea100 »

Odszczekuję, masz Musiu rację!
To ja w rozmowie z Anetą źle zrozumiałam :wstydek: i przepraszam sędziego także.
Nie musiały stawać do porównania, jeśli były oceny doskonałe i 1 lokaty> za to nie zostały przyznane żadne tytuły.
Jednak to trochę dla mnie niezrozumiałe. Jeśli sędzia uznaje psa za doskonałego, a są przecież niższe oceny ;) , w dodatku daje piękny opis (jak u Iskry) a nie uważa jednocześnie by dać mu tytuł :mysl_1:
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: KWPR, Radom, 20 maja 2012 r.

Post autor: Aszemi »

Widocznie uznał że doskonała jest ale nie na championa :roll:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: KWPR, Radom, 20 maja 2012 r.

Post autor: panbazyl »

musia pisze:Ja gospodarząc na trypelkach ( :D ) - gr.9 , kątem oka widziałam baby OP z czarnym labkiem (pewnie od Bazylich)

wyników nie znam , bo z mego ringu wypaliłam na dworzec PKP mając 20 minut do odjazdu pociągu i nie mając biletu.
tak, od Bazylich - to był wystawowy debiut mojego ogara Drużba Herbu Węszynos (Gryzoń) - dokładnie 3 miesiące i 1 dzień, czyli jak na debiut ładny wiek. Ocena WO, ale na bisach juz nic więcej....
Bylam też z czarnym labkiem, biegałam między ringami, bo sama wystawiałam obydwa. Mam aż 1 swoje zdjęcie i jedno od dziewczyn z dogomanii - jest na moim wątku na dogo.

Jak się zorientuję jak się tu wrzuca zdjęcia to czasem coś pokaże
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ