Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: miszakai »

SARABANDA pisze:Późna jesień i początek zimy to chyba nie najlepszy moment. Ludziska zbierają się mentalnie i finansowo na święta, dni są krótkie, perspektywa spacerów przy tej temperaturze też może odstraszać.
Kurcze, a mi się wydawało, że właśnie super moment, że Święta...Wiem, że pies na prezent to średni pomysł ale jednak sporo osób nawet z takim przemyślanym prezentem we własnym gronie celuje właśnie w ten okres...
Obrazek
Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: Grot »

Patrząc na to co w Pyskowicach ludzie prowadzają na smyczy to niestety moda na psy z kokardami na głowie mają przewagę. Nie mają nic wspólnego z rasowymi są tańsze nie muszą się wybiegać itp. Rozbraja mnie często zadawanie pytanie o Grota: "czy to jest pies rasowy?", nie to jest wyrośnięty beagle, co też już kilka razy usłyszałem :niewka:
Awatar użytkownika
kwadra
Posty: 1491
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 19:47
Gadu-Gadu: 2083032
Lokalizacja: Zabrze

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: kwadra »

Kurcze Weszynoska niestety ma racje, szlag by trafił wszystkie "związki hodowców" :placzek: . Z tego co widziałam to rasy popularne tylko na tym tracą, o tyle dobrze że ogary do nich nie należą. Ale też nie mogę się zgodzić z Grotem bo mnie wielokrotnie ludzie w Zabrzu i Kato pytają co to za rasa. Grot , przyznaj się że jak wpadacie do Zabrza to też was pytają :jezyk_3: :jezyk_3: Ale co jest najbardziej przykre to co zauważyłam w klinice że ludzie po prostu nie mają pieniędzy, nie mówię o samym zakupie psa ale usługi weterynaryjne też nie są tanie i ludzie po prostu rezygnują z psów :niewka: :niewka:
Dla poprawienia nastroju dodam że masz piękne suki i na pewno niebawem znajdą domy, może warto spróbować za granica?? Sama nie wiem, też miałam problem z Wirusem swego czasu a my trzymaliśmy psy w mieszkaniu i to też był problem pomimo że było ich mniej.
Jakby nie było głowa do góry, odwalasz kawał dobrej roboty z ogrami i tego się trzymajmy póki co :silacz: :silacz: :silacz:
be the person your dog thinks you are
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: SARABANDA »

Wydaje mi się że ogólnie padamy ofiarą sformułowania "prawie" - pamiętacie tę reklamę, tylko że wtedy naprawdę tak wszyscy myśleli. Ale od tamtego czasu bardzo się pozmieniało. Większość musiała się zaadoptować do takiego poziomu życia na jaki ich stać. Teraz mamy wokoło siebie same "prawie" - bo tańsze ( chociaż nie zawsze).
Mamy "prawie" wędlinę, "prawie" żółty serek, "prawie" chleb i wiele wiele innych , no i teraz "prawie" Yorki, "prawie" shitzu , "prawie" cziłały - takie na jakie większość stać. Teraz królują reklamy - "po co przepłacać" . A wiedza większości na temat kynologii jest żadna. Nie pomaga też ZKwP który w ogóle nie nadąża za rzeczywistością ani (wybaczcie ) niektórzy hodowcy którzy rozmnażają chore zwierzęta i psują opinię innym ( wystarczy poczytać fora innych ras ). Jak ktoś nie planuje psa wystawiać to mu wszystko jedno.
Ludzie robią się też bardzo wygodni i tacy metroseksualni - brudzenie się na spacerze z psem jest mało popularne, no i te wydatki na weta, choroby , kłopoty - po co sobie brać na głowę takie problemy.
Jak ktoś ma pieniądze to z reguły woli je wydać na coś innego . Zostają tylko maniacy i zapaleńcy a tu mamy konkurencje ze strony innych ras z VI grupy.
Co do rozpoznawalności to mam inne spostrzeżenia - jak wzięłam Sarkę to faktycznie na samym początku ludzie pytali - jaka rasa? . Od tamtej pory w okolicy zamieszkało sporo ogarów i teraz większość nas zaczepiających od razu stwierdza że to ogary. Pamiętam jakiś czas temu jak się zatrzymał policjant w radiowozie i zaczął mnie wypytywać na temat rasy- takie prawie przesłuchanie, przy czym co drugie moje zdanie na temat potrzeb ogara przerywał pytaniem : a pani tak robi?
Fajne to było.
Ogar ze względu na usposobienie, potrzeby jest psem amatorskim, chociaż wiele ma tak wspaniały i spokojny charakter że nadaje się dla każdej rodziny. Popyt wydaje mi się jest na stałym poziomie, problem się pojawia jak wzrasta podaż a ostatnio chyba tak się stało.
Wierzę że dziewczyny znajdą wspaniałe domy nawet jeżeli to potrwa i tego Wam życzę tak już trochę z okazji nadchodzących Świąt.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: weszynoska »

Gwiazdy na Gwiazdkę :silacz:

http://weszynoska.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: aganowaczek »

Ale fajne :marzyc_2:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: weszynoska »

aganowaczek pisze:Ale fajne :marzyc_2:

dzieki

Dziewczyny są ogromnie mocne...nie duże tylko grubokościste. Nawet leciutka Eva nabiera masy i ciężkości w budowie. Nie widać tego wprawdzie na zdjęciach..ale w ruchu nadmiar skóry fajnie się po nich przewraca...jak bym złapała za skórę na grzbiecie to wysoko bym podniosła zanim im by się łapki od ziemi oderwały :gleba:
Młode są zahartowane, pół dnia potrafią po podwórku broić...jak zmarzną to się chowają na godzinkę do słomy w budzie i dawaj zabawy na nowo...

Na noc ich muszę zamykać bo chyba by spać nie poszły...takie chętne do brykania.

Dostają 3 x dziennie papu...2 x Barfa i 1 x suchą karmę.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: SARABANDA »

Na 5 zdjęciu to która dziewczyna?
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
kwadra
Posty: 1491
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 19:47
Gadu-Gadu: 2083032
Lokalizacja: Zabrze

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: kwadra »

Eva podbiła nasze serca, szkoda że mniejsca nie mamy na taką ogarzą damę :)
be the person your dog thinks you are
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Herbu Węszynos miot E ur.14.09.2013

Post autor: weszynoska »

SARABANDA pisze:Na 5 zdjęciu to która dziewczyna?

Emocja ...moja wybranka :silacz:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ