Szelki - jakie polecacie

Metody szkoleń, technika, kursy...
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Eni »

Cekin pisze: poniedziałek 08 lut 2021, 21:26 Postanowiłem wtrącić coś od siebie, w nawiązaniu do tytułu:):
https://www.youtube.com/watch?v=_3R_VcuyTjM
Ja wybieram zdrowie i bezpieczeństwo psa. I potrafię prowadzić psy bez szarpania ich czymkolwiek.
https://psi-ekspert.pl/historie/umiemy- ... rz-szelki/
qzia pisze: wtorek 09 lut 2021, 00:29 Filmik fajny i kowboj fajny :mrgreen: tylko mi nie chodzi o chodzenie na luźnej smyczy :mrgreen: Ja chcę psa, który mnie pociągnie na szelkach :mrgreen: pod górkę :mrgreen: jak wymieknę :mrgreen: jak nie chce mi się pedałować :mrgreen: jak jadę pod wiatr :mrgreen: lub jak mamy trening wytrzymałościowych bo biegamy w zawodach :mysl_1: :mrgreen:
Do bezpiecznego i wygodnego ciągnięcia czy to człowieka w biegu czy roweru czy narciarza albo sanek najlepiej nadają się sledy (polecam na wymiar z Rowerland, Wolfclan lub 3rd Pole) lub ich opatentowane i unowocześnione (i drogie) wersje w postaci uprzęży ZeroDC Faster i Non-Stop Dogwear Freemotion albo "podróba" ZeroDC czyli Sali Sport.

Kompromisem, wersją pośrednią, między tymi co kupiłaś (szelkami dającymi maksymalną kontrolę nad psem, służącymi do przytrzymywania czy to przed atakiem na pozoranta czy biegiem po piłkę lub wyskokiem po dysk) są szelki półsportowe np. Wolfclan Sled Dog Equipment Short, ZeroDC Short, Sali Speed, Zoolux Canisport, Truelove Security czy Trixie Experience
Załączniki
Wolfclan Short dla uciekinierów, bo Stella podkasana i zwykłe by się zsuwały, jak pies się odwróci ku nam.
Wolfclan Short dla uciekinierów, bo Stella podkasana i zwykłe by się zsuwały, jak pies się odwróci ku nam.
IMG_20210209_025319.jpg (125.92 KiB) Przejrzano 1840 razy
ZeroDC Faster
ZeroDC Faster
IMG_20210209_025301.jpg (89.98 KiB) Przejrzano 1840 razy
ZeroDC Short
ZeroDC Short
IMG_20210209_025245.jpg (104.09 KiB) Przejrzano 1840 razy
Sledy
Sledy
IMG_20210209_025231.jpg (125.64 KiB) Przejrzano 1840 razy
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: qzia »

Myślę o sledach ale te z kolei wydają się być mało bezpieczne. Jadąc z ogarem rowerem mam fragmenty trasy, gdzie pies biegnie luzem. W sledach raczej nie da rady. Zdejmowanie i zakładanie szelek co kilka km jest męczące. Choć do zapięcia na smycz też trzeba stanąć.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Eni »

qzia pisze: wtorek 09 lut 2021, 07:08 Myślę o sledach ale te z kolei wydają się być mało bezpieczne. Jadąc z ogarem rowerem mam fragmenty trasy, gdzie pies biegnie luzem. W sledach raczej nie da rady. Zdejmowanie i zakładanie szelek co kilka km jest męczące. Choć do zapięcia na smycz też trzeba stanąć.
Staram się nie puszczać psa luzem w sledach - żeby nie psuć nawyku, że sledy smyczy, bo łatwiej się psu zaczepić w krzakach i bo nie spięte się będą na psie ruszać, a to może zaowocować jednak obtarciami.

Wbrew pozorom zdejmowanie jest szybkie, tylko trzeba nabrać wprawy, a same szelki ultra lekkie.
ODPOWIEDZ