Użytkowość

Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

REGIONALNY KONKURS PRACY TROPOWCÓW I POSOKOWCÓW-2.09.2022 MANOWO
Udział wzięło 15 psów.
Musze się pochwalić :
Ogar Polski tylko 1 -ARMANDO (Armi-ś) - Ogary z Zamkowej Groty, II stopień użytkowości .
Roman ze Szczecina
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Użytkowość

Post autor: kasiawro »

Gratulacje dla Was!!!
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

Dziękuję bardzo. Tak mnie to wciągnęło ..., jest fajnie .Moja brzydsza połowa mówi, że powinienem się 20 lat pózniej urodzić ,bo mi czasu zabraknie.
To nie wystawy, gdzie sędziowie oceniają (nie raz) drugi koniec smyczy. Tutaj pies swoim nosem sam sobie wypracuje wszystko ,no, troszkę i przy pomocy przewodnika . Atmosfera super. Armando, jeden amator wśród "zawodowców" -polujących , jak na debiut... .Będziemy pracować dalej.
Roman ze Szczecina .
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

Nie za bardzo wiem, czy w dobrym miejscu chcę temat przedstawić. Szukałem tego tematu na Ogarkowie no i jakoś nie znalazłem. Chodzi mi o UżYTKOWOŚĆ psów myśliwskich .W związku z przepychankami (chyba) pomiędzy PZł a ZKwP jesteśmy pozbawieni uczestniczenia w warsztatach,konkursach prac tropowców, posokowców i dzikarzy . Nikt się nie kwapi na organizowanie ,bo mu nie wolno. Pytanie jest takie : czy gdyby się nie dogadali (PZł i ZKwP) to nie będą organizowane tego typu imprezy ? Co dalej z użytkowością psów myśliwskich ,ktoś to
przejmie ,jakie gdyby co są perspektywy w tym temacie ? Ja już z Górki ,a co młodsi na to? Podyskutujmy ... , Roman ze Szczecina .
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Użytkowość

Post autor: hania »

Nie wiem skąd informacja, że nie wolno organizować warsztatów, jest ich zupełnie sporo.
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

Ok, ale ja te słowa pisałem na początku marca, gdy nie wiadomo było co dalej z porozumieniem pomiędzy ZKwP a PZł . Śledziłem ten temat dosyć dokładnie .Proszę wejść na strony obydwu organizacji przed 3 marca .I co? I nic.
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

Zresztą proszę sobie wejść na stronę ' Nadleśnictwo Gryfice' .Na początku kwietnia wszystko było przygotowane a w ostatniej chwili z" jakichś tam " przyczyn odwołano. Mam podawać inne przykłady ? Pozdrowienia.
Roman ze Szczecina .
Awatar użytkownika
lusia
Posty: 323
Rejestracja: piątek 10 lip 2015, 12:29

Re: Użytkowość

Post autor: lusia »

Nie wiem skąd taki pesymizm . Z rozmów z myśliwymi i zarazem członkami ZKwP oraz hodowcami otrzymałam informację że w porozumieniu wcześniejszym PZŁ miął organizować szkolenia , warsztaty myśliwskie i.t.p. a organizowanie konkursów tropowców i innych dla wyżłów ( nie pytałam dogłębnie ) należało do ZKwP a pomagał w tym PZŁ . Szkolenia się odbywają bo ja zapisałam się i jadę na 3-dniowe szkolenie dla tropowców pod Poznań do OHZ Kujan , potem bedzie 6,7 szkolenie pod Olsztynem . i 12 pod Białymstokiem . Góra wojuje a my psiarze pracujemy dalej z psami . Co będzie z konkursami zobaczymy - oby pozytywnie .
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Użytkowość

Post autor: kasiawro »

Proszę lusia podaj mi choć jeden konkurs użytkowy, który był organizowany przez ZKwP?
Awatar użytkownika
romanczerwinski
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 21:11

Re: Użytkowość

Post autor: romanczerwinski »

Masz rację KASIAWRO .Nie ma takich możliwości. PZł organizuje (organizował) konkursy a certyfikaty wystawiał ZKwP ,bo było takie porozumienie. Porozumienie zostało zerwane pod koniec roku i ... problem stoi. Szkolenia mogą się odbywać i być organizowane przez Sołtysa Chrząszczyc Dolnych(nikomu nie ubliżając)lub sąsiada z parteru. Jest Ok jeżeli sąsiad jest kompetentny - wiedzy nigdy nie jest za dużo . Jeżeli konkursy zorganizuje PZł (bo kalendarz został już opublikowany) to taki "ważny" papierek można schować do szuflady i czekać na lepsze czasy. Innego wyjścia nie ma - przynajmniej ja takiego teraz nie widzę.
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich i cieszę się ,że udało mi się sprowokować użytkowników OGARKOWA do dyskusji .Roman
ODPOWIEDZ