Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Awatar użytkownika
MusliBorder
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 10:11

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: MusliBorder »

Podziele się może swoim doswiadczeniem z oe.
Obrożę uzywam do oduczania ucieczek - to najskuteczniejsza metoda ponieważ pies kojarzy impuls z ogrodzeniem a nie włascicielem tak więc skutecznie oducza to psa kombunowania z podkopywaniem czy przeskakiwaniem płotu tak pod nieobecność właściciela jak i w czasie kiedy jesteśmy na miejscu
używam oe. także do oduczania ucieczek w lesie za zwierzyną - i tu zasięg obroży powinien byc jak największy ponieważ niektóre psy kojarzą , że chwilowy impuls minie po wiekszym oddaleniu sie od własciciela - psy nie są głupie, jest obroża antyszczekowa , która ma w zasadzie 100% skutecznosc w znanych mi osobiście przypadkach i uruchamia się sama na drżenie krtani psa czyli w trakcie szczekania a wyłacza jak pies cichnie - jest bardzo pomocna dla osób , które maja problemy z sąsiadami a jak wiemy sąsiada lepiej mieć po swojej stronie niż toczyc z nim wojny bo inaczej zatruje nam życie;)
oduczyć mozna również zjadania śmieci co kiedys może stac się zagrożeniem dla zycia psa
jesli ktoś boi się impulsu , który sama próbowałam na ręce i na prawdę nie zabija - można używać obroży wibracyjnej albo dźwiękowej lub citronelli - zdecydowanie mniejsza skutecznośc i nie polecam
z obroża nalezy uważać przy psach agresywnych bo czasem mogą po dostaniu impulsu zareagować większą agresją - w Niemczech stosuje się te obroże wręcz do wzbudzania większej agreesji czego nie pochwalama wręcz potępiam, nie podoba mie się również stosowanie tego typu sprzętu przy podstawowym szkoleniu bo nie wyobrazam sobie komendy którą trzeba wyegzekwować oe. :( to bzdura
impuls to w zasadzie podobne odczucie jak po założeniu abgimnika czy innych użadzeń jeśli ktoś próbował i za bardzo podkręcił, bardzo niemiłe wrażenie ale wwzyscy zyją;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MusliBorder
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 10:11

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: MusliBorder »

carmen pisze: Sąsiedzi mieli border collie uciekał non stop, po czym leżał tuż za ogrodzeniem... jak go zabrali na podwórko i ktoś od niego odszedł pies znowu wychodził za płot, żeby poleżec przed bramką...
to typowe zachowanie bordera - zza ogrodzenia ma lepszy widok , uważają one , że to reszta ma być za płotem a one tylko zagonią z powrotem tych co się wyłamią;)
tak jest w przypadku moich 3 kotów , które Musli zawsze podprowadza z powrotem na ogród , ona uważa to za swój obowiązek a ponieważ mi to nie przeszkadza to nawet jak wyskoczy za płot po to by koty zagonic na ogród , nie ma problemu:) ja po prostu nie zostawiam jej samej na ogrodzie, żeby sobie pobiegała, ma pracować a w zasadzie współpracować ze mną a nie sama wymyślać sobie zadania i to własnie robi - nawet jak chce zagonić koty zerka na mnie czy aby na pewno to jest zadanie dla niej;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: Aszemi »

No i kilka dni było już pięknie do dnia wczorajszego jak znowu się Salwie wychodnego zachciało :zly3:
Ech czasem przerastają mnie obowiązki wychowywania psa 2,5 i 8-o letnich córeczek no i męża ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
MusliBorder
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 10:11

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: MusliBorder »

No niestety generalnie zasada jest taka, że pies nie powinien być wypuszczany na ogród i pozostawiany bez kontroli. Salwa wyczuła, ze to czas, kiedy można sobie pozwiedzac okolice i to zachowanie to zachowanie samonagradzające:) z każda taką ucieczką coraz bardziej się utrwala nietety :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: Aszemi »

Jako że żaden płot nie za wysoki i żaden nie wystarczająco szczelny problem przez lata nie minął Salwa ma tylko lepsze i gorsze okresy w sensie nasilenia ucieczek.
Odbierałam ją chyba już z każdego miejsca w okolicy- adresówka działa :silacz:
Na lokalizator Gps za 2tysie mnie nie stać ale znalazłam coś takiego czy ktoś się z tym spotkał czy jest to godne wydania 2 stówek :mysl_1:
http://allegro.pl/mini-lokalizator-gps- ... 36135.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: Agata »

Ha, ciekawa sprawa z tym lokalizatorem... :mysl_1: U nas problemem są dzieciaki, które czasami nie domkną bramy lub furtki, choć generalnie Pecha lata tylko w obrębie osiedla...
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: qzia »

Fajna sprawa. Ja mam tylko wątpliwości tylko czy to coś nie zamoknie jak będzie padać lub jak pies wlezie do wody. :niewka:
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: Agata »

No właśnie - przeprowadziłam małą rozmówkę z osobą bardziej obeznaną technicznie :wstydek: :lol: i może być problem z wodoszczelnością i czy to się szybko nie wyłamie z obroży :/.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: qzia »

Zobacz sobie taką stronę. Tu wybór jest większy.
http://www.easypet.pl/cat-181.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Co zrobić żeby pies nie uciekał?

Post autor: Agata »

Niom, tylko te na GPS (a ze względu na to jak daleko szanowna pani Salwa zwiewa to chyba radiowe odpadają) kosztują trochę więcej niż dwie stówki. :niewka:
ODPOWIEDZ