Linienie

monik

Re: Linienie

Post autor: monik »

BasiaM pisze: Ja już kalosze zakupiłam :jezyk_3:
Ja bym radziła kajak albo lepiej jakiś jacht, żebyście wszyscy się na nim zmieścili :cwaniak:
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Linienie

Post autor: BasiaM »

monik pisze:
BasiaM pisze: Ja już kalosze zakupiłam :jezyk_3:
Ja bym radziła kajak albo lepiej jakiś jacht, żebyście wszyscy się na nim zmieścili :cwaniak:
...eeeeeeeeeeetam...przyjdzie odwilż to się w góry na ten czas przeniesiemy :jezyk_3:
Wszystko wtedy będzie spływać na Was :jezyk_3:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Linienie

Post autor: irie »

Odkurze troche ten watek.
Nie chodzi (chyba?) o typowe linienie - bo chcialam zapytac, czy siersc moze wypadac z powodu stresu? Wiem, ze zdarza sie lupiez na tle nerwowym, ale linienie?
Kontrabasowi od kilku dni intensywniwe wychodzi siersc z czapraka. Z karku to wrecz garsciami moge wyciagac po przeczesaniu palcami. Na szczotce zostaje tego mnostwo, i to nie tyle podszerstka, co wlasnie wlosa okrywowego. Po szczotkowaniu dalej wylaza - pojedyncze wlosy wciaz widac luzem na grzbiecie. Nie jest to dramatyczne wypadanie, ale widze duza roznice. Pisalam o stresie, bo Minuta jest teraz w okresie rui i Bas na pewno bardzo sie meczy czujac ja wciaz w poblizu. Myslalam tez, czy to nie po zmianie karmy, bo tez akurat sie trafilo, ale on w gruncie rzeczy jej nie je - prawie nic nie je. Troche gotowanych lapek to jeszcze przelknie, albo jakis korpusik kurzy, ale to nie codziennie ma. A suche juz drugi dzien nawet nie tkniete. Bas zawsze traci apetyt gdy jest podekscytowany, poza tym sa upaly, wiec specjalnie mnie to nie dziwi - no ale wczesniej choc wieczorem troche podjadal. On nie ma sie z czego odchudzac i boje sie, ze jak tak dalej pojdzie, to za tydzien na wystawie bedzie wygladal jak szkielet.. i to lysiejacy :strach_2: Ale najbardziej mnie ta siersc niepokoi...
Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Linienie

Post autor: nulka »

Biedny Basik ! nie wiem jak inni sobie radzą ,ci co mają parki piesków w domu razem ,to jest tez przed nami :mysl_1: ,do tej pory był hotel ,teraz może z kojcem przetrzymamy :mysl_1: Na pewno dla Basa to duży stres ,może jedno pojdzie gdzieś do kojca? :mysl_1:

Łazik tez mocno się leni ,też garściami mogę włosy wyciągać ,ale jak go wyczeszemy to mniej ;)
Irie nie wiele mogę pomoc ,ale życzyć zdrówka i unormowania sytuacji tak !
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Linienie

Post autor: Ania W »

Stres może trochę ...ale z drugiej strony nie wiem czy to nie normalne lnienie.
Efekt czesania Barda kiedyś pokazywałam - pełniutka reklamówka na jedno czesanie...
A takich czesań jest zawsze kilka...albo i kilka naście.
Ostatnio sąsiadka siedziała u mamy jak go czesałam i nie wierzyła własnym oczom ile sierści z niego wyłazi, bo jej się wydawało że jak on krótkowłosy to tak nie lenieje. Sama przyznała że myślała, że moja mama to przesadza z tym "sypaniem" się Barda ;)
A jak wypadnie podszerstek to zaczyna okrywowy i ja "trymując" go wyrywam dosłownie pędzelki.
Wiem, że Bard jest wyjątkowo długowłosy ale czasami wydaje się w okresie lnienia, że to niemożliwe żeby miał na sobie aż tyle sierści :)
Niejedzenia w mojej rodzinie nie odnotowałam ;)
Awatar użytkownika
Basia
Posty: 443
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 11:23
Gadu-Gadu: 3582961
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linienie

Post autor: Basia »

Mina też od miesiąca bardzo linieje. Najpierw wyłaził jej podszerstek a teraz włos okrywowy. Mogłabym ją szczotkować cały czas, a i tak wszędzie pełno włosów :zly2: Myślę, że teraz jest poprostu taki okres "na linienie".
Pozdrawiamy,
Basia i Zuzia
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Linienie

Post autor: irie »

Wlasnie chcialam napisac, ze Basa pan dzis stwierdzil, ze gdyby on mial takie grube futro, to tez by je zrzucil w taki upal. :lol: Co sklania mnie do uwierzenia, ze to faktycznie normalne linienie. Zwlaszcza, jesli tu widze podobne sugestie. A Kontrabas ma baardzo duzo siersci. :] Gdyby nie Nuty cieczka i Basa niejedzenie, moze nie dorabialabym do tego filozofii. ;)
Reszta mniej istotna, jeszcze troche i powod stresu minie. To i apetyt wroci. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Linienie

Post autor: Aszemi »

Oby przeszło i nie okazało się czymś poważnym- dla pocieszenia moim sukom też idzie masa tego a Salwie bardziej :niewka:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Linienie

Post autor: nulka »

Dzisiaj czesałam Łaza i było niewiele włosów :strach_2: :)
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Linienie

Post autor: wszoleczek »

Dzisiaj będę czesać Nera i zarezerwowałam cału kubeł dla niego :P Przez cały czas mu sierść wypada :zly3:
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ