Wytarzany:(

Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Wytarzany:(

Post autor: kerovynn7 »

Spanki pisze:Na wikipedii jest napisane, że ta roślina jest trująca.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wrotycz_pospolity" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie było skutków negatywnych tego "wypachniania"?
Nam póki co Spanki wytarzał sie w czwartek i piątek, ale mamy taki psi szampon o zapachu lesnym i za drugim, a czasem 3 myciem radzi sobie ze smrodami.
Trująca w użytku wewnętrznym w ilościach nadmiernych. W odpowiednich ilościach działa leczniczo. Gdyby zewnętrznie działała szkodliwie to by przed nią ostrzegano. Skutków negatywnych żadnych nie było, tylko zlikwidowanie koszmarnego smrodu :) . Wrotycz jest dobry w terenie jak wyjedziesz na spacer kilkadziesiąt kilometrów, a pies Ci się ufajda na samym początku i jeszcze musisz go do domu autem przywieźć, bo przecież nie przypniesz do tylnego zderzaka.... ;)
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Wytarzany:(

Post autor: ania N »

Hi Hi ... dobrze jest też znaleźć świeże kretowisko i wymasować gadzinę ziemią. A potem razem z ziemią samo nieźle odpada. Też przetestowane :D :jezyk:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Wytarzany:(

Post autor: EiMI »

Bardzo cenna wiedza... Ogi tarzał się od czasu do czasu... Etna namiętnie, a Calvados póki co ... wcale :happy3:Ale myślę, że ten stan nie będzie trwał wiecznie, przynajmniej w przypadku Dosa...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marynowany
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 12:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wytarzany:(

Post autor: marynowany »

Witam,
Moja FRYGA też nie jest wyjątkiem i lubi się wyperfumować zapachem lasu ;)
Zadziwia jedna rzecz, mój pise uwielbia się kąpać ;) ??!!?!
Jeśli zdarzy jej się wytarzać w czymś, to w domu od razu idzie do łazienki i wchodzi pod prysznic, czekając na mnie jak w myjni samochodowej ;)
Więc jest kąpiel, potem ręcznik, jedzenie i spanko.
Ogar Polski : FRYGA (NAJDA WARKUTA)
Hodowla - WARKUTA Warszawa - rodzice: Zenit GOŃCZAKÓW, Fuga DOBRAZŁAJA
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Wytarzany:(

Post autor: miszakai »

No to dobrze, że lubi i takie kąpiele, macie szczęście. Cyga zdecydowanie odróżnia kąpiel w jeziorze, morzu czy kałuży od tej w wannie :zly1:
01.11. - taki refleksyjny dzień...Pojechaliśmy na cmentarz, potem spacer z Cygą przez pola no a na koniec mama zaprosiła nas na elegancki obiad...
Cyga znalazła padlinę i dała czadu :zly2:
Wtedy czuję się z lekka upokorzona, kiedy ją wołam a ona doskonale wie, że nabroiła i jeszcze podchodzi do ludzi taka cuchnąca a do mnie nie :x
Ehh, kończy jutro 3 lata i nadal to robi :tia:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wytarzany:(

Post autor: Ania W »

My przez 4 dni "okołoświąteczne" spacerowałyśmy po polach...w niedzielę wróciłam na śniadanie z suką w sosie rybnym. O ile wszystko dało się jakoś wyszorować po kilka namydleniach i spłukaniach to z głową był problem...dzisiaj już zdecydowanie mniej czuć. Ale obroża i smycz mimo, że namoczona,wyprana to jeszcze wietrzy się na balkonie od poniedziałku ;)
Prz okazji - ładnie zadziałam szampon dr Seidla jodoforowy.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Wytarzany:(

Post autor: BasiaM »

Ostatnio to się tak wstydu najadłam, że na szlaku w górach to się do swoich psów nie przyznawałam :zly2:
Szliśmy sobie, psy oczywiście luzem biegały nie wiadomo gdzie :zdziw_4:
Nagle Coda przybiegła z kawałkiem papieru toaletowego w pysku a Uchaty za nią obżarty i wytarzany za wszystkie czasy :zly2:
Dobrze, że po drodze były wodospady i strumyki bo chyba bym oszalała w samochodzie wracając do domu :zdziw_5:

Ciekawe jest to, że Uchaty to lubi się wytarzać i nażreć , tfu tfu :zly3:
Coda jak francuska damulka tarza się obok, żeby futra nie zapaskudzić i ewentualnie językiem mlaśnie raz czy dwa i na tym koniec :wow_3:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Wytarzany:(

Post autor: ania N »

Sos rybny - teraz mnie olśniło w czym się Fiord w zeszłym roku wytarzał. :D Jak go prowadziłam przez chatę do mycia to wszyscy domownicy uciekli na dwór. :gleba:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Wytarzany:(

Post autor: SARABANDA »

Sos rybny - jak to niewinnie i wręcz apetycznie brzmi :gleba:

__________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Wytarzany:(

Post autor: miszakai »

BasiaM pisze:Szliśmy sobie, psy oczywiście luzem biegały nie wiadomo gdzie
Nagle Coda przybiegła z kawałkiem papieru toaletowego w pysku a Uchaty za nią obżarty i wytarzany za wszystkie czasy
Dobrze, że po drodze były wodospady i strumyki bo chyba bym oszalała w samochodzie wracając do domu
Ojej! Naprawdę się wczułam, mnie załała fala gorąca od czubka głowy aż do palców stóp :oops: Było trochę śniegu i studnia na cmentarzu :roll:
Obroża cały czas czeka na zbawienie w foliowym worku i nie mogę jej ruszyć, mam odruchy wymiotne; chyba wyrzucę :zly1:
Pod tym względem lubię zimowe spacery bo wszystko twardnieje na kość i nie śmierdzi :)
Obrazek
ODPOWIEDZ