Ciągnięcie na smyczy

Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ciągnięcie na smyczy

Post autor: zybalowie »

A wiecie może, jak się te "sucze zęby" zwą oryginalnie po angielsku? :mysl_1:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Ciągnięcie na smyczy

Post autor: wszoleczek »

zybalowie pisze:A wiecie może, jak się te "sucze zęby" zwą oryginalnie po angielsku? :mysl_1:
szukalam po internecie, na angielskich stronach itp, ale nie znalazlam
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ciągnięcie na smyczy

Post autor: zybalowie »

No ja własnie też, misja zakończona porażką :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Ciągnięcie na smyczy

Post autor: panbazyl »

ja nie mam problemu w jednoczesnym prowadzeniu na smyczach 4 psów :) (3 labki i ogar). Choć zanim doszłam do złotego środka minęło sporo czasu. Ale teraz jesteśmy na wsi widokiem normalnym, jak zajmujemy całą szerokośc szosy, bo psy idą obok mnie (nigdy z przodu!).
Tak na szybko przy psach traktorach proponuję smycz z gumą w środku (spokojnie znajdziecie u ludzi którzy hodują północne rasy - takie smycze są wykorzystywane przy saniach lub w sportach psich aby amortyzowały napięcia) Ta smycz działa jak sprężyna - jak pies ciągnie to smycz też "odciąga" psa - typowy przyklad kija o dwóch końcach :twisted: Tylko do niej nie mozna używać zacisków czy łańcuszków - tylko zwykla obroża. Mnie taką smycz robiła dziewczyna z fundacji Grey Animals.
Moje labki chodzą na taksówkach lub łańcuszkach a ogar na ringówce najczęjściej.
(od jakiś 2 lat specjalizuję się w nauczaniu psów jedzenia na komendę - moje psy nie mogą nic ruszyć z miski zanim nie padnie magiczne słowo "proszę" - czasem i 10 minut jeśli uznam za stosowne siedzą równo w rządku i czekają przed miskami)
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ