Jak przekonać do ogara?

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: hania »

bea100 pisze: Ogary oczywiście Haniu nie są idealne- idąc dalej żadna rasa nie jest idealna- w końcu żaden Canis Familiaris nie jest idealny-...ogary są "idealne" dla mnie ot co ;) I chyba ci co się w podobnym tonie wypowiadali to właśnie mieli na myśli :P
Możliwe. Tylko, że robienia z ogara nadpsa nie robi dobrze rasie. To co napisałam w poprzednim poście - ogar jest normalnym, przeciętnym psem. W wielu sprawach z tyłu za innymi rasami. A to, że my mamy świra na punkcie ogarów to już zupełnie inna historia.
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 940
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:54
Gadu-Gadu: 2833926
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: Paulina »

hania pisze:
Ania W pisze:Rożek już waży poniżej 40 ;)
Wiem to z dobrego źródła ;)
Dlatego napisałam "ważyły" :piwko:
:) Potwierdzam Rożek teraz waży trochę ponad 38.
Przepraszam za offa ;)
A wracając do tematu to też wydaje mi się, że nie ma co przekonywać do ogara. Ludzie sami muszą trafić na swoją rasę. Ogar owszem ma w sobie coś szczególnego, alo to jest bardzo subiektywne. My to widzimy, doceniamy, inni mogą tego nie zobaczyć.
bea100

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: bea100 »

Paulina pisze:...Ogar owszem ma w sobie coś szczególnego, alo to jest bardzo subiektywne. My to widzimy, doceniamy, inni mogą tego nie zobaczyć.
Ależ doceniają i widzą. Grono ogaromaniaków znacznie się powiększa z roku na rok :piwko:
A ten co nie widzi, niech sobie wybierze inną rasę ;) ; w końcu wybór jest spory.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: miszakai »

Aszemi pisze:A swoją drogą znacie Ogara który od małego pięknie się odwołuje :mysl_1:
Kurcze, nie chcę się chwalić ale Cygaro jak był taki mały to odwoływał się bardzo ładnie :mysl_1:, niemal bezwarunkowo. Dopiero jak miał około pół roku przestałam wygrywać z kupichami a potem od 7 do 10-11 miesiąca było generalnie słabo... Teraz znów ładnie wraca; na gwizdek zasuwa jak torpeda. Ale ja jak był mały nagradzałam każde przyjście. Dopiero teraz stosuję naprzemienne...
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: hania »

Potwierdzam - mały Cygaro przywoływał się genialnie :). Za każdym razem jak widziałam byłam pod wrażeniem.
bea100

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: bea100 »

Zagraj przywoływał i przywołuje się genialnie również. To już są dwa... :lol:
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: Aszemi »

miszakai pisze:Dopiero jak miał około pół roku przestałam wygrywać z kupichami a potem od 7 do 10-11 miesiąca było generalnie słabo...
Właśnie głownie o ten przedział wiekowy mi chodziło ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: miszakai »

Aszemi pisze:Właśnie głownie o ten przedział wiekowy mi chodziło ;)
Myślałam, że mówimy o Łozie...Chyba nie skończyła jeszcze pół roku? :mysl_1: ;) Ale ona ma takiego zadziorka w oku, że można się było domyślać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: Ania W »

Łoza jutro kończy 5 miesięcy ;)
Ogólnie nie narzekam na jej odwoływalność ale nie moge powiedzieć, że odwołam w każdej sytuacji (nie wszystkie też przerobiłyśmy). W przeciwieństwie do Barda odwołam ją od innego psa ale od kupy :niewka: no i jedzenie ;)
Moim zdaniem do odwoływalnych ogarów należałoby zaliczyć też Sułtan - bardzo usłuchany :)
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Jak przekonać do ogara?

Post autor: nulka »

Moim zdaniem do odwoływalnych ogarów należałoby zaliczyć też Sułtan - bardzo usłuchany :)
Cieszymy się :happy3:
Łazik generalnie przychodzi ,ale ostatnio jak łapał lisa z Zojką :D to było tylko frruu....ogary niemal leciały w powietrzu :D o odwołaniu mowy nie było ...zresztą wybrałby sobie odpowiedni moment ten pancio (mój mąż ),a podobno jakie granie było :fiufiu:
ODPOWIEDZ