Stop odstrzałom

Co wolno a czego nie, psom i ich właścicielom
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: wszoleczek »

Dzisiaj byłam u nas w gminie po kontakt z myśliwymi. Odesłali mnie do nadleśnictwa, że najlepiej z nimi się kontaktować, bo nie tylko myśliwi mają prawo na odstrzał, ale leśniczy również :strach_2: . Jutro tam dzwonie, bo dzisiaj już nikt nie odbiera ;)

U nas ponoć jeszcze się nie zdarzyło, żeby odstrzelili jakieś domowe zwierze (zazwyczaj zgłaszają, by je odpowiednie służby schwytały :mysl_1: )
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: qzia »

Moj soltys i jednoczesnie mysliwy, a niektorzy twierdza, ze tez klusownik, zapowiedzial mi przy pierwszym spotkaniu, ze moze na moim wlasnym polu mi psa zastrzelic. Ma takie prawo, jesli uzna, ze pies zagraza zwierzynie, ktora jest wlasnoscia Kola Lowieckiego nie moja. Moja sasiadka malo sie z nim nie pobila, ale ma facet racje. Ja chodze z psami po polach na spacery i licze na to, ze mnie juz troche znaja i lubia. Nasze psy sa juz troche znane w okolicy jakie grzeczne i madre, no i rasowe czyli drogie. Raczej nie beda do psow "pani doktor" strzelac ;-)
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: Ania W »

http://www.ulubiency.wp.pl/kat,110602,t ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Stop odstrzałom

Post autor: nulka »

Właśnie miałam pisać o tym linku ,

W trójmieście w takim razie nie wolno spuszczać psa ze smyczy :strach_2: i zawsze w takich wypadkach poszkodowani są normalni ludzie i ich pupile

Nie dziwię się ,że taka jest reakcja jak wypuszcza się zgłodniałego ,psa łańcuchowego a nawet nie koniecznie ,na którym właścicielowi nie bardzo zależy ,ot burek pałętający się przy domu ,

że też człowiek z człowiekiem się nie dogada :gluchy: (mam na myśli tych gospodarzy )
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: wszoleczek »

Ja jutro wybieram się do nadleśnictwa. Poproszę o kontakt do leśniczych i myśliwych z moich terenów. Spotkam się, pogadam.

Na razie mój Nero chodzi na lince, więc nie powinno być problemu, a jeśli już się skuszę i go puszczę, to oczywiście w kagańcu (wiadomo to co mu do głowy strzeli :tia: ).

U nas raczej nie powinno być problemu, bo nigdy nie słyszałam o zestrzelonym psie. Poza tym Karolina puszcza swojego charta który nieraz pogonił sarny (co prawda w kagańcu, ale odległość+ prędkość= nic nie widać).

My mamy jeszcze ten problem, że ogar to pies myśliwski i mogą nas potraktować jak kłusowników :sekret: .
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: weszynoska »

tym bardziej z chartem :mysl_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: wszoleczek »

A jak pójdę z Karoliną na spacer i zobaczą za sarną charta i ogara to chyba się nie powstrzymają :strach_4:
Natalia i Nero
gryfna

Re: Stop odstrzałom

Post autor: gryfna »

Jest jeszcze inna strona medalu. W tej chwili pojawiają się warchlaki - są jeszcze bardzo malutkie i słabiutkie. Szkoda gonić takie maleństwa.
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Stop odstrzałom

Post autor: Ola i Dunaj »

gryfna pisze:Jest jeszcze inna strona medalu. W tej chwili pojawiają się warchlaki - są jeszcze bardzo malutkie i słabiutkie. Szkoda gonić takie maleństwa.
Tym bardziej, że zazwyczaj są w towarzystwie lochy :fiufiu:
Wszoleczek
Leśniczowie nie mają prawa odstrzału o ile nie należą do PZŁ ;) Ktoś wprowadził Cię w błąd. Może chodziło po prostu o obwody łowieckie na terenie Lasów Państwowych ?
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
platyna1712
Posty: 43
Rejestracja: sobota 27 lut 2010, 18:17

Re: Stop odstrzałom

Post autor: platyna1712 »

Nie znam wielu myśliwych- więc mam nadzieje że był incydent, ale słyszałam opowieść z pierwszej reki jak mysliwy kazał swojemu 14 letniemu synowi strzelać do psa na skraju lasu . Psa zobaczyli z samochodu i specjalnie się po to zatrzymali.( więc długo nie oceniali sytuacji) I jeszcze tłumaczył mu że tak powinno sie robić. Chłopak 14 letni zastrzelił psa w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Wierzę że to był incydent , ale przeraża mnie to moim zdaniem nadużycie prawa.
ODPOWIEDZ