Stop odstrzałom

Co wolno a czego nie, psom i ich właścicielom
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Stop odstrzałom

Post autor: mirek »

Temat się zatrzymał, ale chciałbym opisać zdarzenie z dnia wczorajszego.
Godz. 13,28 dostałem telefon od mieszkańca jednej z miejscowości że oglądają przez lornetkę jak 100 m od okna mieszkania dwa psy, łajka i coś pośredniego miedzy łajką a wilczurem, zagryzły sarnę. 10 min później następny telefon, zagryzły drugą. Ja byłem w nadleśnictwie i nie mogłem sam pojechać więc zadzwoniłem do podleśniczego, jedź zobacz, pojechał. Co zastał :?: :zly2: dwa psy odpoczywające przy trzeciej zagryzionej sarnie, przy pokrywie śniegu rzędu 70 cm sarna walcząca z głodem, zimnem i śniegiem nie ma żadnej szansy. Psy na pewno nie z tej miejscowości przy której miało miejsce to zdarzenie a na sumieniu mają już kilkanaście sztuk na okolicznych polach. Nie jest to głos za czy przeciw po prostu opisałem zdarzenie, do przemyślenia. Ja podjąłem już decyzję co jako leśnik, myśliwy, obywatel tej społeczności i właściciel dwóch psów powinienem zrobić. Od jutra zaczynam :nunu: :zly1: :zly3:
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Stop odstrzałom

Post autor: wladekbud »

No i ta sytuacja co opisujesz wiąże się z tematem "Myśliwsie mądrości" założonym przez ZbyszkaC. Co innego (dla mnie) taka sytuacja, a co innego, gdy "myśliwy" wali do psa ("A może to był dzik? W kazdym razie coś ruszyło się w krzakach, więc strzelam!") bez zastanowienia i nie będąc pewnym do czego strzela.
Pozdrawiam i współczuję niezbyt przyjemnej w tym wypadku pracy :niewka:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Stop odstrzałom

Post autor: Wigro »

Mirek, dopiero doczytałem, liczę na Ciebie !!!
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
100lic
Posty: 70
Rejestracja: piątek 05 mar 2010, 11:36
Gadu-Gadu: 650131
Lokalizacja: Myśliwy/Łódź

Re: Stop odstrzałom

Post autor: 100lic »

Dwa dni myślałem co napisać i stwierdziłem, że najlepiej po prostu pokazać...

Myśliwi niech z rozwagą strzelają a właściciele psów niech z rozwagą chodzą ze swoimi towarzyszami do lasu na spacery.
Aczkolwiek temat tyczy się w 90% miejscowej ludności, gdzie psy całymi dniami i nocami biegają luzem...
Zdjęcie zrobione 9 stycznia 2011 r. na leśnej drodze pod Łodzią.
Dwa nieduże "pieski" tak potraktowały sarnę...
Jak widać nie chodziło o chęć zaspokojenia głodu tylko o ...

Obrazek


Tomek
Tomasz Warszawa
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: wszoleczek »

Widok okropny. Na szczęście w mojej miejscowości bezpańskie psy nie pałętają się po łąkch i lasach, tylko trzymają się śmietników przy blokach.
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Stop odstrzałom

Post autor: mirek »

Wigro pisze:Mirek, dopiero doczytałem, liczę na Ciebie !!!
Załatwione :!: :(
Awatar użytkownika
Artur OP+GPiGB
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:03
Gadu-Gadu: 1459703
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: Artur OP+GPiGB »

mirek pisze:
Wigro pisze:Mirek, dopiero doczytałem, liczę na Ciebie !!!
Załatwione :!: :(
boli :sekret: ale chyba każdy w swoim obwodzie ma takie "stokrotki".
ja mam dwie w swym ogródku. z kolegami czekam na okazję bo to jest mega przypadek para mieszańców Amstafa które wracają do ex-dziupli :wow_3:
_________________
Ogar Polski, Gończy Polski, Gończy Berneński
http://www.goncze.com.pl/

+++

Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością :-)
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Stop odstrzałom

Post autor: Leszek »

Pokazała się taka informacja :psiako:

Lubuskie: Myśliwy zastrzelił psa. "Gonił sarny"dzisiaj, 14:46
SG / PAP
Do roku pozbawienia wolności może grozić myśliwemu, który zastrzelił psa rasy husky. Do zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Gilów (Lubuskie) - poinformował rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich Andrzej Węglarz.

Obecnie policja wyjaśnia okoliczności zajścia, do którego doszło w miniony piątek po południu.

Okolice zdarzenia w Zumi.pl


Tego dnia na spacer ze swoim psem wyszła mieszkanka Gilowa. Kobieta puściła psa wolno i straciła go z oczu. W pewnym momencie usłyszała strzały, a po chwili podeszło do niej dwóch myśliwych, jeden z nich poinformował, że zastrzelił zwierzę.

- Myśliwy zaproponował kobiecie 200 zł na zakup nowego psa, ta jednak odmówiła i wezwała policję. Mężczyzna tłumaczył, że zabił psa, gdyż ten gonił sarny - powiedział PAP Węglarz.

Jak dodał, myśliwemu grozi zarzut z ustawy o ochronie zwierząt, która przewiduje w tym przypadku karę do roku więzienia. Węglarz podkreślił, że kluczowe będzie ustalenie, czy husky został zastrzelony w lesie, czy też poza nim.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:13
Gadu-Gadu: 1028837
Lokalizacja: 64-320 Buk

Re: Stop odstrzałom

Post autor: Małgorzata »

Tak też o tym słyszłam. Sama nie wiem co o tym sądzić...straciła go z oczu...możliwe ,że gonił i to jest naganne ale ile razy ja tracę mojego psa z oczu i tylko modlę sie ,żeby nikt do niego nie strzelił . Co innego jak pies biega samopas a co innego jak zwiał ,uciekł , oddalił się ale staramy sie go odwołać...czy to może być usprawiedliwienie :niewka:
Małgorzata z WIERNY-m
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Stop odstrzałom

Post autor: wszoleczek »

Pamiętam, że czytałam kiedyś punkty, które muszą być wszystkie spełnione, żeby myśliwy miał prawo zestrzelić psa, było tam też o zdziczeniu. Nie wydaje mi się, żeby ten husky wyglądał na zdziczałego. :|
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ