NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: miszakai »

Nie znam całej historii Nutki ale mam zdanie podobne do Rafała :? I niezależnie od forumowych sympatii trzeba zauważyć, że opisy właściciela Nutki są skrajnie ułańskie :lol: no i totalnie subiektywne. Czego bym nie napisała o swoim psie to zawsze pozostanie po prostu stronnicze. Istnieje i poluje baardzo dużo psów i podejrzewam, że sporo w typie op :? Jeśli chodzi natomiast o eksterier to też, nic Nutce nie ujmująć, ale dla mnie daleko jej do ogara...Pyszczek ma owczarkowy, uszy :mysl_1: ,sylwetkę też inną :roll: Wiele psów jakim ogarkowo pomaga wygląda podobnie a czasem bardziej ogarzo...Nie wiem więc skąd to samouwielbienie...Pianie peanów nad grzaniem, polowaniem i graniem?...Nawet jeśli uzasadnione to trochę nie w tym miejscu co trzeba. Ja akurat nie mam tak, że mój pies jest mistrzem świata; potrafię ocenić go obiektywnie a nawet krytycznie, stąd dla mnie charakter wypowiedzi ogończyka jest z lekka trudny w odbiorze, mimo, że łąki ładne i biegnie ładnie i cacy cacy i śliczna, śliczna :jezyk:
Miejsce na prezentację swojego psa-KW, PKR, 10% PKR, kanarka, świnki czy... lemura:
http://www.youtube.com/watch?v=2vnXxXFYMsQ" onclick="window.open(this.href);return false; - offik ale nie mogłam się powstrzymać :D

jest na blogach i trzeba oddzielić inicjowanie dyskusji o Nieznanych Nielicznym ogarach, o championatach itd., bo dla postronnych forum stanie się bełkotliwe :?

Z mojej wiedzy wynika, że Cyga jest psem pod względem entropium po zdrowych rodzicach i zdrowych dziadkach. Powinnam zatrąbić o tym w wątku Kupię ogara bo przecież TAK JEST ale certyfiakt ma tylko Zenit i po prostu nie pytam np. dlaczego Józef się na ten miot nie zdecydował itd. Bo jego wątek jest konkretnym pytaniem, wątki powinny byc w miarę konkretne a Twój jest chyba raczej abstrakcyjny :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: Ania W »

ogończyk pisze:Ania jesteś kochana i dzięki. Szkoda że nie wzięłaś psa ode mnie. (BARDA-BESKIDA :D ). Będą na jesień.

Obawiam się, że ci co mnie znają mogą mieć nieco inne zdanie na temat tego zestawiania ja i przymiotnik "kochana" ;)
No i obawiam się, że po tym co napisze na koniec tego posta też możesz zmienić zdanie w tej materii ;)
Co do wzięcia psa - bardzo dziękuję za zaufanie :) Ja się wprawdzie nastawiałam na sukę tym razem ale imię Bard-Beskid jest super i jeżeli takowy przyjdzie na świat będę śledziła jego losy jeżeli to będzie mozliwe ;)

ogończyk pisze:Masz rację, ale nie do końca. NUTKA jest szlachetnym kundlem, który udowadnia, że wystarczy Ogary skundlić, żeby psy były zdrowe i normalne. Pytanie brzmi: "w imię czego "kundlić". Stąd moje parcie na próby gonu jako coś co pozwoli ukierunkować sensownie hodowlę. Pzdr.
Ja wierzę w szlachetność kundli. Wierzę, że nawet te z parszywych warunków i źle traktowane przez ludzi mają w sobie "królewskie dusze"....ale mimo wszystko mam nadzieję, że nie trzeba ogarów "kundlić", żeby uzyskać nowe zdrowe i normalne pokolenia.
A próby gonu - ok. jeżeli tylko ktoś będzie wprowadzał je z uwzględnieniem współczesnych realiów to osobiście nie mam nic przeciwko, ale tak jak pisałam na zielonym nie powinny być one głównym kryterium w dopuszczeniu do hodowli.


Dobra - wnioskuję!
W związku z tym, że wątek de facto ma mało wspólnego z hodowlą za to ma wiele wspólnego z dokumentowaniem pasji, wspólnego życia i przygód z psem / ami, korzystając ze swoich kompetencji wnoszę żeby przenieść cały wątek i dyskusję do blogów.
Liczę jednocześnie na ciąg dalszy i więcej takich zdjęć jak wyżej.

Jeżeli natomiast chcemy założyć wątek o psach KW to owszem dział hodowla jest jak najbardziej na miejscu :)
Przypominam że mamy tutaj też wątek dotyczący "kundlenia"
;)
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: Leszek »

Tak sobie głośno myślę, ze Nutka na pewno szczególnie dla właściciela, jest psem wyjątkowym, użytkowo, psychicznie czy nawe fenotypowo. :brawo_1:
Tylko szkoda, że z tego nic nie wynika dla hodowli ogarów. :wstydek:
Przecież powołano związki hodowców i to dawno, dawno, organizuje się wystawy i przeglądy, dokumentuje się wyniki, mioty, reproduktorów itd i robi to się wszystko po to aby nad tym zapanować.
Jak by nie patrzeć nie byłoby tylu ras , nie było by też w Polsce naszych pieciu ras gdyby nie działania formalne (wymienione wyżej).
Tak że jakie te formy formalnej dokumentacji miały by wady, bez nich nic nie można zrobić sensownego. :mysl_1:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: ogończyk »

Obrazek
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: ogończyk »

Ania W pisze:-ale imię Bard-Beskid jest super -
naprawdę to będzie BESKID-BARD. Fajnie, że Ci się podoba, ale super imię to jest BIESZCZAD-BLUES (sam bym chyba chciał takiego psa!.) Suki (jak Bóg da) będą nazywały się BASETLA, BANDURA, BAZUNA. :D Poza tym Będzie BANDOS-BAS i BRZMIGON. :D Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: weszynoska »

Imiona...fantastyczne :silacz:

reszta mniej :mysl_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: irie »

rafkow pisze:wydaję mi się iż Ogończyk pisząc tego posta chciał raczej rozpocząć dyskusję na temat podejmowania różnych kroków w szeroko pojętej hodowli Ogara niż samą dyskusję w temacie piękna jego Nutki.
Ogonczyk nie zalozyl normalnego bloga, tylko watek prowokujacy do dyskusji o Nutce, dla Niego nieprzecietnej, suce bez uprawnien hodowlanych, matce ogarow NN. Te tematy sa nie do unikniecia i od nich zaczal. Ale moim zdaniem to jednak blog. W dziale hodowla, bo i szczenieta w planach. ;)
rafkow pisze:
irie pisze:Odnosnie zas ogonczykowych suk - osobiscie ciesze sie, ze mowi o nich otwarcie i, nie oceniajac Jego dzialan, a przyjmujac je jako sytuacje zastana - doceniam to, ze Jego 'NN' nie uchodza za te co spadly z nieba, ale mimo takich a nie innych papierow (lub ich braku) wiadomo o nich wiecej, niz z tych papierow wynika.
I za to też chwała Ogończykowi, dużo mniejsza już chwała temu, kto do narodzin takiego nieplanowanego psa NN dopuścił.
Ale chyba i Ogonczyk dopuscil do rozmnozenia Nutki i narodzin nieplanowanych ogarow NN. :?
hania pisze:Problem polega na tym, że właściciele szczeniąt od Ogończyka już niekoniecznie mówią o tym otwarcie.
To jest chyba ogolny problem z NN - zwykle nic o nich nie wiadomo, bo nie ma skad czerpac takiej wiedzy. Tak samo jest z chorobami u ogarow. Wiec w tej sytuacji cieszy mnie taka szczerosc. Nie widze w niej rozwiazania problemu, ale doceniam.
rafkow pisze:chciałbym tylko aby takie posty jak ten przewodni tutaj Ogończyka, kierowały dyskusję na właściwe tory niż zamienne "bezpieczne" wypowiedzi innych forumowiczów.
I może właśnie dlatego iż ten post nie powstał w blogach a w dziale hodowle, tak go odebrałem i cały czas odbieram.
I wlasnie o to chyba chodzilo Ogonczykowi. Tyle, ze rozpoczynajac dyskusje o hodowli w formie bloga, czy tez zakladajac bloga w dziale Hodowla - musi sie liczyc z dwojaka interpretacja takiego dzialania przez reszte uzytkownikow. Czesc odbierze to jako zachete do dyskusji o hodowli, czesc - jako bloga zle umiejscowionego. Ogonczyk swietnie potrafi mowic nie wprost, ale niestety, nie zawsze takie wypowiedzi moga byc wlasciwie zrozumiane. I wydaje mi sie, ze On o tym wie. :]

Zgadzam sie z wnioskami i opiniami, ze miejsce bloga jest w dziale blogi, a tu widze klasyczny blog, tyle ze z zacieciem do powaznych dyskusji miedzy pieknymi zdjeciami. Bo przeciez blog Nutki nie moze byc przecietny, taki jak inne. 'Ulanska fantazja' Ogonczyka by tego nie zniosla. ;)
Popraw mnie prosze, Ogonczyku, jesli sie myle. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: ogończyk »

irie pisze:Popraw mnie prosze, Ogonczyku, jesli sie myle. :)
Mam nadzieję, że kiedyś będę miał zaszczyt poznać Cię osobiście. :D Siądziemy przy ogniu pod rozgwieżdżonym niebem i pogadamy. (a w ciemności bedą chrupać, tupać konie i plątać się super Psy.) Myślę, że OGARY mają dużą szansę bycia najlepszą Rasą Świata. bo ludzie którzy się NIMI zajmują coraz częściej mają Odwagę mówić głośno i szczerze o problemach Rasy a'propos swoich konkretnych psów. ( Aszemi - czy wspominałem już że jesteś wielka? :D ) NN to jest temat nie do przeskoczenia niestety.
Nie oczekuję rozwiązania Ich kwestii w internetowej dyskusjii( W końcu i tak każdy podejmuje decyzje hodowlane sam.) Oczekuję, że poznacie NUTKĘ, ocenicie jak bardzo i jak szybko zmienia się Eksterier Ogara i nie będziecie uważać że NN zdolne do pzejścia Przeglądu Hodowlanego znajduje się w kapuście. Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
bea100

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: bea100 »

Ja oczekuję, że szanse na mioty/krycia psami KW, pół KW i dalej- będą rosły.
W tym roku na klubowej to Gawra KW została Najlepszą Suką Hodowlaną- to daje bardzo do myślenia :brawo_1:
Naprawdę widzę, jak fajnie zmienia się świadomość hodowców. Synowie Gawry mają dużo propozycji krycia...
Zmienia się świadomość wszystkich. Proponując psy po Zagraju KW -NIKT mi nie zaoponował czy zrezygnował, bo ojciec NN, a wręcz odwrotnie, po szczeniaki stała kolejka na zapisy a wszyscy mieli świadomość, że otrzymują coś wyjątkowego :piwko: (a już zwłaszcza, że Zagraj już nie będzie krył i był to jedyny taki miot w ogarach ;) ).
Naprawdę się to wszystko zmienia, już zmieniło.
A ja z miotu S jestem bardzo dumna! Będę czekała z upragnieniem na ich dzieci i wnuki. Może się uda mi doczekać :marzyc_2: Planuję też kolejne krycia reproduktorami z KW w papierach.
Ważne jest jedynie, i musimy dbać by nasze ogary BYŁY papierowe. By były wystawiane (choć minimum) i zdobywały dalej uprawnienia. Musimy :!: Myślę Ogończyku, że wielka i niewdzięczna praca za Tobą i jeszcze większa przed Tobą :silacz:
Ostatnio zmieniony środa 24 mar 2010, 22:04 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: wszoleczek »

Ja też mam nadzieję, że KW będzie jak najwięcej, bo to w końcu świeża krew, nowe geny :twisted: Tylko wszystko w granicach zdrowego rozsądku ;)
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ